SKS Simonov

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1440
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

roman napísal:....
neviem aká bola pred 50 rokmi štandardná veľkosť pešiaka hrdinskej ČSĽA resp Sovietskej armády, ale mne obe tieto flinty pripadajú taknejak vhodné pre vietnamca v hrubom vaťáku
Tož, VOSR, 1 vojna, 2 vojna. Obdobie, kedy nemali vojáčkovia z čoho rásť. Nie ako dnes. Každý druhý minimálne 100kg brojler. :lol:

A aby som ostal v téme, videli ste SKS-ku niekde v predaji /za rozumný peniaz/ ? Keď stále nevieme, ako to dopadne s 58ičkami, tak by som pouvažoval aj nad touto možnosťou.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Dnes som ich videl. Maju dve - vojnove roky (45 alebo 46). Sú zachovalové, vôbec nie je vidno, že by sa používali. Veľmi pekné kusy. Nové bodáky... ach a za tu cenu. Keby sa dalo beriem na mieste.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

zdravim rudo, kde si videl tie sks-ky? v dease? dik,p.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=6554
Vyzera to zaujimavo.Je tam anketa kolko ludi by malo zaujem za tu cenu...
Ja by som si jednu vzal.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

kde je anketa? ja by som tiez zobral jednu!
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

moj osobny nazor... mal som moznost z toho par krat strielat a nechcel by som ani zadara... resp naco ked ma clovek 58cku?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Anketa zrajme spočiva v tom že si ju u nich zakaznik zajedna a ked sa najde 100 ludi do určiteho terminu tak ich objednaju.Aspom tak je to podane na Strelectvi.cz.
Ja som -v čom Ti nesedela?A prečo SKS? Bo 58 je krompač a SKS je flinta s dušou :) (to nemam zo seba) v neposlednom rade na nu netreba psychače....... :)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

no pre toho co nema 58 - mu a snad mi 58-ckary prepacia ale SKS nieje "vykuchana" ako 58ma

a posledne + na SKS sa nestahuju psychace ......
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3118
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

počítajte s tým že s Rudolfom je ťažké pořízení a s klingonmi v Ústí nad Orlicí ešte ťažšie...
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

No su dva sposoby.Bud si pre nu potom ist sam a vybavit si všetky formality alebo cez ich obchod.partnera na SK.Maju to na stranke Zeleneho sportu :Milata NmNV...
edit: možno by sme mohli zrobit tiež malu anketu a potom oslovit Multikargo alebo Milatu...
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

peto

je to asi rok dozadu, mal som ju pozicanu, ked som bol na strelnici v TT, a teda mna osobne ta zbran nejako neoslovila. Zdala sa mi byt tazka, blbo sa mi s nou mierilo a nesedela mi v ruke...neviem proste urobila na mna zly dojem... ja som 58čkofil, bol to moj sen cca od 17-18 a som rad, ze sa mi splnil. Ja by som kosu za nic ine v tejto "kategorii" nemenil. Ked chcem nieco s dusou, tak mam po ruke mosinku r.v. 1940 :)
Nechcem teda nikoho odradzat, ale najprv by som odporucal vyskusat si tu zbran na strelnici az potom uvazovat nad kupou, nech nekupite macku vo vreci ;)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

jj najskor cez Miltu ... pocitam ze ceska strana ma SKS vedenu ako "vojensku zbran" tudiz bez zb.licencie vyvoz nemozny :(
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa LtTT »

No ja osobne by som SKS nezatracoval. Za par supov kupit pazbu Monte Carlo, POSP-1 style optiku a myslim si, ze zbran potesi nejedneho strelca. O cene a dostupnosti nabojov neni co rozoberat. Samozrejme clovek od toho nemoze cakat zazraky ale je to ekonomicka varianta ked ho uz 58ka omrzi.

Druha vec je, ze v takomto nakupe nevidim moc vyhod. Ako uz napisal R a Nomed, pri variante individualneho dovozu drzim palce s pristupom firmy a hlavne policie. Co sa tyka Milatu je tam odhadovana doba dovozu cca 6 mesiacov (byrokracia v SR/CR co sa tyka licencii).
Ak to zoberem cisto v teoretickej linii nakup cca 145 Euro plus nejaka zberacka na ZSL, poplatok v CR, cestu alebo cakanie pol roka plus marza obchodnika (pritom sa stale spoliehat, ze nas bude dostatocny pocet) vs. kupa SKS co su momentalne dostupne v SR napr waffen.sk 230 Euro, kde si ju mozem dopredu pozriet a nekupovat macku vo vreci ... tak si osobne myslim, ze ten zeleny sport neni az taky "vyhodny nakup".

PS: mozna uprava SKS, osobne ma vcelku dostala ;) sorry za kvalitu ...

Obrázok
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ešte je tá zberačka uchádzačov o SKS aktuálna? ten upgrade je pekný. Má to niekto zapísané na D?
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"