SKS Simonov

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Aj ja jaaaj ale ste ma navnadili :P ani som velmi nemal v plane riesit nejake raily a kolimatory ale uz CHCEEEM :lol: Ked bude viac zaujemcov mozme urobit nejaku spolocnu objednavku z juesej :wink: Ja som co sa tyka eBajaja zaciatocnik, sice som si z DX objednal hada na cistenie za par supkov (a este stale nedoslo...) ale eBay vyzera na trosku ine kafe :? Nejak sa mi tam nezda postovne :?: Hadze to ku kazdej polozke v kosiku aj napriek tomu ze to je od jedneho predavajuceho :shock:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

offtopic ON

Mirec: pri zadavani objednavky mozes niekedy poziadat predavajuceho o prepocitanie postovneho

offtopic OFF
inspiring_keldysh

Príspevok od používateľa inspiring_keldysh »

to necrono,už viem,čo si myslel tým skracovaním krytu :D šak aj v návode je napísané,že je dlhší a treba dopasovať na zbraň.takže pekne pilník a išiel som jak drak,dal som dole cca niečo okolo milimetra,pokial sa to dalo nasadiť,ale teraz to už drží jak luteránska viera.....
elegant_shamir

Príspevok od používateľa elegant_shamir »

ma niekdo skusenost s NS brzdou?
pozuiva niekdo tapco zasobniky?
skracoval uz niekdo hlaven alebo robil zavit alebo stahoval musku ?
upravoval niekdo spust?
mate nejke overene obchody s USA s doplnkamy na SKS?
za kazdu odpoved vopred dakujem
ozon
expert
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa ozon »

http://www.bvs.cz/optika_military_perun_montazsks.html


Perun Arms SKS
Novinka
Duralový kryt vratného ústrojí s lištou typu Weaver pro uchycení optiky (materiál dural 6061T-6), vyrobeno pro pušky SKS Simonov, povrch v matovém laku, v příslušenství uchycovací šrouby a imbusový klíč, snadná montáž.

materiál dural 6061T-6
povrch matový lak
skladem

Cena: 1465 Kč


Kamos bude objednavat nejake drobnosti odtial, ak by niekto chcel spojit s nim objednavku, mozno zabezpeci logistiku.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa podes »

Chlapi, neviete kde majú SKS-ky s výmennými viac ranovými zásobníkmi (model SKS-M, SKS-D, MC-5D)? Prípadne robil niekto úpravu na výmenu za 30 ranový zásobník a s akým výsledkom?

Uvažujem medzi SA-58 a SKS, ale má malý zásobník.
Nikde som sa nedočítal (alebo to ušlo mojej pozornosti) o porovnaní presnosti strelby na 100 a 200m. Poprosil by som ak sú nejaké poznatky.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

vymenu schranky za zasobnik zvladnes aj svojpomocne, otazka je ci to vazne chces.

1 ludia dost na spolahlivost zasobnikov na SKS frflu
2 osobne aj na 58me pouzivam 10ranove zasobniky, kto ma tie plne banany v ruke drzat :)

co sa tyka presnosti, je SKS a 58ma plusmisnus to iste, viac zalezi kus od kusa nez ze by tam bol zasadny rozdiel v typoch
skor je limitom strelivo a ci si budes naboj 7.62x39 doma prebijat kvoli presnosti si povedz sam
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa podes »

roman, ďakujem za info. Prebíjať asi sotva, nechce sa mi kupovať tretie matrice a už by som to naozaj nestíhal. Ktoré strelivo sa ti ukázalo ako najpresnejšie? Alebo je to ako s malokalibrovkami a guľovnicami - každá potrebuje iné strelivo.
V prípade SKS-ky by bol zásobník s väčšou kapacitou využitý pri taktickej súťaži.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

cinske pomosadznene, brali ho ako teple rozky KVZ na mierenku ako najpresnejsie.
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

podes: da sa urobit modifikacia na zasobniky z AK tie zasobniky s kacacim zobakom niesu nic moc....

tu su videa kde popisuju v com spociva uprava na AK zasobniky

https://www.youtube.com/watch?v=8UTG27nCChw
https://www.youtube.com/watch?v=pOXa_cjeS8E
sikovnejsi puskar by to mal zvladnut...

edit. tu je cely manual na prestavbu v anglictine...
http://www.sksboards.com/smf/index.php?topic=36397.0

co som pozeral SKS sa daju postavit vseliake chobotiny co sa s 58 co sa neda... napr. bulpup na to sa daju kupit cele plastove konverzne kity, DMR v 6.5 grendel atd... Na SKS existuje lista ponad cely ram, ktora spolahlivo funguje, zas na acnejsie strielanie je podla mna lepsia 58....
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa podes »

klingy, daj adresu kde a za koľko sú tie čínske pomosadznené (ak ešte sú k dostaniu).
Strieľal niekto z vás mierenku aj taktickú streľbu s SKS aj s SA-58? Pýtam sa preto či si to niekto odskúšal a vie dať nestranné stanovisko bez ohľadu na to čo vlastní. Inák viem čo môžem od 58-čky očakávať, vláčil som ju dva roky 5-6 dní v týždni, ale s SKS nemám žiadne skúsenosti. Majitelia SKS tvrdia že je lepšia na mierenku, majitelia SA-58 si ju zase chvália že sú lepšie na taktickú streľbu. Z toho pramení aj môj záujem o tú prestavbu v prípade že by vyhral SKS.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pri cenach SKS a vz58 by som kupil obidve a jednu -dve sezony by som vencil na strelnici jednu aj druhu.

zo zaciatku aj tak nepojdes hned na sutaz, teda mozes ale ziadna slava to nebude.

postrielas si a budes sam vediet ako ti ktora vyhovuje
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 637
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

roman - prosím ťa tvoj osobný nárok na kúpu dlhej guľovej ak som nikdy predtým z dlhej nestrieľal?
Osobne sa mi páči (hlavne kôli možnosti tuningu) vz58, ale rád by som počul aj iné názory. Teda ide o kúpu "prvej" dlhej guľovej pre športové účely. Na čo sa mám pozerať?
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ak to má byť na športové účely, tak čo sa týka doplnkov a príslušenstva jednoznačne buď vz.58 alebo nejaký klon AR15, podľa toho koľko máš na to peňazí. SKS je krásna flinta, ale na toto určenie absolútne nevhodná. Aj keď to kvalitné prekapotujes, stále budeš riešiť detské choroby vsakovatych kitov, konverzii a pod. To ti bude kaziť radosť zo športovej streľby. Ak nemáš penazi navyše, ber jednoznačne 58. A SKS si kúp potom niekedy pre radosť a nechaj ju v pôvodnom stave.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 637
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

gewehr - ďakujem za názor a radu
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"