SYSTEMA -ruský obranný systém

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

peterson: systemu si presne vysithol "Systema vraj zahrňa velký súbor techník a foriem. "

a načo ich je toľko? moji partaci boli na systeme v prahe a prišli dost sklamaní, lebo ked sa dostali na stranu figuranta - utočníka, obrancovia nemali na to odpoveď, utočník padá sám, v utoku je staticky, zastavi sa presne v pozici kde ho obranca spracuje.

verím, že človek čo robí systemu 10-20r tvrdo a špičkovo, tak je použiteľný, ale väčšina veci je tam ako keby vymyslená pri treningu, aha takto ide páka, aha aj takto ide, a utočník len stojí ako stlp.
človek našej doby potrebuje niečo absolutne jednoduche , 1-2 techniky na 1 typ utoku, nie 25technik lebo sa zamota a skončí skôr ako začne. a po 5 minutach intezivneho boja by som chcel vidieť tie páky atd,

systema má dobré veci ,veľa ich používam, ale až na útočníka ktorého prvotný odpor je už zvládnutý a treba ho fixovať alebo odviezť
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

polucias tusim zacina hovorit o KM 8)
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

aj
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

...neobavam sa bojovnika , ktory trenoval tisic technik jeden krat , obavam sa bojovnika ktory trenoval jednu techniku tisic krat....tusim Bruce Lee
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

velmi trefné
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

suhlas, staci mat nadrilovanych par technik poriadne (okrem inych veci), netreba sa uciť x sto technik.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tiež sa pridržiavam overených techník, ktoré mi roky spolahlivo fungujú.
Znovu opakujem, že Systemu som sem hodil len na doplnenie repertoáru bojových umení. Nepokladám ju za najúčinnejšiu- ale rozhodne za zaujímavú.

A podľa videí sa dá konštatovať, že sú aj rôzne výsledky z praxe.

Ja osobne preferujem bojové techniky, ktoré používajú ludia z praxe- teda príslušníci OZ, ktorí ich majú aj reálne odskúšané na ulici.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

no tak to vyriešte takto chlapi: vyberte sa dajme tomu do Telgártu vstupte sobotu večer do miestného pohostinstva,a hneď z príchodu flasnite tomu najväčiemu domácemu pilčíkovi čo bude v krčme poriadne zaucho. potom budete mať určite dosť možností si priamo v praxi overiť ako ste kto na tom so svojimi bojov. technikami-či treba ešte čo to vypilovať,alebo je to už všetko namakané a stačí sa v tom iba udržiavať.zároveň bude možnosť spoznať aj nejaké domáce horehronské bojové techniky,a čo to prebrať do svojho repertuáru.napr úder pivovým pohárom z hora(pomerne učinná technika) :D :D :D
Naposledy upravil/-a inspiring_bohr v 16 Jan 2011, 02:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

:lol: :lol:
pravdu vravíš, raz si spomínam, že sme lomili jedného baníka- a už som aj začal pochybovať, že má klby, či prah bolesti- skoro som mu "ODLOMIL" zápästie a ten pako len škrípal zubami a odmietal spolupracovať.
Na druhý deň si chalan určite spomenul, ktoré klby som mu rehabilitoval oného dňa, ale veru vtedy na neho platila len hrubá sila... :roll:
inspiring_banzai

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

Minule do mňa skákal jeden asi 80-90 kilový frajer, o hlavu a pol vyšší, športovec a neviem čo ešte. "Pohladkal" som ho po rebrách a kým sa on spamätal mal som ho v "kravate" a musel ma odprosiť aby som ho vypustil (Ja, vychrtlík s 50kg svojej mušej váhy). Čo k tomu dodať? nejde o štýl, ale o človeka samotného.

P. S. v KE je vraj škola samba, učiteľ je Rus. Bývalý člen VMF (Morskaja pechota) keby mal niekto záujem. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Inzo »

mab : ak mas nadrilovanych par technik, mas povedzme 90% ucinnost. takze v 10% ti to nemusi vyjst.niekomu to nevadi, niekto sa snazi riziko znizit
ludia nepochopia, ze vojakov nemusis ucit vsetko k dokonalosti - ak si velitel a 5 ti zabiju, posles tam celu catu.

ad ukazky sebaobrany - ich utocnik urobi jeden jediny utok a potom caka co s nim spravis. navyse utok ktory nechce nikomu ublizit - veeeeliky naprah a rana 20cm od obrancu... potom zmrzne a trpi :-) z toho mi vychadza ze sa netreba ucit sebaobranu, ale vsetci ozrani, zlocinci a nasilnici sa musia povinne ucit utocit v style rana do prazdna a hodina klud :-D

niekde som tu postrehol aj video s obranou proti nozu - prv nez by sa obranca spamatal skoncil by na zemi vykosteny a vypitvany :-D
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

Inzo: k nazoru ze staci mat nacvicenych niekolko konkretnych technik som sa dopracoval po par rokoch treningov BU - ako k tomu co vyhovuje mne. aby som sa jasne vyjadril, netvrdim ze je to jediny spravny pohlad na vec, kazdemu moze vyhovovat nieco ine, kazdy si najde to pre seba najlepsie. a ako to funguje to ukaze az realita ulice, do vtedy si clovek musi len verit.
riziko mozes o.i. znizovat aj nosenim tekutej strely, noza, teleskopu, pouzitim alternativnej zbrane ako klucov, pera, vo dverach auta mam trhaci kluc na kolesa :twisted: (tiez treba mat s tym daco natrenovane) a.p.. napr. ja sa nikdy nespolieham len a len na techniky bez zbrane.
cim budem starsi a s vacsim bruchom tym sa asi budem na tieto "doplnky" spoliehat viac . :lol:
a moja najdolezitejsia poucka je: byt pripraveny...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tož pravda: hovorí sa. "Kto je pripravený-neni prekvapený"
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

k tomu ze si treba osvojit par technik ..... cvicil som aikido asi 1 rok ..... take to 5. kyu som zvladal myslim si elegantne avsak prisiel prvy sparing s fighterom ... :-) ani som nevedel co mam robit ... pri kratkych direktoch obranu na yokomen nespravis....
dnes mi tuto situaciu pomohla vyriesit Krav maga ktora mi ponukla moznost riesit komplexny subor informacii rychlo a jednoducho
uz som ju musel bohuzial vyskusat aj v praxi a nesklamala
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

na ulici v reálnom strete nastupuje x faktorov- psychický stav tvoj a útočníkov, schopnosť reagovať na útočné techniky a meniace sa skore, schopnosť spracovať inkasované údery a účinne odpovedať na aktuálnu polohu ,v ktorej sa práve nachádzate.
Niekedy k páke vôbec nemusí dojsť- rozhodnú to údery, alebo zase naopak z kontaktu prejsť rovno do hnusnej páky. Niečo ako v Chee sao, len ukončené pákou nie reťazovými údermi

Kamoš bol v Moskve na kurze Specnaz, zobrali ho pozrieť sa na páskovanie na čierny opasok- tak to bola polievočka- päť chlapov obstálo borca a rúbali ho hlava-hlava asi 20minút. To bol kua dlhý čas :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"