HS9 - vlákno ku recenzii na www.e-zbrane.sk

Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa ricinr »

hej
Naposledy upravil/-a ricinr v 17 Aug 2010, 16:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Na nedavnej nasej malej stretavke som mal moznost skusit zbran XDM.Bola to verzia co mala zaver niklovany alebo je to chrom neviem.Pri rozobrati zbrane sa mi pacilo vnutorne opracovanie,minimale stopy po obrabacich strojoch.Do zbrane som naladoval nove naboje SB,aj Limity.Popre na vzdialenost cca 15-17m padali krasne,vinikajuce chovanie zbrane pri tovarenskej laboracii.Presnost zbrane na ipsc terč sa mi pacila taktiez.Zial mala dost tvrdu spust,uz som drzal XDM aj ladenu firmou Jurčo,to bolo ine maslo.Aspon mam dalsieho favorita na zbran ktoru som este nemal a rad by som ju v buducnosti otestoval,za cenu čo je zbran predavana aj s doplnkami je dost bezkonkurecna :wink: Len objavit 550eur :roll:
eager_wing

Príspevok od používateľa eager_wing »

Zdravím, takže včera som konečne zakúpil HS - 9 ...výborný vzhľad, padne do ruky...sympatická zbraň .. vyskúšame uvidíme...cez víkend skúsime na strelnici..vyskúšal niekto už novú Trenčiansku strelnicu v podchode?
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Aké prevedenie si kúpil? farba? Myslím, že budeš veľmi spokojný. Aj ja som. Krátka presná a zatiaľ spoľahlivá zbraň.
eager_wing

Príspevok od používateľa eager_wing »

HS - 9 , 4´ hlaveň, v čiernej farbe...zajtra smer strelnica ...uvidíme
eager_kirch

Príspevok od používateľa eager_kirch »

Mam odstrielanych par ran z XDM . Radovo v stovkach , cize nic moc, ale dost nato aby som si urobil nazor o tom, ako funguje. O tom ci vystreli 100 000 alebo 10 000 nabojov sa bavit nebudeme, lebo to su tlaichy. U nas asi nieje nik kto taku zbran od tejto firmy videl vzhladom na dobu po ktoru je na nasom trhu. Ale o jej odolnosti mozu napovedat odvazne testy - totozne ako testy na Glocka.
Moj dojem bol nasledovny. XDM je uz pri prvom chyteni do ruky relativne dost tazky. Vzhlad je celkom prijemny, ale co ma prekvalilo je naozaj prekvapujuca presnost. V ruke mi sedela celkom v pohode.( nemam velke ruky ) Dlanova poistka - ani som si neuvedomil ze tam je. Verdikt pekna spolahliva trochu tazka. Osobne mi vadi jednocinny mechanizmus, pretoze mam rad zbran pripravenu strielat, ale nie s nebezpecne natiahnutym kohutom a bez postky. Oproti glocku ma aspon indikator naboja v hlavni, ktory rozhodne neieje na obtiaz bezpecnosti. Aspon to :) Bezpochyby ma buducnost. V Amerike ide ako teple rozky a chorvati o zbraniach a o tom co bojova zbran sucasnej doby potrebuje nieco malo vedia.
Tolko moj ciste subjektivny dojem
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa ricinr »

(XDM je uz pri prvom chyteni do ruky relativne dost tazky.)

Ja som kupoval túto zbraň na osobnú ochranu, konkrétne model sub. Trocha mi trvalo než som si zvykol na každodenné nosenie. Ale to bol skôr prechod zo 6,35 na 9mm a to je citeľný rozdiel. Dnes už nosím tuto zbraň takmer všade a ani to neregistrujem akurát pocit je lepší, čo sa týka bezpečnosti. Teší ma presnosť zbrane a jej držanie (ako sedí do ruky). Raz mi spadla pri trénovaní inštiknívneho tasenia na drevenú podlahu. V podlahe ostala diera ale nie po výstrele ale od asi mieridla. Čo ma zaskočilo, že mi vyletel naládovaný zásobník. Toto by som nechcel naostro zažiť.

(Osobne mi vadí jednociny mechanizmus, pretože mam rad zbraň pripravenú strieľať, ale nie s nebezpečne natiahnutým kohútom a bez poistky.)

čo sa týka nosenia s nábojom v komore a natiahnutým úderníkom tiež mám s tým problém aj napriek tomu, že som viackrát preskúmal mechanizmus iniciacie streli a vyzerá to byť maximálne bezpečné. Ak mám zbraň v podopaskovom púzdre a mieri mi na medzinožie tak to nieje príjemné ale keď je na opasku nemám s tým problém. Myslím že je to skôr problém psychiky ako bezpečnosti.

Tento týždeň si idem opäť zastielať a trochu sa pobaviť.
eager_kirch

Príspevok od používateľa eager_kirch »

jasne . hlavne je to vec vkusu :)
kazdopadne sa to uz stalo, cize uplne tak neopodstatneny strach to nebude :) nik nevie ako drapne zbran ked dojde naozaj na lamanie chleba. Ja to mam rad asi trosku uvolnenejsie :)
Niet pochyb ze Glock a aj HS su skvele zbrane najma ( nielen ) pre vojakov a policajtov, ktory si pred nastupom do sluzby zbran obtiahnu a ide iba o to kedy tasit a strielat. Ja na nosenie zbrane pre cloveka co nieje v tak hustej atmosfere permanentne preferujem nieco co strielat umozni , ale nieje to zasunute v gatach alebo puzdre uz "s polostlacenou spustou " . Ak taka husta atmosfera nastane aj na dvojcinnych zbraniach je ta moznost ju nosit aj s natiahnutym kohutom, no je tu este aj moznost poistky ( ktory mimochodom nijako nebrzi pri taseni ak to strelec vie)
Prizvukujem je to moj osobny dojem a moje preferencie. Urcite sa najde kopec ludi s inym nazorm . to je v poriadku a tak to ma byt.
Ja som o kupe HS vazne premyslal, ale kedze to mala byt zbran na denne nosenie, nakoneic som vybral nieco ine.
eager_kirch

Príspevok od používateľa eager_kirch »

tycho 28
kde ma Glock indikator naboja v hlavni? Nikdy som si ho nevsimol.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:29, upravené celkom 1 krát.
eager_kirch

Príspevok od používateľa eager_kirch »

:):):)
ja som myslel indikator.:) to by malo byt nieco co si vsimnes na prvy pohlad. ma to mat vystraznu ulohu. nieco co musis skusat nahmatat moc vystraznu ulohu neplni. Urcite je sposob ako zistit ci tam je alebo nieje, ale indikator je nieco, co bolo skonstruovane za tym ucelom.
Uz som zacinal byt neisty a hladal fotky glockov ze kde to tam moze byt . ci som uplne slepy. :):)
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa ricinr »

keby som mal viac peňazí tak ju nabijem a hádžem o zem čo to spraví. Ale moc sa mi moju drahú zbraň ničiť úmyselne nechce. Tak to nechám iba na náhody. :D
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:29, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

duffynus : glock ma indikator na pravej strane zaveru, hned za vyhadzovacim okienkom. ked mas knedlu v komore , trci asi 0.5-0.7mm von, na kontrolu zrakom aj hmatom to staci.. a aj tak to nepouzivam
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "