Tlmič

robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

No a doje..l si nám tému. :lol: Čo teraz múdre na to dodať aby to bolo k veci? My o koze a ty o ... :roll: laseroch :lol: :lol: :lol:
sardonyx napísal:reagoval som na CO8R4...tak to mažem...spokojný ???
sardonyx : To bolo len akože podpichovačka, na to sú tam tie smajlíky. Nemusíš sa hneď urážať, kľudne tam príspevok nechaj a nabudúce nič nemaž. Veď tu nie sme malé deti, alebo sme :?: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No vyzeralo to zaujimavo a vazne by to nebolo na skodu pre sportovu strelbu, trebars i v Stankovciach :-)
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

Prípadne aj takto :
http://www.youtube.com/watch?v=CQgF6f2M ... re=related

Zvlášť keď Sig vyrába originál tlmič na Mosquita a je pekne pribalený v kufríku. To by bolo : prídem, ukážem, zaplatím, zapíšu a trikrát denne som ne strelnici :lol:
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa sando »

:idea: a nestačila by Vám taká "PET flaša" a izolačka ala Štefan Sekal, jemu to v tých filmoch funguje :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

sando stacila, len si nechcem urvat muchu o hrdlo flase :idea:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

S tou pet flaskou a izolackou som to skusal na vojne.Nefunguje to.Polhodinu som to pochystaval na 58icku a vysledok bol,ze tlmic uletel spolu so strelou :lol: .Zvuk bol ako bez flasky.
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

Ani ti to fungovať nemohlo :lol: Vtip je v tom, že tlmič všeobecne funguje len na určité strelivo, väčšina vie o čom hovorím.
Okrem toho, na dlhé strelné zbrane , kde sú úplne iné tlaky, rýchlosti a pod. treba rešpektovať osobitné fyzikálne podmienky. Bližšie to rozvádzať nebudem. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

robogti napísal:... tlmič všeobecne funguje len na určité strelivo, väčšina vie o čom hovorím.

Pre menšinu :D- ak má tlmič fungovať je potrebné použiť tzv. podzvukové strelivo, označené ako subsonic.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa sando »

myslím že legalizácia tlmiča by mala určite zmysel
určite nie na nosenie ale na zvýšenie bezpečnosti

na strelnicu nebolo by potrebné chrániče sluchu a človek by počul čo sa deje okolo a vedel by aj sluchom kontrolovať čo "robí" zbraň

doma na obranu - po výstrele by človek "neohluchol" a napríklad neprepočul druhého komplica ktorý by sa mohol nachádzať v dome a mohol niekoho ...

a pritom by stačilo zadefinovať max. "útlm zvuku" zbrane pre obavy zo zneužitia na zretelne počutelnú ale pre sluch znesitelnú úroveň

pre polovníkov by som to vzhľadom na ich nie vždy triezvy stav neodporúčal, lepšie ak ich človek zďaleka počuje a veľkým oblúkom sa im vyhne ( na základe vlastnej nie dobrej skúsenosti)
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

sando napísal::idea: a nestačila by Vám taká "PET flaša" a izolačka ala Štefan Sekal, jemu to v tých filmoch funguje :D
No ja by som radšej originál, neviem si predstaviť ako behám s tou fľašou a ako ju skrývam, keď dôjde na strelnicu niekto neznámy :roll: Keď už, nech to aj nejak vyzerá a s origoš tlmičom by som si tu streľbu vychutnal predsa len viac
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ved i preto mal tu flasku na pistoly a nie na puske ;-)
Teoreticky mohol mat subsoniki i Stefan, ale ako viete tlmic utlmi vyslah plynov, len bohuzial uz nezvlada utlmit stret nadzvukovej strely so vzduchom :-(
Tlmic zakonne preco nie? Namontovany v mieste trvaleho bydliska ci na strelnici, ale nikde ani pri sebe, lebo by sa polovnici mohli vyhovarat, ze idu cez horu s tlmicom na strelnicu :-)
Skusal som jeden a bola to naozaj parada, uz len pre ten pocit, zaver cvakal a bolo pocut taky jemny neidentifikovatelny zvuk, bohuzial len na malorazke, pricom uz pri pouziti HV streliva to bolo na 50% neucinne, ale oproti neosadeniu si usi oddychli
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa robogti »

Normálne by ma zaujímalo ako je to legislatívne upravené v štátoch, kde je tlmič povolený. Googliť síce viem, ale s angličtinou je to poněkud slabšie, tak by som bol rád, keby niekto znalý a jazykovo vyspelejší tu hodil niečo z "common law" nech sa chlapec podučí :P
Vopred Pánboh zaplať
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Uz to tu bolo niekde spominane a cital som to pred nedavnom osobne.
Ked vyplnis tlaciva a zasles ich kompetentnemu uradu udelia ti vynimku a bud si ho mozes kupit, alebo vyrobit a pouzivat samozrejme legalne na strelniciach.
Hacik je v tom, ze len poplatky boli niekolko 100 viek $$$ a kazdy silencer ma samozrejme ev.c. ako hlavna cast zbrane.
Pokial sa mylim prosim opravte ma.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Myslim si ze ak udas normalny dovod, tak MINV ti nebude mat dovod zamietnut tlmic - Proste ak aktivne strielas a dokazes ze vystrelis niekolko 100-viek nabojov mesiace, tak je to myslim padny dovod na ochranu sluchu.

Este jedna dolezita vec - treba mat "normalneho" prislusnika na ORPZ (lebo on to schvaluje primarne, nie?)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."