SYSTEMA -ruský obranný systém

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ja sa naozaj nechcem dostat do situacie, aby som ja tebe musel hladat dokazy o tom, ako systema funguje, to by si mal robit ty.

co sa tyka prveho videa, tomu nevoracikovi pri kope pada zadna ruka, to je uplna zaciatocnicka chyba, okrem toho ze to super vyuzil a dal mu po nose tam nie je vidiet nic ine, nevim akoby bol podla tejto ukazky ktokolvek schopny urcit ze sa jedna o akykolvek bojovy system.

druhe video su zase len marketingove ukazky. velmi zaujimave mi pride, ze ten sparing medzi dvoma ludmi vyzera velmi kontaktne, klince, kolena, grappling, veci o ktorych z prvej ruky viem ze funguju.
naozaj nie som odbornik v problematike a tie sparingy mi technikou pripadaju nekonecne vzdialene tomu co tam predvadzaju ti sensei, ako lahkymi dotykmi ruk skladaju na zem utociacich ziakov.

takze, na mna to robi dojem, ze sa tu prezentuju 2 uplne odlisne veci ako systema, to co je na druhom videu, nie vsetko vyzera byt pouzitelne, to co je na tom videu, po ktorom zacala nasa vymena nazorov mne osobne prijde ako magia.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja som sa vždy držal reality- takže sa nechcem vyjadrovať k tým ukážkam tzv.secret techník. Ak by som ich pocítil na sebe- poviem- je to ok.

Určite tieto veci ovládajú páni, ktorí majú vysoký tech.stupeň.

Pre bežného človeka postačujú klasické techniky- resp.adekvátne odpovede tvojho tela na vzniknutú situáciu. Systema údajne vychádza z prirodzených reakcií človeka, pričom vrámci reflexu, obranca prechádza do eliminácie útočníka. Buď ho dostane mimo seba, alebo jeho útok zakončí technikou, ktorá boj ukončí.

Tému Systema som založil len preto, aby som doplnil repertoár bojových obranných systémov na tomto fore.
Mne nešlo o porovnávanie system vs. system - ktorý je účinnejší.
To je vždy na šikovnosti a vyspelosti konkrétneho jedinca
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Prvé video ma presvedčilo o tom, že dotyčný "kickboxer" bol neskutočný diletant. Keď mlátim do mechu, nedovolím si dať zadnú ruku kamsi nízko k rebrám, nieto ešte dopustiť sa takej začiatočníckej hlúposti a nechať sa pri tom snímať na video.
:P
Druhé video ma presvedčilo o tom, že páni z "montrealsystema" sú celkom schopní v marketingu. Z vlastnej skúsenosti viem, že ak začínam techniku z "bodu nula", vystrúham také páky, chvaty a hmaty, ku ktorým sa pri sparingu ťažko vôbec dostať. Nieto ich ešte zrealizovať pri divokej potýčke kdesi na ulici.
:roll:
Na druhej strane, asi je zbytočné pokračovať v debate typu "keď je to také účinné, prečo to nepraktikujú borci v ringu". Nuž, preto, lebo jednoducho niektoré systémy a BÚ sa zameriavajú striktne na praktické použitie a nikdy sa nestali športovým odvetvím. Na druhej strane, je trápne lákať potenciálnych záujemcov o BÚ na veľmi pokročilé, "tajné" alebo "zakázané" techniky, ktoré sú buď vyhradené pre pár jednotlivcov, alebo sú úplnym výmyslom.
:lol:
Žiaľ, poznám aj v mojom širšom okolí pár kusov, ktoré sa nechali zblbnúť na kecy o duchovnej sile a energii, ktorá sa dá nasmerovať proti každému útočníkovi. Roky poctivo cvičia, získavajú vyššie a vyššie technické stupne, učia sa "brutálne" a "zdrvujúce" techniky (preto nemôžu sparovať, lebo tie techniky, ktoré sa učia sú až také "ničivé"), o ktorých účinnosti ani len nepochybujú a potom... potom sa kyslo smejem, keď vidím, že nie sú schopní udrieť jeden poriadny direkt a idú si zlomiť nohu, keď kopnú do mechu. A preto, v tomto prípade razím Lukove: čo nevidím na vlastné oči, tomu neverím.
:twisted:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

1 vec je trening v telocvicni = viem co sa bude diat ziadny stres ani skratove konanie

na 2 strane je stret z niekym neznamim nieto este poulicny boj

tu je systema vs muay thai bez komentara :
http://www.youtube.com/watch?v=3NIxULhM ... re=related
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Toto video je presná ukážka toho, v čom spočíva účinnosť rôznych bojových umení, o ktorej sa tu tak veľmi diskutuje.. Účinnosť každého BU je podmienené prostrediu a okolnostiam v ktorom je použité. Thai boxer mál navrch napriek tomu, že je o hlavu menší a mal rukavice, pretože prostredie a okolnosti boli „jeho“, to znamená prostredie- ring v ktorom už odmakal veľa zápasov a okolnosti- psychická pohoda, pretože vedel, že pre neho je to bežný zápas v ktorom mu nejde o život. Keby sa malo bojovať niekde na ulici, prípadne v inom nepredvídateľnom teréne a pri boji by si bol thai boxer vedomý, že ho útočník môže zabiť, tak si myslím, že v tom prípade by mal navrch chlap so systemou nakoľko v systema je presne o takom boji. Samozrejme pri polemizovaní o účinnosti rôznych BU je to vo veľkej miere podmienené osobnosťou a fyzickými predpokladmi jednotlivca. Príklad: chlapík čo má 100kg vo svaloch a často sa bije a je pri boji odhodlaný spraviť čokoľvek je podľa mňa nebezpečnejší ako trénovaný kľuďas menšej váhy. . To je proste realita.. (to je môj názor.)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

video Starov vs. thaiboxer má malý háčik.

Hralo sa podla ringových pravidiel- teda nohy-ruky. Starov pri kontakte nepoužíval techniky Systema.

Stále neviem nájsť video, ktoré by vykreslilo situáciu podobnú uličnemu fightu. Ale mám zato, že šikovný bojovník by využil jednoduchosť systemy voči útočníkovi, ktorý v útočnom amoku ide do protivníka celým telom.

No a trénovaný thaiboxer by sa tiež spoliehal napr. na svoje silné nohy, ktorými by sa snažil alebo knockautovať alebo držať si odstup od súpera.

Zase by to bolo len o individuálnych kvalitách a šikovnosti jednotlivca

Ked sme už pri porovnávaní výhod napr.thai boxu a systemy- pri uličnej situácií, kde mávajú nože až 90 percentnú prítomnosť- kto by mal väčšiu šancu na prežitie? Na útok nožom sú už boxerské techniky trochu málo. Ešte by som uznal dobrú kopačku, ak sa vydarí- ale skúsený "nožiar" tú nohu dokáže šeredne zraniť. Kdežto mnoho vojenských boj.umení ako napr. Systema počíta s týmito útokmi a majú na to efektívne odpovede.

len tak pre obraz:

http://kyarorusan.blogspot.com/2007/05/ ... -noom.html

http://www.tacticalcombat.sk/?p=87
Naposledy upravil/-a peterson v 25 Sep 2010, 13:03, upravené celkom 1 krát.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

to peterson ... na tvojom mieste by som sa na to vykaslal .... kazde BU je jedinecne zalezi kto ho ako dokaze aplikovat v "boji" riesit to tu systemom funguje alebo nie- je lepsie alebo nie je uplne zbytocne .... :?

co sa tyka videi a ukazok ... hmm absolvoval som ich niekolko a je to len reklama ako americke filmi o vsetkom.


ked som este zral tieto veci isty "majster" nositel 3 dan uz si nespominam ci to bolo kenpo alebo ine BU sam na seba prezradil ze ako drzitel 2 danu dostal v poulicnej bitke nakladacku len kvoli tomu ze ho oponent "zaskocil" a nebol pripraveny ako v telocvicni.

to si myslim ze hovory za vsetko.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Nomed: vznikla tu normálna polemika a tak sa bavíme o rôznych plusoch a mínusoch.

Ja tu nenadraďujem niaky boj.štýl. Len som reagoval na otázky resp. polemiku.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

na tom videu ani jeden z borcov poriadne nic neukazal, nevidim tam velmi nic co by sa dalo hodnotit v prospech jedneho alebo druheho. thaiec viac tlacil, ale nijak vela nezasiahol, rus neurobil ani jeden utok. ale nevidel som thaica ist k zemi po tych tapkanych uderoch, ktore som videl v predoslych videach, preco? a preco mal thaiboxer rukavice a rus nie?
myslim si, ze ktorykolvek z nich by dostal do ruk noz by mal vyraznu prevahu nd superom.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Luke: dohodneme sa na tom, že systema neni najlepšie boj.umenie na svete?

Rešpektujem tvoje pripomienky na niektoré záležitosti, znovu opakujem- len som dal do pléna ruský bojový štýl, ktorý mi príde velmi zaujímavý
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

v pohode.
ja som nenapadol systemu apriory kvoli tomu , ze si to sem zavesil ty.
len skratka vidim, dva rozne druhy aplikacie na tych videach, v jednom tie tapkane lahke dotyky, po ktorych velki chlapi idu na zem a v dalsich mi to zas pride ovela menej akcne, ale zase ovela realnejsie a kvoli tomu sa na to pytam.
friendly_wright

Príspevok od používateľa friendly_wright »

http://www.systemaorlova.freepage.cz/

Syn tam trénoval asi 3 roky. (před tím Taekwondo - dobré tak na závody)
Teď je na UNOB - takže dělá MMCS.

Něco o tom asi vím. Viděl jsem jak na trening S. došlo sem tam pár pár běžných ...istů co si chtěli dokázat že jsou velcí borci. Nebo sem tam nějaký boxer. Nejlepší systém není žádný ale když porovnáme normálně trenované středoevropy a žádné machry z přiblblých karate filmů tak většina dostane na prdel (i s nožem)

Doporučuji - vyzkoušejte si někde...... Ta diskuze mě fakt pobavila
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

každé bojové umenie môže byť efektívne,len ho treba ovládať,a nie si iba myslieť že ho ovládame. :D peterson a čo tak staré dobré soviecke SAMBO :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

a ty osobne si to skusal a mozes k tomu nieco hodnoverne povedat?
lebo vypoved, moj syn tam chodil, takze o tom asi nieco viem zas celkom pobavila mna. moj kamos je kozmonaut a dalsi zmrzlinar a vobc to neznamena, ze viem urobit zmrzlinu, alebo opravit satelit.

zase sa vratim k tomu co som tu napisal aj predtym, chcem vidiet real life uveritelnu aplikaciu, voci superovy podobnej urovne s inym stylom, nie voci psycho figurantom, ktori sa majstrovi vrhaju do ruk a herecky velmi zle zvladnuto sa sami vrhaju na zem.

je to zjavne uzasne ucinne, letmymi dotykmi hadzes 80kg chlapov cez pol miestnosti, je to verejne dostupne, hmm nejde mi do hlavy, preco to nerobime vsetci este?

inak tu tiez meter 20 velka zena dava nakladacku 200kilovym borcom, 3 naraz, skoda, ze sme o tom len poculi a nikdy nikde sme to nevideli.
http://www.ubransa.sk/
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

A vy tu máte adolescentný krúžok zabijakov? :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"