Civilna verzia Vityaz-SN

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Civilna verzia Vityaz-SN

Príspevok od používateľa C08R4 »

Na IWA 2010 ruska zbrojovka Izhmas predstavila civilnu samonabijaciu karabinku menej popularneho samopalu Vityaz-SN, ktory pouzivaju napr: specialne CT jednotky Ruskej federacie Vityaz-MVD.
Zbran je kalibru 9x19 Luger (Aj ten nasliapnuty rusky), hmotnost 3Kg, dlzka zbrane 70cm ( so sklopenou pazbou 46cm), dlzka hlavne 23cm, ucinny dostrel 200m.

Tato zbran bude kompletne picatinny orailovana aj na podpazbi, na rozdiel od tej na tomto obrazku:

Obrázok

Vyzera to byt celkom podarena zbran, hlavne na nase pomery a kropici na strelnici si urcite pridu na svoje :). Vyhody su hlavne v dostupnosti naboja (aj cena), spätny raz urcite ako malorazka, kompaktne rozmery, moznost "ovesat" doplnkami, grip podobny ako u vz.58 a urcite vzhlad aj kalasnikova AKS-74U "Krinkov".Uz len cakat kedy tato pecka pride aj do nasich koncin (rozumej Ciech). Ale realita je taka, ze s civilnymi produktami zbrojovky izhmas je u nas neuveritelny problem (Aj s reklamaciami), totizto neexistuje na to dovozca, uz davnejsie som si chcel kupit samonabijaciu gulovnicu Saiga (Civilne AK-101/pripadne 103) v razi .223 Remington a neni toho boha kto by to sem doviezol za normalnu cenu, do Ciech nemam moznost momentalne ist (Tam sa da kupit uz za 8000Kc a predpokladam, ze aj toto bude stat priblizne tolko). Este ma zaujima civilne Skorion EVO III, ale tam bude urcite cena niekde inde (Ako aj u klonov MP5), toto sa mi zda byt taka alternativa, ked nepocitam pistolove konverzie.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

Ruske zbrane funguju spolahlivo za kazdych okolnosti ked nie kôli dobrym konstrukcnym vlastnostiam tak kôli dostatocnym vôlam pri vyrobe :D tam su take vôle ze zbran sa v ziadnom pripade nemoze zaseknut.
Mam saigu viem o com hovorim lepsie je to ani neotvarat lebo clovek so slabsim zaludkom by sa dogrcal keby videl ako je to opracovane ale pri strelbe NO PROBLEM neviem co je zavada.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

IWA 2010
Obrázok

myslim si ze aj tu nebude cena najmensia, zrejme to pustili preto lebo vseobecne sa firma IZHMAS ponara vo financnych problemoch, doteraz vsetko co bolo pre tzv MVD je zrazu aj na civilny trh , uz som pocul hlasy ze bude na nu vyhlaseny konkurz
Prikladom moze byt aj puska SV-98 : cena :) 4000 eur :) neviem za co
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

SV-98 : cena Smile 4000€ ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Z môjho pohľadu, ak cena bude menšia ako EWO III, čo predpokladám vzhľadom na porovnanie spracovania českej a ruskej kvality obrábania :roll: tak siahnem po tomto kúsku.
Vždy som chcel "kalach" a v lugri nieje o čom... :twisted:

Najväčšou prekážkou bude práve ten import do SR/ČR.
Neviete kedy by sa mala dostať do predaja?
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Ďalší potencionálny záujemca sa hlási :)
Predpokladám ale, že sa bavíte o zbrani upravenej na semi-auto, bo nepatrím medzi tých kúzelníkov čo si vedia vyčarovať výnimku :lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

rado74 napísal:Ruske zbrane funguju spolahlivo za kazdych okolnosti ked nie kôli dobrym konstrukcnym vlastnostiam tak kôli dostatocnym vôlam pri vyrobe :D tam su take vôle ze zbran sa v ziadnom pripade nemoze zaseknut.
Mam saigu viem o com hovorim lepsie je to ani neotvarat lebo clovek so slabsim zaludkom by sa dogrcal keby videl ako je to opracovane ale pri strelbe NO PROBLEM neviem co je zavada.
Ano ruske zbrane (Izhmas) funguju spolahlivo, ale predsa len mam trosku pocit, ze ta kvalita vyroby sa zhorsuje, vidno to aj na castych reklamaciach na USA streleckych forach (V kuloaroch sa hovori, ze niektore Siagy su zoskladane z dielov, ktore nevyhovovali armadnym poziadavkam, az moc velke tolerancie, ale hlavne maju stale dobre, pocul som aj o takom, ze davali tie ustove brzdy zo zbrane raze 7.62 na saigu v .223, no dufam, ze nie naopak a tak podobne, skratka taketo srandy a to moc na dôverihodnosti nepridava :) ). Mal som moznost vidiet niektore zbrane (aj rozobrate) tejto zbrojovky od AKM az po Saigy (A nic extra) a porovnavat aj s inymi klonmi slavneho Automatu, jednoznacne najhorsiu kvalitu vyroby maju Rumuni (Cugir Arsenal), naopak najlepsiu zasa Poliaci od zbrojovky Lucznik-Radom, proste ten modernizovany wz.88 Tantal a tie klony AK (Works 11) co teraz vyrabaju su bezkonkurencne.

Cital som aj ja o tom, ze tato zbrojovka IZHMAS ma finanncne problemy a aj to, ze vyrobu civilnych zbrani licencne prevezme dalsia zbrojovka Molot, ale moc tomu neverim, napr: do Venezuely dodali asi 100 000 AK-103 + dostali zaplatene za licenciu, kedze Chavez to chce vyrabat. A v neposlednom rade je to statny podnik a neverim tomu, ze by to Putin nechal potopit, kedze zasobuju zbranami Rusku armadu a v poslednej dobe produkuju myslim zbrane na slusnej urovni ako AN-94 Abakan, VSS Vintorez a v prvom rade AS "VAL", ale pochopitelne nemame tu moznost to oskusat, aj ked by sme moc chceli :). No zas na druhej strane na civilnom sektore ozaj silne konkuruje tejto zbrojovke Cinske Norinco a tiez Bulhari, ty zacali komplet kopirovat takmer vsetky civilne produkty (Okrem brokovnic), ktore vyraba Izhmas, len ich oznacuju SAR, som naozaj zvedavy kedy to pride aj k nam, ale moc velke iluzie si o tom nerobim (Ako o semiauto Vityaz-SN), k nam vsetko putuje so 100 rocnym oneskorenim (Aj kvôli birokracii) a ked uz to aj pride, tak je to trojnasobne predrazene a na druhy den uz to je vypredane, klasika Slovensko :D :roll:.
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Veď to Slovnesko :? , ale aspon že máme ČR za rohom a tie ich works11, ešte tak v lugri ako toto a vizážou ala AK74 :oops: ...
No keď tú ich výrobu preberie kompletne MOLOT ako píšeš, tak cena bude niekoľkonásobne vyššia, podobne ako so Saigou12.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

takze vyrobu SAIGY preberie firma molot , ktora ma nove stroje a kvalita zbrani molot je fakt na vyssej urovni ako IZHMAS ale pocitajte vyssie ceny, s vytjazom by som trosku pockal nebude to hned , to urcite nie
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Odkial mas info? Ja som tiez o tom cital ako som pisal, ale neverim tomu, kedze na stranke Izhmas a Molot sa o tom nic nepise. A vôbec, naco by potom predstavovali tuto civilnu verziu (Napriklad aj Saigu MK v .22LR)? A hlavne v tom mi to pripada byt vtipne, to svet videl aby Ukrainci vyrabali Kalasnikov pre Rusov :)? Podla mna stat (Putin) zasiahne dotaciami (Ak uz tak neurobil). Ale je pravda a hovori sa o tom, ze ta firma ma uz roky neschopny management.

Maju aj novu stranku, na bankrot to vôbec nevizera:

http://www.izhmash-arms.ru/en

A dokonca ako partner tam je
Slovakia

Мах-V s.r.o. (Polovnicke Potreby)

Ul. Janka Krala 4

974 01 Banska Bystrica

http://www.max-v.sk/

e-mail: maxv@post.sk
Chlapi z okolia, neviete o tomto polovnictve nic, tam by tuto zbran mozno slo objednat? Zatial maju nefunkcnu stranku. A v Slovrose nenaju zbrane IZHMASH uz pomaly rok.
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Nie, to že sa IZMASH vzdá výroby nieje pravda.
Dokonca nadalej pracuje na nových modeloch a modernizáciach, ako takých.
Putin by predsa nenechal padnuť 200-ročný podnik s tradíciou v prospech ukrajincov.

Videá z IZMASHU pri predsatvení 4-tej generácie kalashnikova= AK-200 (báza AK-74) so 4 radým zásobníkom: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=jXONA4YZX0A
http://www.youtube.com/watch?v=dH7e7hXe ... re=related


Tommasino
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Podnik skor bude fuzovat tak ako vsetky podniky v rusku, napr. podniky vyrabajuce lietadla : mig suchoi, jakovlev tupolve irkut atd..... , nie co podobne sa planuje MOLOT, TULA, IZHMASH atd. ... AK - 200 nieje nova puska skor taka ako hovoria rusy novyzna , je to len upgrade- rys listy- nic viac vnutry je ta ista 74 ako si spomenul a plus k tomu je 60 zariadnyj zasobnik..., nic priekopnicke nazvat to AK-200 je trosku moc, IZHMAS je co do inovacii fakt mrtvy, jdeine co sa ta m zlepsilo su vyrobne technologie, ale vo vyvoji jed daleko pred nimi KBP TULA, ta ma v ponuke dobre pusky ktore su bezne zavedene v spec sluzbach A-90 : http://www.kbptula.ru/rus/str/strelk/556a91.htm

alebo odstrelovacie pusky 7,62: MC-116M, a 12,7mm projekt "vzlomscik" alebo ak chcete OSV-96, kde spolupracuju s firmou DEDAL NV
A-91:

Obrázok

MC-116M a DEDAL DS-6:
Obrázok

OSV:

Obrázok
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

technicke data:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Odpoveď Мах-V s.r.o. na objednanie zbrane, bola nasledovná:
Dobrý deň,


ospravedlňujem sa za neskoršiu odpoveď. Uvedenú zbraň zatiaľ nemáme skladom, avšak vzhľadom k záujmu je možné dannú zbraň zaradiť do ďalšej objednávky. Vzhľadom k ťažšiemu odhadu časového hľadiska by bola orientačná čakacia doba na uvedenú zbraň cca 6 - 8 mesiacov.

Prajem pekný deň .

S pozdravom p. Mišanko.
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

inspiring_mirzakhani

Príspevok od používateľa inspiring_mirzakhani »

a konecna cena v semi uprave?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"