CZ vzor 50 vs CZ vzor 70

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

yarco, mieridlami dole som myslel tak, ze je zaver v horizontalnej polohe.
Len som to nerozpisal, lebo som myslel, ze je to jasne. Lenze ja som to mal pred ocami... Proste klasicka autorska slepota :?
Este lepsie je zaver rovno na tie mieridla polozit na stol a zhora jednou rukou tlacit poistku a druhou vytlacit zapalnik drotom.

Je samozrejme mozne a jednoduchsie to co si radil ty. Proste ho vytriast. Mne to moj zapalnik odmietol vypadnut, tak som to musel urobit tak ako som pisal 8) .

Butrus nikdy nespustaj kladivo 50-tky naprazdno. Na to je zapalnik znacne alergicky. Ak potrebujes spustit kladiv,o tak potlac packu poistky z polohy "zaistene" smerom k ustiu zasobnikovej sachty (cize dole) a kladivo padne dole bez uderu na zapalnik. Je to standardna funkcnost 50-tky.
SAMOZREJME VYPUSTAJ BEZPECNYM SMEROM.
Aj ked neviem o pripade, ze by pri tomto sposobe vypustania kladiva doslo k vystrelu. Je to prijemnejsie ako cez palec. A aj bezpecnejsie.
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Super, zapalnik chodi hladko, vlastnou vahou sa sice po stlacenej udernikovej poistke nevysunie, ale lahky tlak mu pomoze... .

Este sa spytam, je problem, keby som zaver pistole vyhladil brusnym papierom, molitanom a vylestil jemnym brusnym papierom (tak 2000)?Dufam, ze protipravne to nie je, ale vzhladom k tomu, ze zaver ma sporadicky skrabance a korozivne jamky po povrchu a pacia sa mi dve farby na zbrani (brunir a strieborna), tak by som sa na to dal... . Ma s tym niekto skusenosti? Resp., ma niekto nejake odporucania?

Este raz dakujem a pekny den zelam
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Jezismaria
Samozrejme, ze to bude problem. Ta tmava farba povrchu je brunýr. Je to povrchova uprava, ktora brani korozii pri normalnom zaobchadzani so zbranou. Ak ju drbnes do agresivnehoprostredia tak nepomoze ani svetena voda. Ked das vrstvu brunyru dole tak ti bude zbran hrdzaviet bez toho aby si ju nemal stale a poriadne natretu olejom. Ak chces dvojfarebnu zabran tak to zanes k puskarovi nech ti ponikluje. Kedze tym dojde k zmene rozmerov bude sa to musiet znova zpasovat aby to nedrhlo.
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Jasne, ze ju dam povrchovo upravit, len problem je, ze u nas v okoli je len jeden puskar a videl som jeho povrchovky - dakujem neprosim... . Technicky je mozno super, ale estetom urcite nie je... . To ju radsej neham v povodnom (myslim este z tovarne) stave - a mierne jamy z korozie (hlbka max 0,2 mm) si nebudem radsej vsimat. Absolutne odflaknuta robota, a ked este dal niklovu vrstvu tak sa to zviditelnilo - ryhy po bruseni povrchu, a to si radsej prvu fazu (rucne brusenie brusnym papierom a lestenie filcovym kotucom na elektrickej mikrovrtacke) urobim ja, lebo ako sa znamy vyjadril, aj mu dal peniaze naviac, aby to stalo za to a aj tak to odflakol.
Nechcem byt otravny, ale ja za dobre vykonanu pracu rad zaplatim aj peniaze naviac, ale nech to stoji za to (debata o inom). Inak som myslel, ze kde sa pred pokovenim suciastka potrie olejom, tak sa tam elektrolyt neusadi, ale asi sa to u zbrani nerobi.

Myslite, ze ju mam nechat v povodnom stave?
Resp. kolko moze trvat, kym ju obrusim a vylestim? Ide brunyr tazko dole?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ako hlboko je zazraty brunyr neviem, pohladaj na webe.

Ja by som ju nechal v povodnom stave. Ved aj to ma svoje caro :-).
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Butrus ak si sa rozholdol menit povrchovku, urcite by som to nechal na puskara ktory sa tomu rozumie.

Ak chces, tak pozri stranku p.Jurca z Lipt.Hradku - hned na uvodnej stranke ma urobenu CZ50 / mozno ta inspiruje :wink:

http://www.jurco-syn.szm.com/

http://www.jurco-syn.szm.com/img/foto/9.html
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Chalani, ma strasite... . Ja som napisal, ze akurat zbrusim jemnym brusnym papierom brunyr na zavere a vylestim to filcovym kotucom do hladucka a dalej nech sa stara puskar, urcite to nebudem pokovovat ja, to by som si nedovolil... . :-) Ta 50 je nadherna, uz som rozmyslal aj nad tymi pazbami, ale je mi to luto, 50 som si kupil len a len kvoli tomu, ze:
- sa mi paci;
- je mala a kompaktna;
- stala 100€;
- po uplynutej tlakovke ju necham v zbierke;
- nie je vysuchany brunyr, len je miestami skrabnuty a poskodeny malou koroziou;
- nevedel som, co na zaciatok

Inak si mozem dovolit aj drahsiu zbran, ale fakt neviem, aku.
Inak ak budu nutne tlakove skusky (mam do 2015), musia mi po nich vyrazit tie ohavne znaky a cisla na zaver a telo zbrane? Kam to tam vsetko napchaju?
Dakujem chalani, ale tapem v neistote, aj ked som drzal susedovu 3 - rocnu CZ 75 v ruke a jeho brunyr bol des a hroza...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

V skusobni v LM sa vobec nic nerazi na zbran. Daju ti protokol a hotovo.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Vyrazi sa iba prvy krat, potom je iba certifikat... (aspon myslim)
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

No aspon, ze tak, lebo by taka 50 rocna zbran vyzerala :roll:

Myslite, ze mam nechat povodny brunyr?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Tak to je len na tebe....

1 - Povodny stav ma svoje caro
2 - Do zbrane za 100€ sa neoplati vrazat viac penazi
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

OK chalani, dakujem za rady a pripomienky, aj tak si ju neskor planujem prehodit na zberatelske ucely, vcera som ju bol prihlasit, tak mi policajt povedal, ze ju mam nechat v povodnom stave, lebo uz je to vzacnost vidiet 50-ku v povodnom zachovalom brunyry (i?)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Butvin napísal:Butrus ak si sa rozholdol menit povrchovku, urcite by som to nechal na puskara ktory sa tomu rozumie.

Ak chces, tak pozri stranku p.Jurca z Lipt.Hradku - hned na uvodnej stranke ma urobenu CZ50 / mozno ta inspiruje :wink:

http://www.jurco-syn.szm.com/

http://www.jurco-syn.szm.com/img/foto/9.html


...a je dokonca na predaj.... :lol: :lol: :lol:


http://webforum.sk/viewtopic.php?t=4543
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Supeeeeer,
keby to bolo v Prešove, tak už predvčerom je moja... .
V medicínskych vedách som sa zmýlil, ísť za puškára už je neskoro... :lol:
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

Ak si z Presova zajdi si do Trigonusu v Ke. Maju tam plno cz 50/70 a v roznych povrchovkach a cena 66 Eur :D aspon pred pol rokom a neverim ze by ich vykupili...
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"