Tikka t3

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Loctite 648, UHU 300...
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Zdar strelci. Rozmyslam ze zabrdnem aj do snipers disciplin kupou nejakeho vercajchu.. po prečítani vlakien ako aj pomeru cena/kvalita som sa rozhodol prave pre tika t3.. otazočku mam na vas mam , varmin alebo super varmint ako citam kazdy skor ci neskor ladi tak kupovat super varmint kvoli lište alebo nastavitelnej licnici asi nema vyznam, ale laka ma ten nerez a este vyber kalibru.. cena streliva mi je fuk skor z dlhodobeho hladiska co citam tak prechazate s 6,5x55, 308w na 300wm resp 338.. nekupit radsej rovno silnejsie.. a co hovorite na T3x TAC A1. Dakujem
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este si nenapisal, na aku dlhu strelnicu mas sancu sa dostat
napr ja sa realne dostanem 4x do roka na 100metrovu (OK 200 ak som tam sam a strelim si po uhlopriecke) a tak som dosnajperoval :(
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

To som neriešil..teoreticky aj na turečak, Senicu. Popripade vycestovať von na nejaku.. to je zbytocne riešiť, zatial neviem strielať long range. Tak asi na moc dlhu nie ale casum urcite
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Kúpil by som najlacnejší varmint 6,5x55 a

- osadil kvalitnú, pevnú pažbu so solídnym beddingom
- o triedu lepšia balistika ako 308W
- polovičná spotreba prachu oproti 300WM, 338LM
- menší spätný ráz ako všetky uvedené, vhodnejšie na začiatok, neobťažuje zbytočným kopaním, uľahčuje nácvik správneho držania zbrane a polohy pri streľbe

Eventuálne sa dá doporučiť 260Rem.
TAC A1 sa mi vidí príliš tacticoolová, nevidím v nej žiaden prínos pre presnú LR streľbu.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Spetneho razu sa nebojim mam skoro 100kil a v tuku to nieje :lol: ja som skor tak ze zbran nepredavam tak ked by mi malo byt 308 za chvilu malo tak by som ju mal zbytočne v trezore.. preto rozmyslam ze radsej rovno velky kal. Spotreba prachu resp. Cena streliva mi je fuk nestrielam 10 tisice tak ked si pojdem zapraskat tak nejake tie € hore dole.. Ale ked ma byt vetcsi kaliber minus tak ho nechcem.. preto sa pytam.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To nie je len strach zo spätného rázu. Ide o to, že menší kaliber ako 6,5x55 alebo 260 Rem. je podstatne ľahšie kontrolovateľný a strelec sa môže viac sústrediť na streľbu ako na krotenie zbrane. Ale ak chceš niečo mocnejšie, ja ťa kategoricky odhovárať nebudem. Chce to potom dostatočne masívnu zbraň a úmerne veľkú úsťovú brzdu.
Pokiaľ ide o náklady, tak je zase rozdiel, či budeš prebíjať, alebo strieľať fabrické strelivo. Pri prebíjaní tak nebolia ani väčšie kalibre. Pokiaľ budeš strieľať fabriku, najracionálnejšia voľba je 308W, tam máš určitú šancu nájsť náboj, ktorý sadne konkrétnej puške. Za relatívne rozumnú cenu.
Pri 300WM, alebo 338LM, kde cena sa cena za 20ks presného streliva môže ľahko prehupnúť cez 100€... tam už viacero borcov zatrúbilo na ústup.

Čokoľvek si vyberieš, budem ti fandiť. :wink:
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Urcite by som isiel cestou prebijania.. a niekto niečo o tom super varminte.. ? Oplati sa ist do do toho nerezoveho prevedenia , ma nerez nejake vplyvy na presnosť ? Viem ze ma menšiu tepelnu roztažnosť Alebo je to len o povrchovke.. a radsej ostat pri klasike varminte..
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

roman napísal:...
napr ja sa realne dostanem 4x do roka na 100metrovu (OK 200 ak som tam sam a strelim si po uhlopriecke) a tak som dosnajperoval :(
A teraz budem vyzerať ako rypák: :lol:
Ktorá 100 m dlhá strelnica (u nás) má šírku 173 m?
Poznám bežne šírky 25 - 30 m, ešte tak možno 50 m nejaké vojenské, ale tie majú aj väčšiu dĺžku... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

fotograf napísal:
Ktorá 100 m dlhá strelnica (u nás) má šírku 173 m?
Senica - Čáčov napr.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Tak sa spýtam inak.. 300wm alebo 338wm .?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Z týchto dvoch winchestrovských magnumov určite 300WM.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Aj som si myslel.. resp. Som sa prave k tomu priklanal. A co ten nerez na super varminte , Stoji za to ist do toho ? Ma to nejake + na presnosti ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nie.
Plusom je jednoduchšia údržba a menšia náchylnosť na koróziu.
Hlaveň je na strieľanie, keď sa zoderie, vymeníš.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Ok. ďakujem za rady, objednám čo skôr budu vedieť dodať.. v 300WM
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"