Ako je to s opravnením u mestského policajta?

Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

To mozno hej,ale nie je to zlocin,je to priestupok.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

733thunder napísal:Pokial si drzitelom zbrojneho preukazu a kupis na ciernom trhu zbran kategorie B dopustas sa priestupku na useku zbrani a streliva.....
To sa pletieš. Je to nedovolené ozbrojovanie. To že máš ZP nie je polahčujúca okolnosť.

Ale to už je mimo témy...
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Nepletiem :)
inspiring_matsumoto

Príspevok od používateľa inspiring_matsumoto »

chlapci nechcem vás uraziť ja sa nepýtam či to priestupok alebo Tč.
Hovorím že zákon 190/2003 paragraf 69 ods.1 a, hovorí že je to priestupok , kým trestný zákon paragraf 294 ods.1hovorí že je to trestný čin - nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami . Ak sa niekto v tom vyzná tak nech to dá na pravú mieru. Najviac sa mi pozdáva asi odpoveď´od kapula
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

No o nejaky tyzden by som mal mat skusky.Takze to co som u viedol a co je v knizke je zle a ked im dam takuto odpoved,vyletim zo skusky? :)
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Urcite je to TC, pod tym zjednodusenym slovom povolenie sa skryvaju vsetky papiere, ktore potrebujem mat, nielen ZP. Inak by som si mohol zohnat funkcny gulomet a mal by som len priestupok? To znie ako dobry obchod :lol:

U nas na skuskach boli na toto policajti dost citlivi, chvalabohu som s tym nemal problem, kedze som to od zaciatku bral ako TC.

Inak uz som sa tu niekde na to pytal, zial bez odpovede.
Tie paragrafy v TZ a ZZaS mi pripadaju rovnake. Rad by som sa dozvedel aspon jeden priklad protipravneho konania, v ktorom by sa nejednalo o TC nedovoleneho ozbrojovania ale len o priestupok podla par. 69 zakona o ZaS.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Tak ale v knizke je to brane ako priestupok.Je mozne,aby vydali knihu ktora sluzi na pripravu ziadatelov o ZP a uvadzali nepravdive informacie? :?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Leňochod, myslím, že máš pravdu. Pri TČ nedovoleného ozbrojovania nevidím, že by TZ rozlišoval medzi držiteľmi ZP a ostatnými. Čiže prikláňam sa k názoru, že tak či onak je to TČ.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Najded sa niekto kto nas rozsudi nejakym podlozenym tvrdenim? :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Podložené tvrdenie? Pozri si TZ, čo hovorí o TČ nedovoleného ozbrojovania. :wink:
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

A ste si isti ze neexistuje vynimka pokial ide o drzitelov zbrojneho preukazu?Co na to Panzer?
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Osobne si myslim ze v tomto pripade je rozdiel v tom ci nadobudne do vlastnictva zbran drzitel ZP alebo "nedrzitel".Nadobudnes zbran kategorie B,to predsa mozes,nato Ta opravnuje zbrojny preukaz.To ze obides povolovacie konanie,ano to uz by mal byt priestupok.
Avsak pokial nemas ani sajn o drzani zbrane,konstrukcii,atd,nemas ZP,tym padom nie si opravneny kupit zbran.Teda trestny cin.
Mozno trosku od veci priklad,ale skusim.Soferujes auto,mas vodicak,prekrocis rychlost,daju Ti pokutu,celkom pohoda,da sa to prezit.
Soferujes auto,pricom si v zivote autoskolu ani zdialky nevidel,teda nemas vodicak,dostanes pokutu a zakaz vedenia motoroveho vozidla na neviem kolko.Nemalo by to byt aj v takomto pripade teda zrovnopravnene a dostat iba pokutu?
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

kriznik napísal:
733thunder napísal:Pokial si drzitelom zbrojneho preukazu a kupis na ciernom trhu zbran kategorie B dopustas sa priestupku na useku zbrani a streliva.Ten kto ti ju predal sa dopustil zlocinu nedovoleneho ozbrojovania a obchodovania so uzbranami ak nema zbrojny preukaz
Pokial zbran kategorie B nadobudnes bez nakupneho povolenia, tak je to tiez nedovolene ozbrojovanie.
Pokial mas ZP nemoze to byt nedovolene ozbrojovanie,nakolko Ta ZP opravnuje kupit si zbran kategorie B. Pridam este jeden priklad,mozno tiez odvec...
Mas skupinu A ZP,nosis zbran,avsak viditelne.. Jeto priestupok
Nemas ZP a nosis zbran,taktiez viditelne,uz je to trestny cin...
Podla toho co pisete by mali byt aj tieto oba priklady trestne ciny 8)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ukradneš auto, trestný čin. A ak nemáš vodičák, tak to máš ešte aj dopravný priestupok. Ale to že máš vodičák, ti nedovoluje kradnúť autá.

A chvílku radšej nič nepíš, a čakaj. :wink:

Edit: tak si to tu oné, že sa už v tom nik nevyzná, a tým pádom sa nič nedozvieš a budeš naďalej kupovať zbrane na čiernom trhu /jasne že kradnuté/ v domienke, že páchaš iba priestupok. A 8 rokov budeš v nápravnom rozmýšlať, že ako to malo byť .... Obrázok
Naposledy upravil/-a Kapo v 18 Jan 2010, 23:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Myslim ze tento priklad nie je prave najvhodnejsi,pretoze hovorime o kupe veci a jej uzivani,drzani,nie o kradezi veci.Ked ukradnes zbran so ZP a bez neho,tiez v tom nevidim rozdiel :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"