ALFA PARA 9 mm Luger

RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 7 months

ALFA PARA 9 mm Luger

Príspevok od používateľa RisoP »

Od dnes som vlastníkom novučičkého revolveru ALFA STEEL PARA v kalibri 9mm Luger. Nabíjanie funguje cez oceľové klipy, kde je naraz všetkých 6 nábojov. Nabíjanie a vybíjanie je úplne bezproblémové, a časom určite získam aj na rýchlosti. V nedeľu ho idem 1x prevetrať, a že sa teším nemusím ani rozprávať.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Riso, gratulacia. Niekedy sa nan pridem pozriet. Robia to aj so 6 palcovou hlavnou?
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Ahoj Duško, tuším, že mi v Brne spomínali, že by mohla byť aj verzia 6-palec. Mohlo by to byť presnejšie ako mám môj nástrelný list, ktorý je zo 6 rán cca 3,5 cm.
inspiring_jones

Príspevok od používateľa inspiring_jones »

Rišo čo to je? :shock: Pozeral som na www.alfa-proj.cz a nič. Nahodil som to fo google a jedné čo mi vyhodilo, je toto diskusné vlákno. Je pravda že Střeleckú revue som už mesiac ak nie dva nečítal...
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Daj nejaku adresu, poslem Ti plagatik co som robil pre ALFU.
inspiring_jones

Príspevok od používateľa inspiring_jones »

RisoP napísal:Daj nejaku adresu, poslem Ti plagatik co som robil pre ALFUD.
Vpred diki, prave som ti poslal sukromnu spravu.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Snad to bude fungovat : http://www.strelectvi.cz/forum/download ... hp?id=2233

Případně ještě tady : http://www.alfa-proj.cz/veletrhy/iwa-20 ... 16-3-2009/


Nerez by měl být ve výrobě někdy od léta 2010.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:24, upravené celkom 1 krát.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Tak to ale dělají všichni výrobci, pokud jde o pistolovou minuci. Nikdo nedělá spešl rám :-)
http://www.strelectvi.cz/forum/download ... d=2235&t=1
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:24, upravené celkom 1 krát.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

To jsou, ale pro přesnost střelby je lepší krátký válec, přesně na náboj a prodloužená hlaveň. :-)
Jako třebatenhle SW:
http://www.strelectvi.cz/forum/userpix/ ... inch_1.jpg
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Takže dnes som po prvý krát strieľal zo svojej Alfy Para. Moje prvé dojmy sú kladné. Revolver je naozaj presný, spúšť v SA veľmi jemná. Pri DA sa mi trochu zväčšil rozptyl, ale z 12 rán idúcich rýchlo za sebou som mal 11 rán v zóne A a 1 v zóne C na IPSC terči z cca 15m. Prebíjanie v klipoch je rýchle. Problém bol v silnom spätnom ráze, nakoľko tu nič nepohlcuje časť nárazu ako u pištoli záver. Strieľal som strelivom MFS s 7,5 g strelou. Dá sa to upraviť nájdením navážky prachu u prebíjaného streliva - znížiť ho na takú úroveň aby som spĺňal min. faktor 125. Strieľal som aj bez použitia klipov. Tam vidím problém s následným vyťahovaním prázdnych nábojníc, nakoľko zbraň je skonštruovaná tak že vyrážač vo valci vyrazí všetko len v klipe. Možno časom nájdu riešenie upravia túto moju pripomienku. Každopádne je to zbraň, ktorú určite odporúčam priaznivcom revolveru, vzhľadom na dostatočný výkon 9 mm Luger a rýchlosti prebíjania. O cene streliva v porovnaní s inými revolverovými nábojmi ani nehovorím. Inak mám ešte model Alfa Steel v 22lr. ten je rovnako veľký a ťažký, takže sa dá plnohodnotne s ním trénovať, alebo len tak sa vyblbnúť. Týmito zbraňami si v dnešnej dobe plne vystačím na zábavu, šport ale aj na sebeobranu. Moje hodnotenia sú na 98%. (tie dve som odrátal za nemožné vybíjanie bez klipu) Uvidím čo sa stane časom po vystrieľaní X počtu rán. Tie si poctivo značím.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:23, upravené celkom 1 krát.
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Ja mám celú sadu klipov, to dodávajú ku zbrani. Písal som len, že sa v prípade núdze dá nabiť aj priamo do komory, len sa potom ťažšie vyberajú.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:22, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"