Poradte vzduchovku

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

V tejto téme je u mňa vzduchovka spomínaná ako zámysel, inde už som sa rozpísal ako o mojom vlastníctve.
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... 21#p234440
Prečítaj,je tam toho viac.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vďaka za poradenie témy. Idem prečítať, nevidel som ju. :shock:
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Len sa podelim o skusenosti so Slaviou S641, kupovana nova, pred 14 mesiacmi, dodnes vystrielanych 4.000 diaboliek. Vzduchovka je stale v stave "ako nova", cez dodavane otvorene mieridla dokazem vonku na zahrade uz zasahovat v stoji plechovky 10x13 cm na vyse 40m s cca 80% uspesnostou (mam den, su dobre svetelne pomery a bezvetrie). Strelivo JSB Exact Diabolo 4.51mm. Vzduchovku som za toto obdobie cistil raz, i ked na to nebol zjavny dovod a vytery hlavne boli takmer hned ciste. Kovove casti som osetroval uz asi 4x, najcastejsie po mrholeni, ked na kovovych castiach boli naznaky skvrn hrdze. Stacilo osetrenie s WD a jemne zalestenie s Balistolom. Informacie ze kvalita Slavii CZUB(ZVS) isla "po revolucii" dolu sa mi zatial nijak nepotvrdili. Struna je povodna a nepozorujem zatial ziadne mechanicke opotrebovanie, ani znizeny vykon.
Prílohy
IMG_1534.JPG
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Zdravím, učím sa strieľať s predovkou a malorážkou v stojke, dioptrické mieridlá. Rád by som si kúpil nejakú vzduchovka s dioptrom na tréning "na záhrade" :lol:
čo si myslíte napr. o?
https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... s_id/27122
WEIHRAUCH HW 77 mit Diopter und Körner, Kaliber 4,5 mm (P18)
Má vôbec zmysel kupovať vzduchovku s dioptrom pokiaľ nestojí aspoň 2-3litre?
Má vôbec zmysel nacvičovať streľbu z palnej zbrane so vzduchovkou? :P
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

trening dlhej ostrej v podobe vzduchovky, dostupnej de-facto denne (rodinny dom/zahrada) je aspon pre mna lepsi ako ziadny. Okrem toho fun factor, relax a low cost. Uchop a spustanie je podobne, myslim si ze svalova pamat funguje. Vidim na strelnici s ostrou dlhou, ide mi to lepsie ako kamosom, co moznost vzduchovkoveho "treningu" nemaju. Pricom s kratkymi sme na tom vyrovnane, tie mame natrenovane zhruba rovnako. 8) Kratku vzduchovu zbran do 15J nemam poriesenu a ani som nenasiel uspokojive a cenovo pristupne riesenie.. :roll:
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Zdravím WEIHRAUCH je kvalita tam sa určite netreba báť, len treba dať pozor na to, že od Schneidera príde podľa ich zákona v 7,5J. Na terčovú streľ bu stačí ale dá sa rovno priobjednať exportfeder. Viac skúseností na českom fóre gunshop.
Pri krátkej na tréning sa mne osvedčila aj LOV 21 s pištoľhľadom. Pekne som videl kedy ju držím stabilnejšie a kedy som roztrasený. Teraz používam airsoft. Tvar a váha zhodné s ostrou, na 10m v mojich rukách rovnako presná, na 15m na plechovky žiaden problém. Papierový terč to prestrelí, plechovku zhodí a viac nepotrebujem.
Krátka vzduchová na diabolky v prijateľnej cene je podľa mňa dobrá táto http://www.merkuria.net/kratke-co2-vzdu ... -cp-1.html
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

vdaka za tip, skusim to. Tu airsoftku mas aku? Predpokladam ze tiez CO na diabolky, lebo co som skusal mechanicke, to boli len flusatka. :|
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Zdravím mám aj mechanickú je dobrá v zime do izby, ale do záhrady mám túto: http://www.catus.sk/sk/airsoft/2410-kj- ... works.html Ostré mám iné, ale táto sa mi veľmi zapáčila. Po dlhom preliezaní fór mi vyšla ako dobrý kompromis značka WE, alebo KJW. Pohon GREENGAS. Zbrane sú rovnaké ako CO, greengas je síce slabší, ale lacnejší, jednoduchší na plnenie a konzistentnejší v rôznych teplotách. Dá sa kúpiť aj zásobník na CO a nahodiť podľa chuti. Robia sa aj súťaže airsoft IPSC, dokonca aj na Slovensku tak prípadne pohľadať na nete čím to asi strieľajú.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

mam v plane kupit vzduchovku, uz dlhsie rozmyslam nad Weihrauch HW50s. co na nu hovorite? cena jemne nad 200€, pripadne aka alternativa okolo 200€ by este stala za zvazenie? mala by to byt zalamovacka, a chcem to na zabavu, ale chcem kvalitnu zabavu :) dakujem za rady.
Milky_06
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa Milky_06 »

ahojte, viete mi poradiť nejakú vzduchovku do cca 300€? samotnú vzduchovku, optiky mám doma nejaké :) je toho strašne veľa aj IGT aj strunové, na také domáce strieľanie, klasické diabolky 4,5.... PCP by bola super ale to je ďaleko za limitom čo som ochotný za ňu momentálne dať :)


ďakujem
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

v tej cene skus sa pozret na PCP pištoľ Artemis SPA 700S-A
vies si dokupit pazbu rsp inu hlaven a mas o zabavu postarene

https://www.lukyasipy-henry.cz/eshop/pr ... .html#desc

ak lamacku tak len slaviu
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

pre Milky_06: Ked lamacku, tak do Slavie by som nesiel. Ta kvalita uz nie je to, co pred cca 30 rokmi.

Ked Ti ide o kvalitu, tak napr.:
WEIHRAUCH HW 35
alebo
WEIHRAUCH HW 57
Dole nezabudni "Federauswahl:" oznacit "Export" - exportna pruzina.

Pritom mas istotu, ze keby Ta to omrzelo, tak WEIHRAUCH predas skor a s nie az takou stratou, ako Slavia.
Milky_06
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa Milky_06 »

v podstate tu hw57 viem kúpiť aj na SR za cca rovnakú cenu, či má nejaký zmysle riešiť ju z DE?
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

ked som myslel slavia mal som na mysli tu povodne nie novovyrobu
da sa toho viac ale snazil som sa drzal limit do 200e
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mne sa vyborne strielalo z Diany. Da sa kupit aj v SR.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"