OR PZ v Senici - ZP skupiny A

Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

OR PZ v Senici - ZP skupiny A

Príspevok od používateľa Rudo »

Zdravím vás

Viem, že sa tu dookola rozobera (ne)dostupnosť ZP skupiny A. Máte niekto skúsenosti so žiadaným (tejto) skupiny na zbore v Senici (prípadne viac skupín dokopy)?
Bohužiaľ nie som podnikateľ ani som nebol nikdy napadnutý, nemám rizikové zamestnanie.
Dôvod, prečo by som chcel skupinu A je skôr praktický - na mieste trvalého bydliska (Senica) sa nezdržujem. Aj tak by mi naši nedovolili skladovať strelivo a zbraň "doma". Tak isto by som ich nebol schopný riadne zabezpečiť voči zneužitiu.
Cestovať kvôli streľbe by bola hovadina a nebolo by to ani praktické. V Bratislave sa zdržujem takmer celý rok, ale prechodné bydlisko si vybavovať nechcem/nemôžem (kto vie, možno sa za 2 mesiace presťahujem ... poznáte to). Zbraň a strelivo si v podnájme zabezpečiť viem.
Som vďačný za všetky rady a námety.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

to vsetko co si tu napisal tymi slovami uved do ziadosti.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Nepošlú "páni" policajti moju žiadosť do hajzlu s takýmito argumentami ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

trochu to uces, ochrana zivota, zdravia majetku, a to o tom prechodnom pobyte, ze natahovacka hore dole, ze to chces mat stale na tele.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

luke, ostatní - fakt myslíš, že by to obstálo ? Ak nie, aká je šanca, že mi pridelia aspoň B-čko, keď už budú vedieť, že zbraň a strelivo neviem zabezpečiť proti zneužitiu na adrese trvalého bydliska a prechodné vybavené nemám/nemôžem si ho vybaviť ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

zabezpecit neznamena, ze to mas ty fyzicky strazit. to ze ti to rodicia doma nedovolia nemusis nikomu vysvetlovat, to ze to nevies zabezpecit rozhodne nikomu nebudes hovorit.
ziadaj si A, pretoze nie je dovod aby ti ho nedali, ak splnas zakonne poziadavky.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Pre ten isty dôvod som aj ja ziadal, ale v PP, a dopadlo to tak, ze mam B ... (Ak ma niekto pocit ze mi maju dat aj pre iny dôvod ako TO alebo živnosť, s radostou mu poslem cislo na ORPZ PP :? )
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Tu sa okrajovo rozoberalo, koľko miest uloženia mali napísaných:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... c&start=60

Dúfam, že mi to prejde. Takže nemám spomínať, že neviem zabezpečiť zbraň a strelivo proti zneužitiu v mieste trvalého bydliska.

Dobre, skúsim si niečo skomponovať a hodím to sem.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Lynk, nepochodil si teda ? Ak si študent a dochádzaš do Popradu dva razy za mesiac, tak ťa to nemusí až tak srať. Ja sa do Senice dostanem tak 5,6 krát za rok. Jednoducho nemám dôvod ísť na adresu trvalého bydliska.
Raz za čas kuknem našich, aj to zo dňa na deň.
Poštou nič súrne neriešim - vyberie mi ju mama a ak by som mal mať u nich uloženú zbraň a strelivo, tak nespávam v kľude ani ja, ani naši.

Prechodné bydlisko hlásiť tiež nemá význam. Na vlastné nemám a dá sa povedať, že moje bytové podmienky sa môžu veľmi rýchlo zmeniť z týždňa na týždeň. A prenášať zbrane a miníciu na políciu (a platiť kolok za uschovanie) kvôli tomu, že mi domáca dá výpoveď nájomnej zmluvy, ale že ja jej dám a potom tie papierovačky a neviem čo ...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...inak, ak ma pamäť neklame, na zdôvodnenie tam v tej žiadosti nebol bohvie aký veľký kus miesta, takže dajaké romány písať je o ničom - nezmestí sa! :evil:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ked so sebou nechate cvicit, tak sa necudujte, ze kdejaky pajac to vyuzije... treba sa ohradit, odvolat a sudne poplatky nie su take vysoke, mozno by tak vznikol aj prelomovy judikat
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Možno to beriem až príliš vážne, ale na kukol som si, aké hodnosti má PZ a ako vyzerajú príslušné výložky, aby som vedel prípadného pajáca adresovať (... ale pán podpráporčík, žiadna interná smernica neexistuje ... , ale pán strážmajster, viete mi to dať písomne ?).
Vypísal som si dve frázy z Ústavy - osobné práva a obrana SR. Napísal som si telefónne číslo na Sekciu kontroly a inšpekčnej služby MV SR. Opíšem si nejaké frázy a postupy odtiaľto a pôjdem.
Snáď to vyjde.

Ešte ma napadlo - dal by som si do žiadosťi skupiny A, B, E a F, tak zamietnutím žiadosti sa zruší všetko ? Preberalo sa to tu vôbec niekde ?

Děkuji ...
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ty si si podal ziadost, zmenit ju mozno len s tvojim suhlasom, ak by ju zamietol tak len ako celok, nemoze sa ti stat ze prides na skusku, resp. po zbrojak a tam bude nieco vyskrtnute, lebo ak ano, tak to je na inspekciu... pre istotu si zober diktafon a potajme si nahraj cely priebeh
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Ak ju zamietnu ako celok, tak je to strata peňazí a času sakra :roll: .
Takže písať skupinu B ako "zálohu" nemá ani význam.
Idem sa vyzbrojiť argumentami z tejto stránky.

Inak brať diktafón a nahrávať potajme je podľa mojich informácií trestné nie ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

trestne to nie je, ale nie je to v sulade so zakonom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"