SKS Simonov

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ohľadne montáže na SKS- sú nejaké preferencie resp názory ľudí z odbornej verejnosti ktorú montáž preferovať. Či ten dielec s lištou kt nahradzuje pôvodný kryt vzadu alebo bočnú montáž prišrubovať k telu zbrane. Dostupné je jedno aj druhé. Pre ten dielec hovorí jednoduchšia aplikácia, bočnú montáž by mal nahodiť niekto kto to vie, napr puškár alebo zručný človek.

Či je ale nejaké pre a proti z pohľadu odborníkov. Zaujíma ma to, lebo idem kúpiť SKS a mám v pláne strielať aj s otvorenými mieridlami ako aj s puškohľadom.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

SKS nemam, ale co si pamatam, tak montaz na kryte moc nedrzi nastrel uz z principu konstrukcie toho dekla
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

presne o tieto skutočnosti ide...tiež si myslím (len pocit, nič viac) že na tele zbrane to je lepšie ako niekde na kryte, ak ešte pod tým behá na pružine pol kila železa

toto vyzerá dobre..len nie som si istý či to bude aj fungovať. Ak nebude hilzne vracať nazad do okienka tak je to dobré riešenie aj pre dlhší puškohľad plus deflektor ...obávam sa ale že bude.....

https://www.alfatactical.cz/utg-prodlou ... monov.html
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Hm ... co som cital tak jedina co ako tak drzala tak bola ta ktora sa dodatocne fixovala sroubami - bud to co mas v tom odkaze. Pripadne toto : http://www.starshooter.de/Montagen-Schi ... ntage.html.

Lenze zase - niekto sa vytesuje ze je to 'uspokojive' a niekto nadava. Navyse riesit este rozne odrazace nabojnic ... V okoli mam mimo svojej 4 SKSky a nikto vratane mna na to nic nemontuje. To radsej vynalozene prachy a usilie vraz do niecoho ineho pripadne si kup pusku na ktoru bez problemov nahodis optiku. Je to velakrat vyskusana slepa cesta. Ale je to tvoje rozhodnutie :).
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

...asi tak to uzavriem aj ja....

Je jaká je...ako spieva Kája

PS: Dôvod na kúpu SKS okrem toho že je to pekná flinta je aj ten že ak by náhodou mali byť nejaké reštrikcie ohľadne prerobených samočinných tak táto zbraň nikdy nebola samočinná, plus má politicky korektný počet nábojov kt. je možné do nej vložiť.
Čo s patrónami v zásobe keď sa pominie kalach? Odovzdať? Kúpiť si nejakú loveckú ch****** na 7,62x39?
A aj postrelovanie je iné ako s AK, je to dlhšia hlaveň. Pre vojaka nevohodné (ináč povedané, AK je vhodnejšie) ale pre civila milá flinta na vybláznenie.
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Ako sa nastavujú originalne mieridla na SKS-45?
knot
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa knot »

Rovnako ako ak/vz potrebujes nastroj na korekciu. Video ako na to-
https://www.youtube.com/watch?v=-Sgczy78m48
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"