9mm Luger Magtech Jacketed Soft Point Flat

tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 11 months

9mm Luger Magtech Jacketed Soft Point Flat

Príspevok od používateľa tom11 »

Zdravim,
nemate niekto skusenosti s tymto strelivom (moze byt s drazkami ci bez), pripadne kde ho kupit v BA?

http://www.magtechammunition.com/sitepa ... ch=details

Dakujem
inspiring_hypatia

Príspevok od používateľa inspiring_hypatia »

K tomuto typu streliva Ti poviem len jedno , v našej legislatíve patrí tento druh streliva medzi zakázané a to znamená ak by ťa s nim niekde niekto vychytal tak budeš mať celkom slušný problém. :evil: :evil:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 17 Jan 2011, 21:20, upravené celkom 1 krát.
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa tom11 »

Diky za nazor, ale dovolim si nesuhlasit, podla mojho skromneho nazoru toto strelivo nieje zakazane, nejedna sa o expanzne (ziadna dutina ci uz v hrote strely alebo hocikde inde). Podla mna sa jedna len o trocha vylepseny poloplast, robia ich aj s tymi drazkami alebo bez, tie bez vyzeraju ako bezny SB poloplast. Je tu este niekto rovnakeho nazoru? Alebo skuste poradit nejaky iny dostupny poloplast mimo SB.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 17 Jan 2011, 21:19, upravené celkom 1 krát.
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa tom11 »

tieto urcite niesu hollow point, jsp je len ine oznacenie pre poloplast s peknou kosielkou :) Celkovo sa mi pozdava sortiment Magtech co sa tyka poloplastov, lenze kde ich v BA kupit :( Nehladam nic nelegalne, bud nejaky SP s plochym nosom a drazkovanym plastom. Alebo klasicky tvar ale nech ma vpredu poriadny kus odkryteho olova, nie ako robi SB :)
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

SJHP by boli zakazane, lebo su hollow point. Ale u tychto Magtech JSPF dutina nie je, vyzera to byt iba narezany poloplast s plochych hrotom. Takze by nemal byt problem, ale kto bude ochotny ti to objednat netusim.

SB tiez vyraba komoly kuzel poloplast, SJFP a vyzera velmi podobne. to by uz mohlo byt realnejsie zohnat ;-)

http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... 0-nontox-9
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... SB_-_1.jpg
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... SB_-_2.jpg

Osobne si ale myslim, ze na nosenie jedine SeCa alebo EFMJ 8)
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa tom11 »

diky Lynk,
praveze som chcel vyskusat nieco ine ako klasiku SB, vsimol som si ze predajcovia akosi ignoruju poloplaste akoby to ani nebolo legalne strelivo.
Este ma napadlo, ze ako by zareagoval bezny prislusnik pri pripadnej kontrole na JSP alebo SJSP, pri niekoho nevedomosti by ho mohli vydesit tie drazky a naboje by mohli aj poputovat na KEU, ale to je len taka moja domienka :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 17 Jan 2011, 21:18, upravené celkom 1 krát.
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa tom11 »

No ja som hladal nejaku alternativu ku SB, tie nepovazujem ze plnohodnotne SP, to su len take FMJ so zrezanym kuskom plasta. Preto ma tieto Magtechy zaujali, ale tak zasa nemienim kvoli par krabickam behat do Ciech alebo "otravovat" nasich uz aj tak skvelo zasobenych predajcov :)
Keby ste nahodou niekto videl nieco zaujimave (legalne) na pultoch v BA, tak dajte v klude vediet :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

bzucko1 napísal:K tomuto typu streliva Ti poviem len jedno , v našej legislatíve patrí tento druh streliva medzi zakázané a to znamená ak by ťa s nim niekde niekto vychytal tak budeš mať celkom slušný problém. :evil: :evil:
preco?
poprosim si to opriet o literu zakona.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

To nerieš ;-) určite to nemyslel zle, tiež som chvýľu uvažoval či sa ten okraj okolo hrotu dá považovať za dutinu v hrote...
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

samotný názov nenabáda rozmýšľať o tom,že strelivo je expanzne,resp. pre naše podmienky zakázané. Soft Point Flat - plochy poloplast po slovensky že
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Obrázok

Je jasne ze poloplast SP nie je SJHP, narazal som na fakt, ze u vacsiny poloplastov hrot prekrýva olovo. V tomto pripade hrot prekrýva plášť, cim sa vytvara priestor pre spekulovanie ... ze nedôjde k deformacii strely ako u SP ale ku roztrhnutiu plašťa, čim sa vytvorí efekt JHP, a u dražkovanej verzie je to este jednoznačnejsie. A sposobuje to práve ta priehlbenina v hrote tvorena plášťom... Kde je teraz hranica co je priehlbenina a co je dutina?

Nic to ale nemeni na tom ze si myslim ze je to poloplasť bez dutiny ;-)
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa tom11 »

Neviem ci mi pojde spravne link na obrazok, ale myslim ze je tam vidiet viac nez dobre, ze nema dutinu ani prihlbinu.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"