Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Mam viacero vnutroopaskovych puzdier od nasho domaceho vyrobcu Falco.
- za najpohodlnejsie povazujem model 433/3, koli materialu (neopren): https://www.falcoholsters.com/sk/iwb-ko ... rane-433-3
- za najtrvacnejsie povazujem model 433/2, koli materialu (nylon): https://www.falcoholsters.com/sk/iwb-ko ... enie-433-2
- ako vnutroopaskove som skusal nosit aj model 406, to (odnimatelne) rychloodopinanie ho dost zasadne rozsiruje a je to uz dost na ukor komfortu: https://www.falcoholsters.com/sk/nylono ... sponou-406

Co sa tyka rozmeru spony mam siroku aj uzku - siroka mi na beznych opaskoch pride "plandava" , posledny cas beriem vsetky puzdra len s tou malou sponou.

Vo vseobecnosti mi pride ze Falco dava sponu na puzdro dost nizko - najma pri revolveroch s kratsou hlavnou sa to potom obcas cele na opasku sprava trosku nestabilne.

S Falco puzdrami ako takymi som spokojny.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

BP holsters aj OWB aj IWB, super funkcnost, retencia, mozna customizacia. Mal som aj latkove, hned som to zatrhol. Z puzdra netreba vediet len vytasit ale aj zapuzdrit. a to je pri latkovych problem, v strese si to nechcem ani predstavovat.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

skemro
Pozri si produkciu RH Holsters z Ciech. Na vsetky pistole mam od nich puzdra a som velmi spokojny.
https://www.kydexovapouzdra.cz/iwb-vnit ... ower-k100/
https://www.kydexovapouzdra.cz/zakazkovy-formular/
Na Shadow a Glock43 mam aj tieto puzdra od Excubitor. Tam je super urobeny klip, je tam taky spatny hacik, takze je mozne pouzit aj bez opasku.
https://www.omegaholsters.cz/kydexova-p ... r-iwb.html
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Dakujem pani za postrehy.
Kedze som priestorovo vyraznejsi, prial by som si tvrde puzdro, aby som vedel zapuzdrit.
Este ze mam cas teraz studovat, teraz mozem pozret aj ci nebude aj na YT video recenzia.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Od Falco mam 7 roznych modelov, spokojnost. Medzi inymi aj kydexove vnutovne na najmensiu zbran - vyborne sa nosi, tasi aj zapuzdruje, aj ked som za 3 tyzdne doma vyrazne vyzral.
K100 je na vnutorne nosenie dost velka, tam by som uvazoval nad kydexom ale na apendix, tam ju vacsinou schovas aj pod trickom. Na bruchu by ti pri tvojej postave zavadzala, na boku odstavala a v lete sa zle schovavala.
Nylon ako vnutovne na kuracinu neodporucaju, v lete sa vraj prepoti a tym co mali agresivnejsi pot, to nechalo stopy na závere.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Kedze dost casu travim v aute, tak apendix je ideal. Dik
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

Ked uz je rec o IWB puzdrach. Som asi tiez "rozmernejsi" typ. V kazdom pripade osobne uprednostnujem IWB puzdro na dvoch sponach, na krajoch puzdra. Ak je tam len jedno (naprilad falco) tak jednak zbran stale meni sklon a staci sa zohnut/otocit a zrazu ma sklon, vytrca na vsetky starny. Naopak najviac zase zavadzia ked sa idem zonut. Ked su dve spony a pevny opasok tak ten sklon sa nemeni a ked si clovek najde spravnu polohu tak na tom mieste aj nejaky cas ta zbran s puzdrom drzi.
Navyse na puzdre s dvoma sponami sa da (vacsinou ) aj nastavit ako sklon zbrane voci opasku tak aj vyska zanorenia do nohavic.
Ta jedna spona je, okrem toho, casto prave na najhrubsej casti zbrane. Takze pri niektorom tesnejsom obleceni je sice zbran schovana, ale prave ta spona vystupuje cez oblecenie z boku na pase z obrysu postavy.

Takze za mna jednoznacne vnutorne ale na dvoch sponach, a to takych aby sa dal menit ich vyskova poloha na puzdre a aby spnony boli mimo tela zbrane a nepridavali mu este na sirke.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Latkove falca su vyborne aj v lete, nikdy som nespozoroval, ze by sa prepotili. Celkom dobre odvadzaju pot, clovek pod tym nie je ani moc mokry. Aj ked u kazdeho to nemusi platit rovnako, ja som skor stihly a moc sa nepotim.

Pre objemnejsich navrhujem zvazit nosenie na 4-5 hodine, na chrbte sa tolko netlstne :wink: Da sa na to zvyknut a ma to aj niektore takticke vyhody.

K100 nemam, ale kamos ma Q100 a riesi tiez IWB - ako sa to sprava pri apendix carry? Ked si clovek sadne, nedojde kvoli dlzke zbrane k vytlaceniu zbrane aj s puzdom vyssie, pripadne vysmyknutiu klipu? Diki.
Používateľov profilový obrázok
ppapso
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa ppapso »

Osobne som teraz objavil Cytac. Kúpil som si ho ako vnútorné puzdro na svoju ČZ P-07. Je pevné, ale pružné, pekne tvarované, rovnako ako kydex sa dá nastaviť odpor pri tasení a v porovnaní s kydexom je omnoho lacnejšie. Nové stojí okolo 15 - 16 €.
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Ahojte,

chcel by som sa opytat, ake puzdro odporucate a hlavne preco, na vnutorne nosenie. Ja mam Falco 433/4 IWB, ked som to spomenul pred par kamosmi resp. predajcami v polovnictvach ci armyshopoch, ti mi hned povedali, aby som siel do kydexu. Ja sa ale pytam - preco? V com je to lepsie, pohodlnejsie, prijemnejsie?

Tych 60€ za to dam, nie je to az taka hrozna suma, ak to teda za to stoji.

Chcel by som vas, ktori s tym mate skusenosti, poprosit o nejaku “porovnavacku” tohto mojho Falca s kydexom alebo pripadne Cytac-om o ktorom pisal kolega vyssie.

Velmi by ste mi pomohli :) dakujem
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dobré plastové puzdro (či už kydex alebo iný plast) na rozdiel nylonového ako tvoje Falco:

- je samosvorné - zbraň v ňom drží v akejkoľvek polohe, nie len pomocou gravitácie a tlakom opasku;
- drží tvar aj bez zbrane - do nylonu bez výstuže je ťažšie až niekedy nemožné bezpečne zapuzdriť jednou rukou, aj dvoma rukami to nemusí byť vždy jednoduché (závisí od postavy a iných parametrov **);
- má pevný stály tvar - ľahšie si ho vieš rôznymi úpravami prispôsobiť na svoje telo a spôsob nosenia, aby zbraň čo najmenej "printovala";
- neprepotíš - nylonové bez plastovej alebo Goretex vložky v teple ľahko prepotíš durch, pot následne pôsobí na zbraň.

Toľko v rýchlosti moje postrehy.


** - dalo by sa rozprávať, akými nebezpečnými spôsobmi sú ľudia schopní zapuzdrovať do nylonových puzdier už pri malom strese a námahe (súťaž LOS)
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Je tam aj nejaky znatelny rozdiel co sa tyka “pohodlnosti” nosenia? Ci je to kydexove puzdro prijemnejsie na telo, resp ci ma nejaky “uzsi, komfortnejsi” tvar oproti tomu Falcu...?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

pouziva sa kydex hrubky 1 az 2mm.
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Velmi si mi nepomohol :mrgreen: Skor som chcel porovnat hrubku kydexu a toho falca (zbran glock 19)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Falco máš doma, tak meraj. Hrúbku kydexu si dostal preto, že ho nemáš...
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."