Oprava pažby

elegant_gates

Oprava pažby

Príspevok od používateľa elegant_gates »

potreboval by som poradiť ako sa robi rybinovy vzor (zhotovenie mriežok na pištolovej rukoveti pažby).ide o obnovenie vzoru kedze sa na niektorych miestach staršej pažby straca,ostrim nožom,alebo dlatom to nejde kedže chcem aby to aj nejako vyzeralo.su na to nejake špecialne naradia,šablony?
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vie mi niekto povedať, aká je pôvodná povrchová úprava dreveného (bukového) pažbenia Sa 58 a čo by bolo potrebné spraviť, ak by sa to malo trošku zušľachtiť, zjednotiť odtiene, namoriť a čím spraviť finiš?
(na repliku z korenice kaukazského orecha nemám, tak aspoň dajak skrášliť...)
:wink:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

navoskovat
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luco »

Začal som renovovať pažbu na puške, vyšmirgloval som to do pôvodného dreva, ale nejak nemôžem to došmirglovať do uplného vyhladenia bez minirýh... použil som 400-ku šmirgel (jemnejší už v obchode nemali).

Otázočka by bola, že ako dohladiť drevo a čo je dobré použiť potom ako náter naň (moridlo, šelak, balsin olej alebo iné????); finálnu podobu pažby by som chcel tmavej farby (orech)

Dakujem za cenné rady :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Ryhy ostali po hrubom šmirgli alebo ti vadia tie čo zanechala 400 ? Ak po hrubom musíš šmidlať ďalej a potom prejsť na jemnejší ako 400, po dobrúsení 800 krátko navlhčiť pažbu vodou, po vyschnutí sa zdvihnú "chlpy" a znova prebrúsiť. Potom moridlom do požadovaného odtieňa, znova preleštiť ale už tisícovkou, najlepšie sa mi osvedčili kotúče z jemného molitanu napustené brusivom, dostaneš v špecializovaných obchodoch pre autolakýrnikov. Po preleštení bude povrch zrkadlový, potom už záleží či je to kvér na parádu a prechádzky alebo na hrubšie zaobchádzania. V prvom prípade šelak, s tým nemám skúsenosti. V druhom prípade napúšťať tungovým olejom dokiaľ bude "piť" a nechať v suchu a teple mesiac vytvrdnúť. Potom preleštiť plsťou a tvrdým voskom, poškodenia pri používaní iba preleštíš.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"