Pákove opakovačky

v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Boris, da sa ta pruzina zohnat niekde v SR alebo CR? Zatial som nasiel len USA a do toho sa mi moc nechce. A v com je ina? ve slabsia?
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Tá 1894 44Rem. je v podstate to isté ako 1894C .357 Mag., ktorú mám ja. Len to je iný kaliber, takže ich môžem určite užívateľsky porovnávať. A keď som ja kupoval pred zhruba 3/4 rokom tak .44 bola aj dostupnejšia a lacnejšia verzia.
Ale k veci. Veľa som s nej zatiaľ nepukol (cca. 350-400), nie je času. Z inej pákovky som zatiaľ nestrieľal, takže neviem porovnávať. Môžem len povedať, že kvalita spracovania je ok a na flinte pri naťahovaní nič nedrhne ani nezasekáva. Podľa môjho subjektívneho názoru, natiahnutie nevyžaduje veľkú silu ale pohyb s pákou musí byť razantný.
Spätný ráz pri bežnom strelive S&B je veľmi príjemný, taká silnejšia malorážka :D. Ani pri výkonnejších nábojoch nie je streľba nepríjemná ale ako už písal Balistik, popre dostávajú zabrať a zostáva na nich nezmazateľná stopa po zásahu. Mám pár krabičiek plnotučných poloplášťou od nejakého výrobcu Hirtenberger a to sú teda pekné šupy. Minule som našiel na strelnici kus jokloviny tak 10*10cm, s hrúbkou steny cca. 2-2,5mm. Niekto na nej skúšal prieraznosť 7,62*39. Tak si hovorím vyskúšam aj ja. No a ten poloplášť .357 to dal asi z piatich metrov durch.
Predpokladám, že .44 bude mať asi väčší spätný ráz ale pri štandartne laborovanom strelive to bude v pohode.
Ja som išiel do .357 lebo je lacnejšie, je dostupný väčší sortiment (neprebíjam) a hlavne časom chcem aj revolver .357
Takže, celkovo som veľmi spokojný. Mňa osobne baví taká akčnejšia strelba. Je to zábavnejšie ako napr. so samonabíjacím SA58. A hlavne sa tým dá strieľať na železá.
Teraz mi ešte napadla jedna výhoda, ktorú si kamarát pochvaľoval. Marlin vyhadzuje nábojnice z boku a nie hore ako väčšina iných pákových opakovačiek.
A keď ju na strelnici vytiahnem z púzdra, tak si ju hneď každý chce osahať a hlavne zapukať :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Pekný článok:

Pákové opakovačky Henry a Winchester


Historie vývoje pákových opakovaček Henry a Winchester model 1866 a 1873

http://buffalodays.cz/clanky/index.php?a=36
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

V1911: Kľudne tam daj pružinu rovnakého priemeru ale s tenším drôtom(slabšiu). Dokonca ja som tam dal 3ks pružiny lebo neboli k dostaniu v "mototechne" dlhšie. Moja má odstrieľané +- 6-8000ks a v pohodičke. Akurát na pohľad tá puška vyzerá ako dobový "originál".(otlčená, ošúchaná) :wink: K rozoberaniu: je to trochu obtiažnejšie ale ak nestrieľaš "čiernym" tak nemusíš to rozoberať za každým. Môj postup(ak nestrieľam čiernym :wink: ): poriadne vystriekať olejom (WD, konkor... podľa chuti každého soudruha) nechať cca 15-30min. a potom hrubé nečistoty nejakou kefkou a to kde sa nedostanem vyfúkať kompresorom. Hlaveň: Boresnake. Hotovo!!!
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Vdaka SmokeJack. Urcite vyskusam. BP ma laka aj ked len na obcasne vysantenie. Skusil som par nabojov a bola to naozaj elegantna strelba.
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Tak som vymenil pruzinu vyhadzovaca a zacistil ostre hrany. zmena je naozaj citelna. Akurat dnes som ju chcel poriadne vyskusat ale zasekol sa mi naboj pod zaverom co som nepochopil. musel som rossinu zas rozobrat aby som ho vybral. nahnevalo ma to lebo chcem tento rok skusit westernove preteky a ak sa to bude opakovat tak neviem ci tam ist. pochybujem ze to bude zmenov pruziny. asi to bude nabojom pretoze ked som ho zmeral mal dlzku 41 mm. pricom max. ma byt 40,39 mm. moja chyba pri prebijani :oops: ak mate skusenost dajte vediet vasu skusenost preco sa naboj zasekol, ci to bolo naozaj dlzkov naboja alebo niecim inym .
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Tak pravdepodobne bol problem v nespravne namontovanej nabijacej klapke. Naboj mi zasobnikova pruzina zatlacila az za klapku pricom branil jednak otvoreniu nabijacej klapky a zaroven zablokoval pohyb paky.
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Kokšo, tie zbrane sa mi páčia, ale ak sa tam dejú takéto veci, radšej ostanem pri vojenských...
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

To vieš komisár. Najlepšie je upravovať niečo, čomu človek nerozumie :D
PS: rossi je ako norinco. Za tie peniaze iné nezoženieš. Napríklad do great gun by som sa nevŕtal a asi by to ani nebolo treba.
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Winchester 1892 v 357 je jeden z hlavnych dovodov , preco by som chcel E. Ale ako laik mam na Vas otazku. S kamaratom polovnikom sme mali pri pivecku diskusiu o presnosti. Bolo by podla Vas mozne napr. Great Gun 1892 v 357 s 24" hlavnou a dajme tomu s optikou pouzit na mierenku na 100-200 m (lov). Moc som toho o presnosti zatial nenasiel, este stale hladam. Kedze mate skusenosti, rad by som mu oponoval. Moj sukromny nazor je , ze pri tej dlzke 24" sa musi dat mierit, ale o ucinnosti na tu vzdialenost uz mam trosku pochybnosti. Poprosim o nazor.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Kde na Slovensku kúpim lever action pušku v .44 Magnum (najlepšie Marlin)? Fraňo ani Hermes ich nemajú :cry: ...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ollap: prečítaj si tému la karabiny na strelectvi.cz, je tam majiteľ 1873 od GG upravenej na +p+ 357 Pri dlhom laufe môžeš experimentovať s pomalými prachmi, no9 accu alebo ba6 vectan prípadne n110 vihta a magnum zápalka by ti možno poskytli výkon aj na 100-200m. Len tak narýchlo som našiel laboráciu kde 184gr má úsťových 1600J. Na srnčiu by to mohlo postačovať, aj keď neviem čo na to zákon o polovníctve...

http://www.reloadersnest.com/unverified ... 89&ID=3364
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

R napísal:..... Na srnčiu by to mohlo postačovať, aj keď neviem čo na to zákon o polovníctve...
Zakázané spôsoby lovu, §65, písm.c:

"strieľať na raticovú zver brokmi, strieľať na raticovú
zver okrem diviačej zveri jednotnou strelou z brokovnice,
strieľať na srnčiu zver guľovými nábojmi s menšou
dopadovou energiou ako 1 000 J/100 m a na ostatnú
raticovú zver guľovými nábojmi s dopadovou energiou
menšou ako 1 500 J/100 m a s hmotnosťou strely
menšou ako 6 g a priemerommenším ako 6 mm, strieľať
namedvede inými ako guľovými nábojmi s dopadovou
energiou menšou ako 1 500 J/100 m"
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Ja nie som polovnik, ani nemam skusenosti s dlhou zbranou, okrem 58 na ZVS. Len tak medzi recou som nadhodil, ze winchester sa mi pacil uz ako chlapcovi vo filmoch. Kamarat to ponal sposobom , na co Ti je dlha, ked s tym ani kralika nezlozis :wink: . Bolo to len v teoretickej rovine , aby si niekto nemyslel, ze chcem pytliacit s winchestrovkou. Mam SW v 357 a ten Great Gun sa mi celkom pozdava, len mam obavy z reklamacii , kedze na SK nema ziadne zastupenie. Teda aspon som ziadne nenasiel. K teme, skor som myslel standardne zakupene strelivo.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Štandardne predávané strelivo je poväčšine laborované pre krátke zbrane, z pušky síce bude mať o čosi vyšší výkon ako z krátkej ale na puškové laborácie nedosiahne. Ak chceš výkon musíš prebíjať. A čo sa GG týka, podľa referencií od šťastných majiteľov robia veľmi vysokú kvalitu, tak by som sa nejakej reklamácie neobával.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"