Novy Sig Sauer P210

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

X-Six ma navyse plne stavitelnu spust (doraz, prepad aj odpor), osu hlavne ma oproti P-210 podstatne vyssie a je aj omnoho robustnejsi. Robi sa aj v 45ke, P210 je len v lugri. P210ina je pocitovo dost slim zalezitost, X-Six je kladivo na carodejnice. Niesom si isty ci nemaju aj rozdielny uhol uchopu.

..inak som trosku zmateny: som presvedceny ze kamarat ma x-six v 45ke no Sig ich ma na stranke len v 9L a 40sw
Naposledy upravil/-a theplaky v 02 Feb 2016, 12:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Nema nahodou kamos P220 X-Six? Ta sa robi v .45ACP a 9mm
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ano, je to tak :idea: (diky) :)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Takze na P210 sa neda tak naštelovať spúšť akona x-six .
A
ako vidno osu hlavne x-six ma oproti P-210 podstatne vyssie , zaváži to ? , alebo ako to pocituješ ?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ono je to subjektivne.. Kazda spust sa da nastelovat/upravit. X-Six je to pomerne lahke, kedze mas na spusti 3 pristupne imbusy ktorymi lahko spust nastavis podla predstav. P210 (klasicka) nastavitelnu spust nema. P210 target a supertarget by mali mat nastavitelnu spust.

Rozdiel v osi hlavne sice je, ale ak si pozries poriadne obe zbrane, tak aj vaha zaveru a ramu je znacne odlisna. Najlepsie by bolo ak by si si obe mohol zobrat do ruky a porovnat. P 210 je o dost uzsia a tensia. X five je ovela masitejsia a mohutnejsia. Treba vyskusat ktora viac sadne do ruky.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

tuto je celkom pekne porovnanie legend a suptarget

https://www.all4shooters.com/de/Shootin ... rget-test/
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Pre BTV, (theplaky) , Vies tu opísať nejaké svoje vlastné skúsenosti a výsledky z tvojej strelby , prípadne oka sa ti striela s novou P210 , aké i mal ty terče ?
vdaka
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja P210 nemam, ale maju kolega z klubu. Striela sa s nou super, len ak mas vysoke drzanie, tak "hryzie". Aspon mna pokusala :) Potom som upravil uchop a islo to super. Treba povedat, ze to bola stara vojenska ulozenka svajciarskej armady. Strielal som s prebijanymi nabojmi a aj original svajciarskymi (nadupanymi) armadnymi.

Co sa presnosti tyka, tak na zgruba 30m som mal sustrely cca do 10cm (az som sam bol prekvapeny). Niesom mierenkar, tak ten co to vie by mohol nastrielat lepsie.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Strielal som len z x-sixu (45acp) aj to nie vela. Ergonomicky parada (mam velke ruky), logicky trosku tazsi na cumak, spust nastavitelna takze si nastavis tak aby Ti vyhovovala, presnost velmi dobra. Ta vyssie polozena hlaven by sa prejavovala len pri duple takze ja ju ako negativum nevnimam. Mam 2m a cez 120kg takze mne ten sig imponoval najma v tom ze je to take kladivo na carodejnice a ze si nan mam kam vyskladat ruky/prsty.

P210 som tusim este nestrielal, viem len ze ma zaver vedeny vo vnutri ramu. Ake su rozdiely medzi tou novovyrobou vs povodne svajciarske armadne pistole moc neviem, tusim tie povodne (armadne) sa robili len 5palcove a tie 6palcove sa zacali az teraz. Mari sa mi nieco take ze tie nove sa uz vyrabaju v nemecku ale nechcem zavadzat. Ak sa nemylim tak p210nu ma tam od Vas Jozef Pavlovcik a viem ze chodi aj do Kosic..

Oba tieto sigy su da sa povedat mierenkarske specialy, neurobis chybu ak sa rozhodnes pre ktorykolvek z nich. X-six je robustnejsi nez p210 to by som vnimal asi ako najmarkantnejsi rozdiel.
- aj ked v kontexte sigov ma tu za to asi ukamenuju ale chcem doplnit ze ani poladena CZ75 Tactical Sport nieje na mierenku vobec zla vzhladom na to ze stoji polovicu toho co Sig..
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Bez toho, aby som sa snažil byť "múdry"...
Vlákno začalo o "novej P210-ke". Teda je zrejmé, že išlo o SIG SAUER P210 Legend. Diskusia pokračovala už iba o P210. Len pripomínam, že SIG P210 (resp. SP 49) je pôvodne armádna, neskôr aj policajná a civilná zbraň vyrábaná vo Švajčiarsku firmou SIG. Okrem CH bolo nejakých 4 tis. (?) ks dodaných nemeckej pohraničnej stráži a jedna séria (teraz si presne nespomínam, aká veľká) DK ženistom (taká bola aj v jednej z ostatných bondoviek a viem o jednej aj na SK). Podstatné je, že diely boli zameniteľné a všetky museli na 50 m CH armádnym strelivom streliť 10 ranový sústrel do 5 cm. Skončili na nákladnosť výroby a nízku kapacitu zásobníka. V r.1975 CH OS prešli na SIG SAUER (P75) u nás známy ako P220 (nemecká nomenklatúra). Výroba SIG P210 trvala do prvej polovice 90. rokov. Spúšť armádnych kusov, sériové číslo začína písmenom A, má 2-2,5 kg odpor. Športové varianty civilnej verzie, sériové číslo začína písmenom P, majú odpor spúšte nastavený okolo 1,75 kg. Športové kusy majú spúšť nastaviteľnú. Obidve verzie strelcov s "mäsitejšími" rukami zvykli hrýzť. Riešilo sa to buď zbrúsením kladiva alebo nadstavením bobráku.
SIG SAUER P210 Legend nie je švajčiarska produkcia. Okamžite ho možno spoznať podľa vypúšťania zásobníka. Nástrelné listy sú tiež do 5 cm, ale 5 na 25m (ako P75/P6/P226).
Ak mi niekde zlyhala pamäť, pokojne ma skorigujte.

SIG P210 je známy tým, že potrebuje FMJ a vyššiu rýchlosť (relatívne úzka komora v kombinácii so širšou hlavňou. Olovo dobre nestrieľa. Napriek tomu som sa ARES EPRX strelami dostal na 6-8 cm na 50 m. Používam strely pre 38S 145 gr v kalibrácii .357, keďže moja hlaveň má .3565´´. Problémom je trocha tesná komora, COL som musel stiahnuť na 1.03´´. Keby boli u nás dostať solídne/konzistentné FMJ, neriešil by som ARES EPRX.
Naposledy upravil/-a shot v 05 Feb 2016, 19:21, upravené celkom 1 krát.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

THEPLAKY:
Tie služobné SIG P210 hlavne sú 4.72´´. Športové boli aj 150 a 180 mm, ale pri tej istej dĺžke záveru. Muška bola osadená na konci hlavne na objímke. Ak sa dobre pamätám, rám bol od prvých modelov 47/8 po koniec výroby postupne vyrábaný v štyroch profiloch. Pre mierenkárov je najzaujímavejší "ťažký" heavy frame.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Tie FMJ strely koli stupaniu alebo tej tesnej komore? (dik za info)
Naposledy upravil/-a theplaky v 05 Feb 2016, 21:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Shot - pekna, vycerpavajuca odpoved...

Ja len dodam k odporu spuste (po seriach, original CH produkcia):
P06/1929 SN 71644: 3.80kg
P06/1929 SN 77493: 2.57kg
P06/1929 National Match SN 59951: 2.64kg
P06/1929 National Match SN 65721: 2.15kg
P210-6 SN P86618: 1.78kg
P210-2 SN P79980: 1.67kg
P210-1 SN P77209: 1.94kg
P210-2 SN P74064: 1.86kg
P49 SN A204931: 2.88kg
P49 SN A156213: 2.90kg
P49 SN A107159: 2.75kg
P49 SN A105553: 2.56kg

Zdroj:
http://theswissriflesdotcommessageboard ... rUEY1nBY1Y
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

theplaky:
Primárne ide o stúpavosť vývrtu. Olovu by ideálne svedčal 1:25 až 1:30. Nejaká rakúska firma "olovené" hlavne pre SIG P210 robí. IGB? Alebo také čosi. Treba vygúgliť. Len si nespomína, či 1:16 alebo ešte pomalší.
Druhým faktorom sú tradične širšie hlavne SIG P210. EPRX strely preto používam až v kalibri .357.
No a tam narážam na tretí faktor- pomerne tesnú komoru. RN strelu mi to spoľahlivo berie pri COL 1.07, TC až pri 1.03. S .356 strelami môžem ísť na COL 1.100´´. (To všetko platí pre môj kus, netvrdím, že pre všetky).

V každom prípade, ak niekto na 50 m nerieši 5-7 cm rozdiel v sústreloch, tak v pohode vystačí s kúpnymi FMJ. Mne dnes P210 strieľa presnejšie ako ZKR551 kúpnymi S&B WC. (Tam sa ešte musím pohrať a skúsiť vyrobiť presnejšie strelivo - ak má niekto overené know-how, sem s ním! Ale to je do iného vlákna.)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

theplaky : Jozef P. poznam on ma starší tip sig-hammerli ale nemá nový P210, na 99% má 240-ku v dvoch kalibroch . a medzi novšou výrobnou sériou a staršou sú už sebemenšie rozdiely . ku tým nábojom . trochu som sa venoval teórii a ja dám na tzv .: stabilitu strely čo sa počíta , je jedna výborná štúdia (samo toto je do iného vlákna ) =čiže keď tieto kľúč. slová dáš do googlu tak by sa dalo ku tomu dostať = a mne to vychádza že na prvom mieste na stabilitu strely vplýva dlžka streliva a potom zvyšok. Zaujímavá štúdia.
Takže asi to fakt treba chytiť do ručky :) .
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"