CZ vzor 50 vs CZ vzor 70

inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Ja viem, ze ich je vela, ale co mam robit, ked sa mi tak brutalne paci? Sedi mi v ruke, fajn sa drzi, manipuluje, je jednoducha a krmivo do nej tiez nie je drahe.
Dnes som ju dal na komplet reviziu s obnovou povrchovky, puskar povedal, ze sa to oplati, bo za svoj zivot moc toho nestrelila, tak par € ma nezabije, povodne som mal na zbran odlozenych 900€, tak este dosetrim a uvidim.
Potom este chcem cz 27, cz38, cz45, cz52, tt33, cz 82/83, cz 75. Proste zbrojovku od 1. sv. vojny. CZ22 a 24 mam zajednane, tak hadam to v zivote skompletizujem...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Butrus napísal: Potom este chcem cz 27, cz38, cz45, cz52, tt33, cz 82/83, cz 75. Proste zbrojovku od 1. sv. vojny.
len taký detail.... tebou menované modely robilo niekoľko zbrojoviek (Praha, Strakonice, UherBrod a neviem či nie aj Brno....a tt33 je hádam Tula alebo Iževsk)

takže čo to vlastne kompletuješ ??

(sorry za rýpanie , ja som ČZUB negativ , pištoľ z Uherbrodu, náboje z Vlašimi a auto z Boleslavi mi do domu nesmú)
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Wizard, kup 27, je ich coraz menej v predaji (ano, zase ma zdrbu :-) ) urcite su ich kvanta za 50€ niekde na severozapade Slovenska v malej predajnicke... , na opustenom mieste spolu s ostatnymi.

No a mne je jedno, ze je to CZ, mam rad tie zbrane, ale main batle gun bude urcite nieco ine, ale myslim, ze ziadna PET fľaška v podobe Glocka, urcite bude z Fe...
Co sa tyka aut, ceske nam tiez do rodiny nesmie (jedno nam po 3 mesiacoch od kupy ukradli, policia upodozrievala mna, za poistny podvod :-) )
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

No tak pozor. Nikdy som netvrdil, ze je tych 50-tok, 70-tok a 27-ciek su plne obchody. V obchode sa da stretnut tak jedna ci dve v komise. Tvrdim to, ze ich je vela ale medzi ludmi. A to je rozdiel. :wink:
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Zdravim,necital som toto forum o CZ50/70 komlet,len tu chcem dat svoje postrehy.CZ 70 bola moja prva zbran ktoru som si kupil,mala ,sikovna na nosenie.Bola celkom presna.No ukazalo sa,ze je to starina aj ked zachovala co sa tyka vzhladu no material starne,zelezo nieje vecne a nevidim rengenovo,aj ked mala tlakovku tak sa mi pri beznej strelbe lamal zapalnik,navyse bol dost drahy.Najvacsi sok som chytil ked som vyskusal tretiu polohu poistky,tj.vypustanie zapalnika,ozvalala sa rana a to pre mna znamenalo jedine,zbavyt sa toho srotu alebo ju znehodnotit a dat na policku.Nakoniec som ju predal s upozornenim,ze poistka je funkcna ale ak vypustat kohut,tak len s palcom na nom,co kupujuci akceptoval lebo som ju dal za smiesnu sumu.Pacila sa mi na nej jedna vec,vystraznik pri naboji v komore,dobre nahmatatelny.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Reagujem sice trocha neskoro, ale nedá mi Hariho príspevok. Neviem v akom záhadnom home-made stave tá zbraň musela byť, ale to čo popisuješ je pri štandardnej zbrani vylúčené dvoma osobitnými vecami:

1) Keď je poistka zaistená (a pri vypúšťaní kohúta páčkou sa toto robí zo zaisteného stavu), tak manuálne blokuje kohút aby úplne dosadol na úderník - je tam odskok.

2) Zbraň má úderníkovú poistku, kým nie je stlačená spúšť, tak to nemá ako vystreliť

Musel si mať vyradené obe tieto poistky, inak si to neviem vysvetliť.

Mám CZ 50 aj CZ 70 a u oboch je to rovnaké.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Servus,nasiel som tu tvoju reakciu na ten nahodak pri mojej cz.70.,chlapec co kupil odo mna tu 70-ku,(nechcel som to tu rozpisovat-pokial nebude nejaka reakcia) sa trosku viac vyzna v zbraniach,tak ju rozobral a zistil,ze zapalnik nebol origo ale nejaky sustruznik urobil kopiu,nepatrne dlhsiu alebo co.Ja sa tomu nevenujem a nerozoberam pistolky do srubky ako on,mozno to bola ta chyba.No pistol mu slape,bez problemov.Ja som to proste obtiahol a dal poistku do tretej polohy a prask...este dobre,ze som to skusal na strelnici a spraval sa ako pri rane istoty...Ahoj.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja teraz pozerám, že možno ani s tou bezpečnosťou to nebude až také skvelé ako som si myslel, to blokovanie úderníka tam je, ale pri vypúšťaní kohúta (pri poistke úplne dolu) sa deaktivuje, pretože na ňu zatlačí ten istý diel, čo pri stlačení spúšte...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mal som CZ vz.50 a bola to celkom podarena zbran. Dovod predaja bol ze som jej prestal verit,dva krat sa mi zlomil udernik. A to som ho netrapil suchou strelbou. Inak celkom dobre skusenosti som s nou mal,rozoberal som to niekde inde,keby mal niekto zaujem.
Co sa tyka toho nahodneho vstrelu,vraj vz.70 boli niektore z horsich materialov a pri dlhodobom pouzivani dosl k vymlateniu kovu prave na tych suciastkach ktore zabezpecovali bezpecnost. Presne sa da o tom docitat na inych forach,kde tiez odporucaju vypustat kohut cez palec a nie poistkou.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Zoi.37-ani som o tom vypustani kohuta nevedel,to mi poradil kamos na strelnici,netvrdim,ze su to zle zbrane no su za zenitom,9mm.luger je dostupne strelivo,ucinne,uz sa nelakomim na stare lacne komis pistolky,akurat tak do zbierky ked su znehodnotene,lebo v trezore zavadzaju,ked su funkcne,niesom tak bohaty aby som kupoval lacne veci,staci jedna poriadna,kupil som G17 a nestaram sa o vonkajsie poistky,ta najhlavnejsia je v hlave co vravy mat prst mimo spust,no kazdy sa musi rozhodnut sam.Ahoj.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Hari: nehovorím o tom, že CZ 70 nosím :D , takého asi na tomto fóre nenájdeš, tiež to mám ako zbraň skôr do zbierky či na občasnú streľbu, veď stačí pozrieť môj podpis a domyslíš si čo z toho asi tak nosím a čo nie.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Cz 50som mal dosť dlhu dobu a môžem povedať že bola absolútne spoľahlivá a bezpečná ,ma však nevýhodu pre toho kto rad veľa -veľa strieľa ,ma tažky kohut a ten zotrvačnosťou naklepáva spodný diel záveru v mieste poistky udernika a to dovtedy až ju úplne znefunkčni .Ale tomu kto sa vyzná v 50-70 čtači jeden pohľad na zaver zo spodku a vie ako je na tom zbraň .Ak je zaver nerozklepany je je to absolútne bezpečná zbraň a nikde som nečítal že by niekomu pri vypuštani kohúta páčkou poistky vystrelila .Ak však niekto ladil alebo upravoval udernik alebo poistky je to snou ako s každou inou zbraňou hoc aj G -bezpečnosť klesla :D U CZ 70 bol kvôli tomu naklepavaniu odľahčený kohút ale vôbec to nepomohlo, nakoľko materiál zaveru je z dosť mäkkého materiálu . Snad najkvalitnejšie sú prve CZ50 z počiatku výroby, keď sa výroba presunula do nového podniku kvalita strašne utrpela . Preto sú aj prve 50 dosť cenne.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bum: ak ako o prvých hovoríš o tých čo mali záver červený s pružinovej ocele, tak áno tú presne mám :D Vyhotovenie je veľmi, veľmi pekné a oproti CZ 70 sú tam niektoré veci oveľa lepšie zlícované, najviac je to vidieť pri výstražníku náboja v komore (ten čo je spojený s vyťahovačom), u CZ50 červenej je mikropresný, u CZ 70 je to hrkálka s vôľami...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:Hari,Zoidberg37
Ja som tuto zbran normalne nosil ako zalozku. Na zaciatku tohoto vlakna o tom pisem. Samozrejme ze sa neda porovnavat s Glockom26,PPS,SIG239. Na sebaobranu koli neistote s udernikom ju neodporucam,ale pre rekreacneho strelca co nechce v zbrani utopit vela penazi to neni zla volba.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Samozrejme že dnes su už ine vhodnejšie zbrane na nosenie a hlavne tie 50-70 su už na dôchodku :D .

Co sa týka záveru červenej farby ,tak sa to berie ako kvalita ale dnes sa už všetko kopiruje a upravuje a tak nie je problém tuto úpravu nasť aj na mladšich modeloch . Tie staršie som myslel vyrobene ešte v Strakoniciach popis na závere máju iny a dajú sa ešte rozoznať podla vyrobneho čísla od 650.001 až do 740.000 .50 vyrobene v Uhorskom brode maju 5miestne číslo s písmenom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vz._50
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"