OR PZ v Senici - ZP skupiny A

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

sme sa bavili o zvukovom zazaname konverzacie nie? v tom judikate je obrazova snimka, to ze si lubovolneho policajt mozem pri lubovolnom zasahu fotit som vedel.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

dobry postreh, v odovodneni aj napisali preco rozhodli len o fotografovani... zjednodusene preto, lebo sa stazovala len osoba co fotografovala, osoby co si to natacali sa nestazovali a kde nie je zalobca...

pri vyklade prava v tomto pripade mozes postupovat v zasade dvoma sposobmi, extenzivne a restriktivne... teda v prvom pripade sa snazis do jedneho pojmu, resp. prava vtesnat co najviac pripadov a v druhom pripade sa robi presny opak.

V tomto pripade treba pouzit jednoznacne extenzivny vyklad ( rozsirujuci ), pretoze ani logicky a ani pravne nie je dovod na to, aby sa policajt mohol pri vykone pravomoci len fotografovat, ale nahravat audio a video uz nie
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ak by sa mu podarilo natocit toho policajta ako mu vravi, ze Acko vydavaju len pre policajtov, sudcov a prokuratorov, neskor pred sudom by to mohlo zniet dost zaujimavo :lol:. Aj ked zakon striktne vravi, ze ziadatel v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázal potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo, avsak toto nieje blizsie specifikovane. Ak to budes davat na sud daj mi potom vediet :).
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Točiť to nebudem, nemám také zariadenie.
Budem predpokladať, že na OR PZ v Senici na úseku zbraní a streliva pracujú normálni, ústretoví a kompetentní príslušníci.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ale to oni su aj u nas na okrese, len maju nejake hlupe alibisticke nariadenie, ze beznym civilom sa nebude "len tak" davat Acko, tak ide maslo na ich hlavu potom :lol:. Ale neviem do akej miery maju volnost v tomto.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Možno majú odradiť "vidlákov", ktorí sa vidia za 10 dní s kvérom v ruke ako idú žiadať hypotéku ... neviem.

Ja som prečítaním zákona o zbraniach a strelive, trestného zákona a trestného poriadku bol upovedomený s rizikom a povinnosťami vyplývajúcimi z nosenia zbrane. Som si vedomý zvýšeného rizika a beriem na vedomie, že ako nostieľ/držiteľ strelnej zbrane budem pod zvýšeným dohľadom polície. Toto môžem doložiť čestným vyhlásením, ak by bolo treba.
S týmito skutočnosťami som oboznámený a súhlasím s nimi podaním žiadosti o vydanie ZP. Som bezúhonný a spoľahlivý. Lekárskym potvrdením (zajtra idem k doktorke) potvrdím, že som zdravotne spôsobilý. Streleckou organizáciou mám potvrdené, že sa venujem športovej streľbe. Vykonaním skúšky odbornej spôsobilosti (dúfam, že bude) potvrdím, že mám dostatok vedomostí na vlastnenie a používanie strelnej zbrane.
Ak toto všetko potvrdím, tak potom what the hell ... ??
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Rudo napísal:Ak toto všetko potvrdím, tak...
...sa stale moze stat, ze dotycny uradnik ti ziadost zamietne. A ty, ak to A-cko ozaj chces, budes musiet 'pritvrdit' a zacat sa dozadovat svojich zakonnych prav.

Pisem 'moze sa stat', nie 'stane sa', zavisi to od lokality, konkretneho uradnika, aktualneho pocasia a pod.
A je urcite lepsie s touto eventualitou ratat, ako potom zostat zaskoceny.

Suma sumarum - zakon je bohuzial postaveny tak, ze nikdy nemas 100% istotu, ze tvoja ziadost bude akceptovana. A policajna prax tomu obcas prida dalsie 'divadelne' rozmery.
That's the hell :evil:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

C08R4 napísal:Ak by sa mu podarilo natocit toho policajta ako mu vravi, ze Acko vydavaju len pre policajtov, sudcov a prokuratorov, neskor pred sudom by to mohlo zniet dost zaujimavo :lol:. Aj ked zakon striktne vravi, ze ziadatel v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázal potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo, avsak toto nieje blizsie specifikovane. Ak to budes davat na sud daj mi potom vediet :).
a predstav si keby sa predmetna nahravka dostala do ruk noveho casu... ojoooj, viac nez nevola ku zbraniam by uz len vymenovanie spomenutych osob vyvolala zurivost u bezneho citatela
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Dámy a páni

Dneska som bol teda konečne podať žiadosť o ZP. Vybavovala ma milá práporčíčka. Keď videla, že si krúžkujem skupinu A, tak ma hneď zastavila s tým, že najvyššia skupina nie je pre obyčajných občanov. Opýtala sa ma, či nie som podnikateľ, konateľ s.r.o-čky, či v zamestaní nemám hmotnú zodpovednosť, či necestujem v noci alebo som nebol napadnutý. Povedal som jej, že nič z toho, tak mi povedala, nech A skupinu nekrúžkujem. Ja som na to vytiahol vytlačený zákon, ona tiež :lol: a išli sme listovať. Kontroval som jej paragrafom 15:
(2) Zbrojný preukaz sa rozdeľuje podľa účelu používania
zbrane alebo streliva a podľa rozsahu oprávnenia
nosiť alebo držať zbraň do skupín:
a) A – nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby
a majetku
-- hovorím: nikde tu nie je napísané, že skupina A je iba pre isté skupiny obyvateľstva --
Ďalej som vytasil argument z paragrafu 16:
Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe,
ktorá
...
h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala
potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
-- hovorím: nech mi tu ukáže, ako zákon stanovuje potrebu držať alebo nosiť --
Na to sa stiahla a povedala, že ona o tom aj tak nerozhoduje, že to má pre nadriadeného a že mi chce iba poradiť.

Takže mi vzala prihlášku a povedala, že si mám pripraviť odôvodnenie formou čestného vyhlásenia prečo žiadam skupinu na nosenie. Dala mi do ruky čistú A4. Opýtal som sa jej, či mi môže dať písomné odôvodnenie, prečo mám vypísať toto čestné vyhlásenie, Povedala, že nie je oprávnená :roll:. Tak som si teda sadol, že idem na to.
Po dvoch minútach som jej vrátil čistú A4 s tým, že zákon mi nekáže odôvodňovať čestným vyhlásením potrebu nosiť zbraň a že nech to podá tak.

Aj som si to celé nahrával, ale zavolala mi priateľka, takže sa prvá a najdôležitejšia časť rozhovoru neuložila :evil: :evil: :evil: . Potom som išiel kúpiť kolky na už podanú žiadosť, takže záznam neobsahuje nič dôležité.

Čakám, kedy mi doručia predvolanie na vysvetlenie do vlastných rúk na adresu trvalého bydliska, kde sa nezdržiavam a kde si to nemôžem len tak vyzdvihnúť :roll: .
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

pekne, drzim palce.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

mila nemila, aj tak :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

no len pekne bojuj, clovek aspon trocha znaly prava sa musi nad tymto smiat a plakat zaroven

Odovodnenie formou cestneho prehlasenia... to co je za kravinu? Ved dovody sa uvadzaju do ziadosti, do tych tlaciv co sa tlacia na internete

No toto vyzera na srandovne spravne konanie, potom sa ozvi co za zazraky popisu do odovodnenia
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Nejaké rady a námety na čo sa mám pripraviť, co si naštudovať a tak ? Hovoril som s kamarátom právnikom a tem povedal, že fráza "v konaní preukázať potrebu držať zbraň a strelivo" je nejednoznačná a kľudne sa môže stať, že keď si ma predvolajú, tak ma môže rečovo nadaný policajt vďaka tejto vágnej formulácii jednoducho vyšachovať a neobhájim si nič.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

nuz Rudo, jednoznacne Spravny poriadok si treba prestudovat

Dalej, niekde som to tu uz pisal, ale zopakujem to... ak by si si poziadal o B-cko, a to ti vydaju, podaj si vzapati ziadost o A-cko, zakon povazuje obe skupiny z hladiska poziadaviek za rovnocenne a spravny organ vydanim B-cka de facto uzna urcity dovod na potrebu drzat zbran a s tym sa uz da operovat.

Dalej si nahraj, a rovno sa opytaj, ci musis byt advokat, sudca, prokurator, alebo podnikatel aby si A-cko dostal.

Viac uz velmi neviem poradit, zalezi od toho ako ti pisomne odovodnia svoje rozhodnutie a taktiez na voli hnat veci dalej...
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Lord_Summoner_sk: ty to teda vidíš na rečnícky súboj ?

Moja vôľa hnať veci ďalej je obmedzená počtom dní dovolenky a výškou financií, ktoré som ochotný precestovať. Ešte dobre, že nie som z Humenného.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ked s nimi budes vies "recnicky suboj" tak sa priprav na moznost, ze nie ty budes cestovat za nimy, ale oni za tebou/resp. susedmi a ver, ze na kazdeho sa da nieco najst :lol:.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"