Fotky Sa vz. 58 a jej tuning

inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Tá montáž je prácou kusovou alebo sa plánuje aj väčšia výroba? Lebo toto je naozaj zaujímavé...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nevyzaduje zasah a tato je riesena tak, ze pri zhodeni a nahodeni listy pri cisteni zbrane drzi nastrel.
Toto je kus z prvej serie, s ktorym bude spraveny test. Vyrabat sa bude seriovo, je to vyrobok firmy W-A-R, ohladom dostupnosti a ceny sa treba obratit na nich.
http://www.w-a-r.sk/formular.html

Riesenie je to fajn na lahsie zariadenia, ak je zamer vesat nieco tazsie na zbran, treba bocnu montaz.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

vie mi niekto povedat, co to je za upravu na tej sklopke ??

mne sa to podoba na nejaku trubku s izolackou alebo nieco take... dost sa mi to paci

Obrázok
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To gewehr: Vďaka za info, konečne riešenie, ktoré sa mi pozdáva aj pri zachovaní originálnej kapotáže... Predpokladám, že pevná pažba nebude problém pri spájaní rámu, medzikusu a pažby? Mám taký pocit, že si už vyhradím nejaký ten obnos na kúpu :)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

je to primarne nachystane na pazby od FABu, report co sa tyka "spojitelnosti", plusov a minusov bude dufam do mesiaca s fotkami a mozna aj videom
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

zhadzovat pazbu kvoli cisteniu ?? a k tomu drevotrieskove padlo ?

diky , este som sa nezblaznil

ja som: takto podla fotky to vyzera na penovu izolacnu trubku co sa dava na kurenie, ak doma najdem taky kusok, prinesiem ti a mozes laborovat
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...ja to vidím tak, že nejde o zhadzovanie pažby, ale iba rajlu nad "rakvičkou" :!: :shock:
Medzikus aj pažba zostávajú nedotknuté... :D

gewehr - to pútko na remeň na medzikuse je "na ľaváka" alebo je obojstranné :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

to putko na remen sa da prehodit na lubovolnu stranu, je na dva koliky
hej, zhadzuje sa len rail na jednu skrutku, ma to dorazy v 3och osiach aby to zdrzalo nastrel, pazba sa pri cisteni samozrejme dole nedava
vyhoda proti vymenitelnej "rakvicke" je ta, ze zostavo povodne plechove odskusane puzdro, netreba sa srat s vymenou pruzin ktore sa sem tam zohnu (ze roman :) ) a podobne lapalie. Len sa nahodi medzikus medzi telo a pazbu a je vybavene.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kazde riesenie ma svoje pro a proti a je na kazdom z nas, ktore mu najviac vyhovuje a to si vyberie s prihliadnutim na financne moznosti a planovane pouzitie.
Druha vec, je jeho overenost casom a pouzivanim a preto plati, ze sa neoplati kupovat novinky, ale pockat si ;-)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

jasne, hlavne ked su z Ciny :mrgreen:
nejaky plusy na tom vidim, zistil som aj nejake minusy, ked sa to otestuje a spise, pofoti a natoci, budeme asi vsetci mudrejsi
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

gewehr napísal: hej, zhadzuje sa len rail na jednu skrutku, ma to dorazy v 3och osiach aby to zdrzalo nastrel, pazba sa pri cisteni samozrejme dole nedava.
tak to je progres oproti tomu co som videl, tam sa muselo zhadzovat vsetko
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

gewehr napísal:...
nejaky plusy na tom vidim, ...
Prinajmenšom bude pažba o medzikus dlhšia :D
Nu3a
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Nu3a »

Nechcem W.A.R.-akov spamovat otazkami ohladom dostupnosti rakvickoveho railu, predpokladam ze niekto z vas uz napisal :lol: . Mohli by ste prosim zdielat informacie o dostupnosti? Dakujem :wink:

edit: Napisal som, dam vediet ked odpisu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pis stycnemu dostojnikovi Zoidberg37
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nu3a: pokiaľ viem, sériovka by sa už mala rozbiehať, prototypy som obzeral systém je ako to už u tejto firmy býva zvykom perfektne vymyslený. Pre tých čo chcú mať kolimátor vzadu a nechcú meniť pôvodné časti zbrane (rakvičku) a vždy znova nastrelovať kolimátor po jej zhodení (aj keď počul som už aj o tom že sú niektoré rakvičky tak presne dopasované, že nástrel udržia - neviem, neskúšal som) bude toto ideálna voľba. Skoro určite budem mať k dispozícii testovací kus a každý si to môže vyskúšať a rozhodnúť sa, či mu to za tie peniaze (zatiaľ neviem aké) stojí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "