Desert Eagle .50AE

friendly_engelbart

Desert Eagle .50AE

Príspevok od používateľa friendly_engelbart »

hladam majitela desert eagle-a v kalibri .50AE, chcel by som zopar odpovedi na nasledujuce otazky, aka je skusenost s nadobudnutim vynimky na kupu A-ckoveho streliva .50AE v nasich podmienkach a aky objem streliva na rok je orientacne povolovany, aky ucel sa uvadza v dovodoch pre jeho nadobudnutie, aka je realna dostupnost streliva v SR. informoval som sa o cene za DE v .50 - cena zbrane samotnej je celkom prijatelna niekde na urovni 2600€ pre "zelezo" a 3200€ pre "titan" pri dodacej dobe okolo 3mes. a strelivo na urovni okolo 1,6€ - kus, chcel by som to na obcasnu strelbu na strelnici - nejakych 100 - 200 nabojov rocne. za informacie vopred dakujem
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:02, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

bum; naboj .50AE je primarne urceny pre kratku zbran a to konkretne vyssie uvedeny DE. Asi vacsina laboracii .50AE presahuje hodnotu E0 1000J co je limit pre strelivo do kratkej zbrane. Takze asi to bude na vynimku.

Pokial viem , tak DE v .50AE maju v Brne na strelnici Trigger a nadavaju nanho prave kvoli fatalnej nedostupnosti streliva v CR
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

nadobudnut/pouzivat tovarenske naboje .50AE na kratku gulovu zbran je zakazane, prave kvôli tomu vykonu. Ale nadobudnut na Fko, by to malo ist, pretoze sa moze pouzit aj v dlhej zbrani, ale napriek tomu tento naboj bol primarne urceny ako pistolovy, nakolko ucel vyrobcu bolo zvysit vykon .44Mag, ale je pravdou, ze uz ma znaky naboja so strednym balitickym vykonom.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:03, upravené celkom 1 krát.
friendly_engelbart

Príspevok od používateľa friendly_engelbart »

naboj .50AE je primarne urceny pre DE zakon definuje max. hodnotu ustovej energie pre kratku zbran do 1000J - .50AE ma tusim 1600J - neriesim co maju niekde na strelnici v cechach - je mi to u pi.., riesim prakticke info. pre slovensko, chcem DE ale bol by mi asi na velke ho.. ked bude obtiazne ho krmit :-)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Keby aj boli naboje .50AE k dostaniu, tak by boli drahe jak hovado, nieje lepsie DE kupit v razi .44MAG? Vyninka stoji tusim 4000 korun a to ju nemas istu, kedze:
§ 8
(1) Zbraň kategórie A je zakázané nadobudnúť do vlastníctva, držať alebo nosiť, ak tento zákon neustanovuje inak.
(2) Ministerstvo môže udeliť na základe písomnej žiadosti výnimku na nadobudnutie vlastníctva a na držanie zbrane kategórie A držiteľovi
a) skupiny F zbrojného preukazu alebo skupiny G zbrojnej licencie z dôvodu nadobúdania zbierkového predmetu5) alebo na zberateľské účely, ak ide o zbraň, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou4) alebo predmetom múzejnej hodnoty,10)
b) skupiny A zbrojnej licencie na vývoj a výrobu zbrane kategórie A,
c) skupiny B zbrojnej licencie na účely ničenia, znehodnotenia alebo výrobu rezu zbrane a streliva.
(3) Ministerstvo môže na základe písomnej žiadosti udeliť výnimku na nadobudnutie vlastníctva a na držanie zbrane kategórie A uvedenej v § 4 ods. 2 písm. b) držiteľovi skupiny F zbrojnej licencie, ktorý vykonáva prepravu alebo ochranu mimoriadne nebezpečných zásielok alebo cenných zásielok, ochranu objektov, ktoré sú strategické z hľadiska bezpečnosti štátu a plnenia medzinárodných dohôd, ktorými je Slovenská republika viazaná.11)
(4) Výnimku podľa odsekov 2 a 3 možno udeliť, len ak to neodporuje verejnému poriadku, pričom ju možno časovo obmedziť.
(5) Udelenie výnimky podľa odsekov 2 a 3 zaznamená v preukaze zbrane (§ 37 ods. 2) okresné riaditeľstvo Policajného zboru (ďalej len „policajný útvar“), ktoré vydalo zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu
Naposledy upravil/-a C08R4 v 18 Nov 2009, 16:46, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ale ja som od neho nepocul, ze by mal skupinu F ZP. No a az by aj mal nadobudnut dve balenia tych nabojov na Fko, tak ako by to potom vyradil zo zaznamovej knihy?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:04, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Obavam sa, ze DE v razi .50AE bude beh na dlhe trate a este pri tej (ne)ochote PZ SR :lol:, na ktoru som narazal pri comkolvek co malo byt "naviac".
Naposledy upravil/-a C08R4 v 18 Nov 2009, 17:02, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

bum: http://en.wikipedia.org/wiki/50AE

nejak tam nevidim jedinu zmienku o tom , ze by na ten naboj boli komorovane aj nejake dlhe zbrane ( i ked to samozrejme je urcite technicky mozne).

Ak vsak budes mat na karticke DE , co je kratka zbran a nadobudnes do nej naboje (podla vyssie uvedenej wiki, uvadza Speer pre jeho laboracie Eo 1600 az 2200J) , asi tazko budes policajtom vysvetlovat, ze to je strelivo do dlhej zbrane, ktoru nevlastnis a vlastne ju nikto ani nevidel :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"