Fotky Sa vz. 58 a jej tuning

Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

gewehr: vobec mi nešlo o lišty, to podpažbie mi sedi ergonomicky aj vizualne. Čierny nástrek tiež nemá inú ako dizajnovú funkciu. Tuning zbrane je rovnaký ako tunning motoriek. Čo sa páči jednému, to sa nepáči ostatným, polovina (vrátane mna) ohrnie nos s poznámkou (pre seba) že pôvodný stav motorky bol lepší keď vyšla z fabriky. Preto nenájdete v žiadnej diskusii ku konkrétnej zbrani odo mňa niečo v zmysle .... "mne sa to nepáči". Buď pochválim, alebo si v duchu zašomrem.
Apropo, sklopku som tam dal z jediného dovodu: trezor mám sice velký, ale s pádlom sa tam zbraň tesne nevošla, takto mám problém vyriešený :D
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tu nejde o to ci sa mi to paci, akurat s RIS listami na uchopovych plochach mam pri dlhodobejsom pouzivami nedobru skusenot aj ked som pouzival gumove krytky. Po celodennom handlingu so zbranou som mal casto nepekne otlacenu ruku. Takze RISku na spodku predpazbia chapem ak tam clovek chce nejaky foregrip, na bokoch ak chce baterku, laser a podobne. Ale ak to chce len na drzanie, tak hlavne tie bocne RISky po case zacnu na bokoch dlane dost tlacit.

Vizualny tuning je pekna vec, je fajn ze sa ti paci volant na motorke, riadidla su podstatne funkcnejsie. Ak je zbran na vystavku fajn, ak na castejsiu strelbu "nem ideal megoldás". Cize aby som to zhrnul. Ak tam nechces nic vesat, je iba na drzanie, z ergonomickeho hladiska RIS listy na predpazbi su nezmysel. Ked trocha postrielas prides na to. Zatial top 58 predpazbie co som drzal bola obycajna trubka v style AR15.

napriklad toto, ta RISka tam sluzi ako shumbrest
Obrázok

v tomto by som urcite pocuvol skor skusenejsich nez si tvrdil svoje :wink: napriklad Rasto ma odstrielane kvantum a vie co ohladne ergnomoie tvrdi
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nemozu sa vsetkym pacit rovnake baby :-)
Ked to chces na sport potrebujes inu konfiguraciu, ked to chces ako pracovny nastroj zase inu a ked na robenie radosti hociaku.
Napr ja som si teraz na sutaz pripravil takuto konfiguraciu.
Viem ake moznosti ma strelnica, poznam organizatorov, tak som to cele zhodnotil a vyslo mi z toho totok.
Pistolove parkury na redukovane terce. (9mm namiesto 7.62x39)
Kolimator namiesto puskohladu ...
Stiesneny priestor s vela behanim a menenim streleckych poloh vratane barierovej strelby. (kratka zbran).
Tu nebudem potrebovat popruh, tak som ocko na pazbovej redukcii odstranil :-)
Jedine co tam este nahodim budu stihle krytky railov, lebo nebudem koli teplu a lepsiemu kontaktu, manipulacii so zbranou strielat v rukaviciach.

Pokial ste slecinky a neviete co chcete :-) tak sa to tazko dosiahne.
Inymi slovami musite vidiet svetlo na konci tunela a ist za nim, ale pokial len tapate, tak to tak bude i vyzerat.
Vzdy sa to da spravit lepsie to mi verte, ale pokial ste na chvilku spokojny splnilo to svoj ucel :-)

PS stastie praje pripravenym!
Prílohy
IMG_20150806_141058.jpg
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

Rasto: fuha, krasavica ! Mozes mi pls napisať čo ti to drži optiku ??

Gewehr: je to ako napisal Rasto, ja nemam VZ58 na súťaže alebo na celodennú strelbu. Mám ju len ako koníčka, na dve hodinky, par zásobníkov. Neplánujem sa tým živiť ani sa nepripravujem na vojnu. Preto som volil kombináciu učelnosti a dizajnu. Peace 8)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Je to taky hybrid cize ked sa snazis z 58 urobit to co nie je v tomto pripade ako vzdy AR15 :-)

Kryt rakvicky cize nie pruzin mam od tohoto pana a zatial som s nim velmi spokojny.
http://rrarms.cz/kryt_zaveru_pro.htm
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To Rasto: Drží to nástrel aj po zhodení a opätovnom nahodení na zbraň? Ak sú tam aretačné prítlačné matice, nespôsobuje to nejaký malý posuv po tejto procedúre?
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Dakujem za rady chlapi. Pouzit len smirgel a sprej sa mi zdalo velmi jednoduche, tak som chcel vediet vase nazory.
Odmastnenie beriem ako samozrejmost, ale asi by som pouzil tech. lieh alebo benzin.
Sprej si zozeniem sam a mozno streknem aj nejaku policku, ale dakujem za ponuku.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Moj vyber zbrane na Rimbu Sombu bol spravny i ked double tapy by boli rychlejsie s .223.
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

pozeram, ze ten kolim neni Aimpoint micro, ci? mas tam co-wittnes - teda vidis cez kolim bodku a zaroven aj mieridla?
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Ten kolim je Bushnell.
A nie, "co-wittnes" nemám.
Jeden z dôvodov je, že by som na 58me nedokázal tak nízko uchytiť zvacsovák.
Alebo ak áno, tak jeho výber by bol strašne obmedzený.
Mám však iné orginálne "vychytavky", ktoré sa nedajú kúpiť. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja mam na svojej co-witness. Nadpazbie mam NEA (diki Revino), kolim mam Bushnell. Tymito dvoma vecickami som uzavrel upgradovanie 58 a do dalsieho pimpenia zevraj uz neplanujem vrazat dalsie prachy :)

Este pridam ilustracne foto
Obrázok
ztsc.krasnany
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 9 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ztsc.krasnany »

Mam uz druhu 58cku a dnes som sa nudil tak som na kryt pruzin nahodil montaz na MP5 22mm :-) mal som naviac kryt a montaz z ciny za 8€ :-) este dam skrutky na lepidlo a uvidim ci to vydrzi :-D
Prílohy
DSC_0950.JPG
DSC_0949.JPG
DSC_0948.JPG
DSC_0947.JPG
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

zaujimave, ked chces trafit terc na 25m, ale pri vôli rakvicky ti to bude lietat vsademozne, cize ani nedokazes nastrelit kolim na flek.
ztsc.krasnany
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 9 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ztsc.krasnany »

praveze som prekvapeny ta rakvicka je tam pevne osadena.uvidim co to bude robit pri strelbe..mozno to trocha povoli...z vnutra som troska ten plech vyklepol aby boli skrutky viac zapustene aj ked mali este volu aby nosic zavorniku ich nezachytaval. ved ak to nebude fungovat tak to odtial zhodim :-) ved to len tak som z nudy :-)
Prílohy
DSC_0953.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "