Tikka t3

inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

millos - s tím naprosto souhlasím... neplatí však, že co je drahé je zároveň i dobré... občas se najde něco levnějšího, co je prostě stejné anebo i lepší...

Jinak pokud tím duem z Přerova myslíš ty,co určitě myslíš, tak jestli ono to nebude tím, že pracují v Meoptě a musí ji mít z reklamních důvodů na flintě :-D
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ne, ti dva z Přerova to tam mají, protože když to vyrábějí tak tomu i věří. Kdyby jim to nefungovalo tak by asi neměli dobrý výsledky a to by asi nebyla dobrá reklama ne? Zapojit trochu logiky by neškodilo. Takže ta vaše teorie tak nějak pokulhává.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Ja som začínal na čz550 v 308w s prvou optikou delta-optical 6-24 a bol to otras. Už si nepamätám aký presne to bol model ale po každej rane som to dolaďoval. Potom som prestal dolaďovať a iba som strieľal. Zistil som že po každom výstrele sa bod zásahu presúva o 1-2cm do ľava. Tak po 20 ranách som bol mimo o 25-30cm. Zátuka že urdrží aj 308w, ale prd platná keď s tým nenastrieľam. Potom som kúpil použitý leupold VXII 6-18x40 s rozsahom klikania tak do necelých 800m. Po prvom preteku som zistil že mi to na kilák nestačí, doriešil som to vložkou pod montážne oká a naklonil som puškohľad na 20moa. S tým už sa dalo riešiť aj do kilometra. Po nejakom čase som kúpil leupold VXIII 8,5-25x50 s osnovom fine duplex. Na tom som dal v nemeckej firme čo robí záručný servis leupoldu v európe, a prehodili mi tam kríž z fine duplex na tmr z rady mark4. Rozsah klikania je cca 93moa. ČZ 550 308w som vymenil za tikku t3 varmint 6,5x55SE a s 20" lištou som strieľal až do 1200m v Poľsku. Na slovensku do 1000m som mal aj dobré umiestnenia ale nepamätám sa že by tam niekto z víťazov mal puškohľad hawke alebo niečo obdobné. Meoptu áno, ale poznám aj dvoch ľudí čo si ju kúpili a išla hneď na reklamáciu. Leupoldy mám dva a porucha žiadna zatiaľ. Teraz mám ešte jednu novú pušku, Tikku t3 varmint 300wm a tam som dal montáž spuhr20" náklon, lištu s 20" náklonom a optiku schmidt bender PMII 5-25x56. Sú to ale optiky v inej cene ako spomínaný optisan, ale na druhú stranu zas je väčší predpoklad bezporuchovej služby. Nehovoriac o tom, že je otázne či by optisan 300wm vydržal.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Dnes som bol nastreliť novú tikku t3 varmint 300wm, optika SB PMII 5-25x56 montáž spuhr 20,5 moa, lišta 20moa a úsťová brzda.. Použil som poľovné náboje geco 11g teilmantel, poloplášťová strela Vo 955ms podľa výrobcu. Minul som spolu 12 nábojov, z toho 7 na celkový nástrel a 5 na potešenie v rozptyle. Strieľal som rozptylový test na modrú lepku na bielom papieri. Priemer lepky je 20mm. Prvou ranou som zasiahol lepku na 10h na okraji. Ďalšie štyri išli na 5h do jedného miesta. Zostala tam asi 1cm diera plus tá jedna na 10h. Celkový rozptyl cca 20mm. Som zvedavý, aký rozptyl bude mať tá puška s kvalitným prebitým terčovým strelivom Hornady Amax, alebo berger VLD. Na tom pôvodnom nastreľovacom poloplášťovom strelive na špičke bolo vidno riadne nerovnosti a hrbolčeky v tom olove. Som vážne zvedavý ako to pôjde. Zatiaľ som spokojný, ide to lepšie ako to šlo s mojou 6,5x55. Tam mi prvých 200-300 nábojv liatalo skoro 8 cm. Potom sa to upravilo a išlo to super aj tam. A čo sa týka optiky tak s tým náklonom 40moa mám nastrelený puškohľad, a po vynulovaní na 100m vie klikať 260cm /26mrad/ takže teoreticky sa dá strieľať bez prenášania do 1800m. Samozrejme že vychádzam z teórie podľa balistického softvéru a aj to už budem na hranici 300ms.
bluk
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa bluk »

novinka od tikka - T3x :
http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3x
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Čakal som možno trochu viac, keď som ju včera držal, tak som si to musel najprv prečítať, aby som vedel, že čo sa zmenilo. Na druhej strane je pozitívne, že ju v rámci modernizácie nedomordovali a stále je to slušný kvér.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

úprimne v tom nejaké zmeny nevidím, pár kozmetických a konec
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mali ste niekto moznost strelit si, pripadne aspon drzat v ruke model Tikka T3 Sporter?
Uvazujem nieco na strelbu cca 300m vzdialenost, v kalibri .308Win., tak rozmyslam ci Sporter, alebo model Varmint a dat tam pazbu GRS. Pripadne, ci nieco uplne ine.

Vdaka za nazory.
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Ahoj, sportera jsem měl jak v originál pažbě, tak potom v pažbě KRG. CO se týče rozdílů, tak žádné nejsou :-) I když drobnosti ano, ale žádné zásadní. Sporter je určen pro národní disciplíny, měly by být lépe vybírány a hlavně mají ergonomickou pažbu. Cena je z nich, nebo bývala, však nejvyšší. Pokud ti nejde přímo o tu sportovní pažbu a mít vše bez práce, volil bych Varminta anebo supervarminta a koupil k tomu GRS Berserk pažbu. Do Tacticala bych nešel, protože to je železo jako V či SV a pažba naprd.

Martin
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vdaka za nazor.
Ta Sporter pazba mala uz z vyroby bedding?
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Neměla
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Grinch: no neviem ci si videl a drzal pazbu Model Berserk? Neviem, co je na nej dobre? Long range od GRS stoji 550e, spravit do nej bedding a je vystarane. Berserk je kus lahkeho, duteho odliateho plastu...nanic!!!
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Ale ja jsem nepsal ze je bez chyby. Ale je za malo, neni to kekel ze dreva a po vnitrni uprave je to univerzal na vse
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Takze som nakoniec objednal Tikka T3x Varmint v kalibri 6,5x55, buduci tyzden bude doma. Co sa pazby tyka, zrejme to bude novy model od MDT, jedna sa o prevedenie ESS (elite sniper system). Este rozmyslam nad montazami a otazkou bude aj optika.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pani mam malu otazku.
Ako ste riesili upevnenie weaver listy? Davali ste tam loctite? Mam originalnu listu od Tikka a v papieroch pisu poistit to lepidlom loctite. Niekde na nete som sa docital aj o moznosti dat tam JB Weld. Co ste davali vy?
Su tam skrutky a aj 2 kovove valceky, tak uvazujem ci to natriet a cim, aby to pevne drzalo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"