SKS Simonov

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

K pomosadzenym nabojom. Na mierenku su mozno vhodne, ale na takticku strelbu absolutne nie. Zlyhavka s pomerom 1:100 , ba niekedy aj menej, je absolutne neprijatelna.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nechaj aj padeosem v povodnom stave. Akonahle ju osadis co i len kolimator si na sutazi v divizii open a tam uz aj na Sk zacinaju prevladat Ar15 co je ina liga. Nadovazok asi zacnes v tom momente setrit na AR15 koncept.
Cinske pomosadznene su vypredane. Bol to pred rokom dovoz zo Zeleneho sportu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Cube:u mna nula zlyhaviek z 3tis. Viem ze si daco pisal o nepodanom naboji a tak ale nic take sa vyskytlo u mna.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:K pomosadzenym nabojom. Na mierenku su mozno vhodne, ale na takticku strelbu absolutne nie. Zlyhavka s pomerom 1:100 , ba niekedy aj menej, je absolutne neprijatelna.
Ako pre koho a ako na čo.
Netreba to brať takto kategoricky. Radšej napíš, že pre teba sú absolútne neprijateľné.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mabo napísal:roman - prosím ťa tvoj osobný nárok na kúpu dlhej guľovej ak som nikdy predtým z dlhej nestrieľal?
Osobne sa mi páči (hlavne kôli možnosti tuningu) vz58, ale rád by som počul aj iné názory. Teda ide o kúpu "prvej" dlhej guľovej pre športové účely. Na čo sa mám pozerať?
Ďakujem.
povedzte Kefalin, co si vy takto predstavujete pod pojmom sportove ucely ?

to je otazka asi ako ake topanky na sport... mozu to byt tretry na sprint, kopacky na futbal ale aj vibramky na lozenie poskalach

na bezne plinkanie na dedinskej strelnici 50-100 m je IMHO idealna 58ma
lacne strelivo, spolahliva, velke mnozstvo moznosti na tuning , slusna ergonomia uz v zaklade

na nejaku "takticku ostrelovacku" tzn viac ako 5ran na vzdialenosti 100-300m by bola moja volba jednoznacne nejaky slusny klon AR15

na strelbu nad 300m by som volil nejaku slusnu opakovacku

na IPSC a pod ... neviem kedze nemam nejake extra sportove ambicie a predposledne miesto mi staci asi tiez 58mu

popravde neviem celkom presne , na co by som primarne volil SKS kedze sme vo vlakne o SkS

ale toto je vsetko len moj subjektivny nazor, na strelnicu sa chodim zabavit nejake sutaze nenahanam
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

OK chlapi. Prekvapivo ste ma v téme SKS ukecali na SA-58. Ja už nie som na veľké súťaže a to posledné miesto si dúfam roman rezervoval pre mňa. Samozrejme že budem chodiť na súťaže, aby som sa otestoval, bez ohľadu na umiestnenie. Veď je to aj o súťažení ( nie profi , no čo už na staré kolená?).
abakan, nejakou optikou to musím osadiť, som si vedomý že budem v inej divízií. Mám +2dpt., bez okuliarov mám rozmazané mieridla, a s nimi zas terč. Síce nejakú ľahšiu taktiku asi zvládnem aj cez mieridla.
V neposlednom rade nechcel som na ani jednu z nich vešať niečo naviac. Takže žiadne raily, tuning, svietidla, infra, nočné, atď., neidem predsa do vojny. Pôvodný stav + nutné zlo .
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este stale si nenapisal, aka konkretna sutaz ta laka

na KVZ by mohla SKS stacit, tam sa strielaju tusim 10ranove polozky a ak ti sadne ergonomia pazby SKS (mne napríklad nesedi) tak mozes strielat veselo

na IPSC/3Gun potrebujes vela nabojov a rychlo prebijat, tam je vz59/AK/AR15 minimum
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

roman napísal:
vz59

pobavilo :-D
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Súťaž, nejaka mierenka, IPSC L1 možno aj L2. Na 3gun si netrúfam. Viem že prim držia AR15 a ich klony, AK a potom až SA-58. To ma viedlo k prestavbe zásobníka na SKS. Ale keď je to nespoľahlivé, tak to nechám a idem do 58-ky.
inspiring_keldysh

Príspevok od používateľa inspiring_keldysh »

prihodím pár postrehov s používania SKS
- prvé čo som urobil,bola výmena pažby za plastový amerikánsky výrobok s pištoľovou pažbičkou za 185evri(TAPCO),sklopný bodák som si nechal,šak čo ked nebudú náboje(DEAS)
- vybral som nábojovú schránku a kúpil som dva 20 ranové amerikánske zásobníky za nekresťanskú cenu 45 evri/kus(DEAS)
-kúpil som amerikánsku trojrailovú fíčurovinu s deflektorom na nábojnice na kryt záveru(ATI USA)
-nato som osadil bushnell optiku s malým kolimátorom
-kúpil som nový gas tube s railom(USA)
-dal som krátke raily dopredu na boky na pažbu a VLTOR nohe

po zložení všetkých dielov to vyzerá ultrappci tacticool,ALE..........
-striela to fajn aj v základe,s novou pažbou sa to lepšie drží,môj subjektívny dojem je ten,že tolko nezdvíha pri výstrele ale iba tlačí do ramena
-osadenie nožičiek som podcenil,pretože plast je len na tretej a deviatej hodine a a pri váhe zbrane dosť pružia,dá sa to riešiť vložením kovového účka,ale mne sa to už nechcelo montovať tak som dal nohy dole
-kryt záveru je fajn,pokial naň dám kolimátor,pri tej malej optike,čo som tam dal,mi spadol celý rail aj s optikou zo zbrane po 15 rane,prosto váha celého railu aj s optikou je veľa na tie malé šróbiky uchytenia
-vymenil som gas tube a zrazu to nebola opakovačka,musel som po každej rane obtiahnuť,až po hodnej chvíli som zistil,že zvrchu sú 4 otvory na uchytenie railu ale iba 2 šróbiky,cez zvyšné otvory unikali plyny a mašina neobťahovala,šróby malé,neštandartné,ani som nezoháňal,táto moja hlúposť ma vyšla na 15 evri
-20 ranové zásobníky sú fajn,podávajú spolahlivo,nehrdzavejú(sú plastové),prebiť sa dajú,iba ak je záver vzadu,ak je vpredu,nedám ho tam
po tomto všetkom som zistil,že amerikánske fíčuroviny moc na ruské železo nepatria,nechal som tam novú pažbu a zásobník,ktorý používam ako nábojovú schránku a tlačím do neho náboje zvrchu,mohol by som si kúpiť bubon,ale za bratu 100 evri a na to,ako často som z nej strielal sú to iba vyhodené prachy,nosím ju na strelnicu len tak na zábavu a plinking a na "taktické" strielanie som si kúpil 58ku
rkka
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa rkka »

Dostala sa mi do ruky SKSka v plastovej pažbe, zhodený bodák a puzdro záveru s aplikovanou montážou na optiku. Má to na sebe nápis Moravia Arms. Nejako som sa v tomto vlákne nedočítal, či je niečo špeciálne, na čo dať pri kúpe pozor, viete mi, keďtak dať nejaký tip? So samonabíjacími puškami nie som veľmi kamarát. Záver behá hladko a je trocha fľakatý (asi nie od hrdze), záchyt drží, spúšť hrozná (tri dlhé, vŕzgavé a silné odpory, kým vystrelí), pri trasení nič nehrkoce. Možno k tomu bude aj pôvodná pažba a puzdro záveru. Vopred díky.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

zbran bola asi "napadena kutilem". Dal by som to pozriet puskarovi. Ja mam ulozenku v povodnom stave, funguje bezchybne. Tiez som ju dal ale pozriet p. Matusovi, dotiahol nejake skrutky, odvtedy bez problemov.
Triglav
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Triglav »

Vie mi niekto poskytnúť informáciu o obchode v SR, kde v súčasnej dobe majú na sklade nejaké kusy SKS Simonov?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Milata Zbrane a Strelivo Nové Mesto nad Váhom
ander
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 8 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ander »

Neviete niekto kedy už budu na pultoch ďalšie SKS, čakam už velmi dlho.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"