Kolimátor

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Parameter o intenzite obrazca nenajdes iba kolko poloh sa da nastavit a aku pouziva farbu.
Pokial sa do kolimatoru nepozries pri kupe v realnych podmienkach nikto ti nezaruci jeho pouzitelnost pocas svetelneho dna ci tmavej noci.
Zaroven to nie je dovod na reklamaciu, lebo vsetko funguje ako nove :-)
Prajem vela stastia pri hladani vhodneho kolimatora :-)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

bus driver napísal:Mam cinsky kolimator za 20 USD. Pri strelbe na vonkajsej strelnici je nepouzitelny, vobec nevidim bodku. V krytej strelnici ju vidim. V optike sa nevyznam, takze otazka : aky kolimator mam kupit ( na GSG 5 ), aby som tu bodku videl aj pri strelbe vonku ? Nemyslim tym presnu znacku kolimatora, ale nejaku technicku specifikaciu, na co mam davat pozor pri kupe.
Viacej mojich známych má na 58čke úspešne toto: http://www.dx.com/p/g001-red-green-dot- ... KWsq3u9G6Q Teraz je ale vypredaný.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Co si o tom myslite? Optika pre kolimator:
http://soldiersystems.net/2015/01/16/le ... o-and-lco/
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Cele zle, ergonomia v kely, cena pre ozbrojene zlozky ...
Pekna komplexna BDC osnova , len neviem ako chcu eliminovat to, ze je mimo osi hlavne na vacsie vzdialenosti.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zoidberg37 píše: Viacej mojich známych má na 58čke úspešne toto: http://www.dx.com/p/g001-red-green-dot- ... KWsq3u9G6Q
vieš o tom niečo viac povedať /ako dlho to majú na zbrani, kolko s tým majú už nastrielané/. píšu tam v recenziach že to je na airsoft... taktiež som z popisu nie velmi porozumel ako funguje. je to klasický kolimátor či vychádza z toho l. lúč ktorý vidíš na terči? nepíšu tam nič o moa /velkosti bodu ktorý vidíš na terči/. inak cena je fakt smiešna, ak to vydrží aspoň rok, dva bežného strielania tak nieje o čom...
p.s. čo paralaxa?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

aoaia: neviem ti povedať koľko s tým majú nastrieľané, medzitým som ho aj ja kúpim a bol s ním na strelnici v sobotu. Dopredu hovorím, že o kolimátoroch viem toho málo.

Odporúčam prečítať recenzie: http://club.dx.com/reviews/169462

napríklad táto:

"Nice little red/green dot. functions well for its purpose. I have 2 of them one on an SKS and the other on a VZ 58. Both real 7.62x39 mm firearms. Only good for around 50m. Due to parallax and size of dot not very accurate at farther than stated distance. Seems to hold up so far with a few hundred rounds fired. Not too many. The quality is not the best but for the price you can not beat it. The adjustment cap covers on one of the units seem to be slightly bigger than the threaded portion and you can not tighten it too much or it will skip threads and stay lose None Seems to work well so far on 2 of my firearms. For the price why not!"

Veľkosť bodky neviem, viem ti len povedať, že na EOTechu je ostrejšia ;-) Pre mňa podstatné veci zo sobotného testovania boli, že kolimátor drží nástrel, konštrukcia je celkom solídna a nastavovanie bodky ide cez klikanie, a funguje dobre. Inak áno je to kolimátor, nie laserový značkovať a k paralaxe sa vyjadriť neviem, ale pán v tej eng. recenzii čo som poslal ju spomíná ako prítomnú. Myslím ale že vzhľadom k cene to nebude tragédia.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

"Due to parallax and size of dot not very accurate at farther than stated distance."

Mne z toho skôr vyplýva, že práve kvôli paralaxe (resp. nemožnosti jej nastavenia) a veľkosti bodky je to vhodné max. do 50 m.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Este som nevidel kolimator s nastavovanim paralaxy, ale to neznamena, ze neexistuje :-)
Tieto kolimy nemaju paralaxu nastavenu vobec a bodka bude lietat +- 0.5m na 100m pri pohybe oka od osi kolimatora.
Bodka bude tak cca 4MOA pri prepaleni i 5MOA moj odhad.
Tejto cenovej kategorii je najvhodnejsie sa vyhnut, lebo je to viac nez risk zakupenia tazitka na papiere :-)
Vsetko co sa moze pokazit, sa skor ci neskor pokazi.
Ked niekto v zivote nestrielal cez kolimator, tak ho to nadchne a ked ho to chyti urcite si kupy lepsi.
Este dodam ze kvalita kolise kus od kusu a vyraba to viacero fabrik, cize vam moze prist iny kusok ako predtym znamemu :-)
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ako ďaleko od oka strelca treba nasadiť kolimátor na karabínovú konverznú sadu ? Ja som ho najprv dal tesne pred predné mechanické mieridlá, akoby u vz.58 na nadpažbie, kde som to videl u niektorých strelcov. Blízko oka si totiž šetrím miesto na podomácky vyrobený lapač nábojníc aby som nezávidel majiteľom RONI lebo ja mám HERA ?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rasto napísal:Este som nevidel kolimator s nastavovanim paralaxy, ale to neznamena, ze neexistuje :-)
Tieto kolimy nemaju paralaxu nastavenu vobec a bodka bude lietat +- 0.5m na 100m pri pohybe oka od osi kolimatora.
Bodka bude tak cca 4MOA pri prepaleni i 5MOA moj odhad.
Tejto cenovej kategorii je najvhodnejsie sa vyhnut, lebo je to viac nez risk zakupenia tazitka na papiere :-)
Vsetko co sa moze pokazit, sa skor ci neskor pokazi.
Ked niekto v zivote nestrielal cez kolimator, tak ho to nadchne a ked ho to chyti urcite si kupy lepsi.
Este dodam ze kvalita kolise kus od kusu a vyraba to viacero fabrik, cize vam moze prist iny kusok ako predtym znamemu :-)
A na to si prišiel až teraz? :) Ja len že tri roky dozadu si ich veselo predával:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=138772#p138772
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prisiel som na to uz davno, lebo som uz par kolimatorov videl a hlavne reklamoval ci opravoval.
A ako som pisal neznamena, ze ked je fotka podobna rovna sa o ten isty vyrobok!
Ked sa budes chciet podelit o tvoje skusenosti rad sa dacomu priucim, ale zatial si ma v tomto vlakne neobohatil.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rasťo: aby nedošlo k omylu, ja ten kolimátor mám na 58čke a neni podobný, je rovnaký. Vieš to rovnako ako ja. Volal som tomu človeku čo urobil tú fotku (obaja vieme o koho ide) a potvrdil mi všetky parametre - včítane zeleno/červeného bodu, ktorý na originálnom aimpointe pochopiteľne neni. Plus bol u mňa užívateľ "JA SOM" ktorý potvrdil, že to čo ja mám na 58čke, je 100% to, čo on mal od teba na jeho fejkovom RONI G1.

Opäť aby nedošlo k omylu, je netvrdím, že tento kolimátor je extra kvalitný či extra nekvalitný, len upozorňujem na to, že navodzuješ dojem, že kým ho kupujú od teba (s maržou), tak sa jedná o kvalitu ale pokiaľ by si ho niekto objednal priamo z DHgate, tak sa jedná o cenovú kategóriu, ktorej je treba sa vyhnúť.

PS: nebolo mojim cieľom ťa obohatiť, ja som písal Bus Driverovi a neskôr užívateľovi "aoaia", tí mi obaja poďakovali v PM.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

aby som to trošku odlahčil...
čo vravíte na zenit PKM?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Som rad, ze si niekomu dobre poradil a hlavne ze vies rozoznat cervenu a zelenu bodku, ale to je asi tak vsetko, lebo ja pojednavam i o skle, LED module a reostate.
A aj keby sa nahodou jednalo o rovnaky vyrobok, tak za tri roky vela vody pretieklo a posunulo ma to dopredu.
Ja som ich mal od Vector Optics s garanciou (kazdy treti mal vadu), takze ked sa tvojim novym virtualnym kamaratom pokazia ci nedajboze pridu nefunkcne, tak ti mozu podakovat.
Ako si si vsimol ja tu ludom radim s mojimi dlhorocnymi skusenostami (bez marze) a ty ako vzdy ... len postujes stare prispevky, ale nic nove pod slnkom.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

ten zenit za tie peniaze nevyzera zle.
Len ti doporucim nastrelit si jeden obrazec a nemenit ho, lebo ti moze dojst ku posunu nastrelu, ktory spozorujes az na vacsie vzdialenosti.
Na co to chces zavesit?
este taky postreh, do tyzdna od nakupu to nahod na zbran a dobre si s tym zastrielas, lebo drzanie nastrelu sa tazko reklamuje ako vada.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"