Správny postup pri zastreľovaní vzduchovky.

magical_beaver

Príspevok od používateľa magical_beaver »

To som samozrejme urobil. Problém je v tom, že už nižšie nejde. Skratka už je na doraz dole a stále to striela vyššie.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

vyššiu muchu, alebo pilník na hledí
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

netvor84 napísal:na 30m ..... sport diabolo-sutazné!!!!......bodku o priemere 2.5cm som trafil na 27mu ranu.ostrielal som vsetko dookola v priemere 8cm a pusku som mal s oporou na vankusi
Aké súťažné?
Lebo nie je súťaž ako súťaž.

Ak si skúšal s plochou hlavičkou tak sa tomu nediv. To je strelivo určené na 10m. Na väčšie vzdialenosti nie je už presné.
Obrázok
Ak chceš strieľať presne aj na väčšiu vzdialenosť tak použi diabolky s oblou hlavičkou. Tieto diabolky sú dosť obľúbené a niektoré disciplíny sa strieľajú iba s nimi (napr.: HFT / FT).
Obrázok
Na "plinking" (zábavnú streľbu) je dobré aj strelivo so špicatou hlavičkou, ale čo sa týka presnosti tak je to tá najhoršia varianta.
Obrázok

mobi2010 napísal:Na 10 metrov s puškohľadom to MUSI ísť jednou dierkou, nie na 1cm okolo..
Iba ak si mal smolu pri konkrétnom kuse, že by bol vadný. Ale najprv to dobre prever, rôznymi diabolkami.
Vyskúšaj aj s pevnou oporou a potom sa ukáže, či je vzduchovka zlá.
Pružinovky sú veľmi citlivé na úchop.
Keď ju chytíš inak tak to bude inak strieľať.
Keď ju upneš a nastrelíš tak z "voľnej ruky" bude strieľať inak.

Páni, dúfam že vás stretnem na niektorej zo súťaží FT...
Výbavu už máte tak "hurá na sklopky" :)
http://ft-hft.sk/
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ako pise Alkaj. Rozne druhy streliva su urcene pre konkretny ucel, pripadne typ sutaze. Je rozdiel mat plochu hlavku diabolky na tercovu strelbu a inak sa sprava polgulata hlavka. Samozrejme svoje spravi aj vaha diabolky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"