HS-9 SC

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: ja verím, že to môže byť fajn pre ľudí a že sa to dá natrénovať, ale aj tak sa mi ten koncept púzdra príliš nepáči, to IMI by mne osobne vyhovovalo viac.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Každý sme (chválabohu) iní, proti Gustovi žiaden dišputát :wink:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

to Zoidberg37:

ano mam Blackhawk Serpa CQC Standard - je to puzdro s pasivnou poistkou -vytrhavacie ako Fobus, ale ma to podstatne lepsie riesene a tasi sa lepsie. Ale mam aj Fobus a nemam s nim problem, len nezakryva celu zbran a to mi vadi, subkompakt by vsak zakryl cely. U Blackhawku mas navyse nastavitelny sklon a moznost volby prevleku alebo padla (obe sucast balenia), cena bol 35 USD ale da sa zohnat aj za 20 USD podla predajcu). Aktivnu poistku s cudlikom som nechcel, pride mi zbytocna. Toto puzdro BH mam aj na Glock aj na STI a som s nimi spokojny.
Ale na Glock nosim len Fobus (BH na sutaze), , pride mi v nom zbran lepsie uchopena (napr. pri pade) v puzdre a drzi malicko viac (aspon v pripade namontovaneho padla u BH, prevlek je OK , ale asi je to len moj subjektivny dojem)pri tele, co je pri CCW dolezite. Ak porovnam padlo Fobus a BH, BH je malicko vacsie a drzi tak, ze si castokrat musim dat dolu gate aby som ho demontoval :D . Tu sa ti urcite nestane, ze ho vytrhnes zpoza nohavic. Resp. chce to maly grif an demontaz.
Ok mozem to niekam doniest. Do Tekova sa nechystas? Rad by som si ten tvoj subkompakt skusil :D

edit: a zistil som, ze na BH sedi upinanie Tek-Lok, tak ho asi zacnem pouzivat. Je tov podstete prevlek ale s padlovym rychloupinanim. Prevlekom myslim, prevlek na opasok (putko) :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Marek: mal si povedať minule, keď sme sa stretli v Colt Clube. Inak do Tekova sa snáď skočím pozrieť :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zdravím všetkých HS-ákov. :D Stále hľadám ideálnu zbraň na nosenie, s ktorou by som mohol chodiť aj na súťaže. CZ 83 mi celkom sedí, ale v niektorých situáciach je trocha veľký, a na IPSC sa použiť nedá.

Momentálne rozmýšľam nad:
- Glock 26
- Smith & Wesson M&P9c
- HS-9 SC

G26 som skúšal, M&P9c a HS-9c nie. M&P9c si teraz ani do ruky chytiť nemôžem, nemajú ich na sklade, sú objednané, doraziť by mali tak máj-jún.

Výhody HS-ka vidím v cene, pribalených troch zásobníkoch (čo tiež de facto znižuje cenu, lebo by som aj tak kúpil ďaľšie), a snáď lepšej dostupnosti doplnkov a ND ako u M&P.

A prečo vlastne píšem tento príspevok? :D Mám 2 otázky.

1. Kupoval už niekto zásobníky alebo iné príslušenstvo? Ak áno, aká bola cena a dostupnosť?

2. Bol by niekto ochotný zapožičať zbraň na skúšobnú streľbu? Mám na mysli nejakých 50 výstrelov, prípadne menej, záleží od majiteľa (náboje samozrejme donesiem vlastné). :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ohľadne zásobníkov: doteraz neboli, ale pred pár dňami som volal s dodávateľom, zásobníky práve prišli. Ceny sú veľmi prijemné Glokácke - cca 24 eur za HSkový a 28 pre XDM ak sa dobre pamätám. Neviem čo s cenami zásobníkov spravia obchody.

Takisto prišli nové XDM, to znamená napríklad XDM compact, ktorý je niečo medzi malým subcompatom a bežným služobným 4 palcovým HSkom. Má 3,8 palcovú hlaveň a podobne ale rukoväť nemá FULL, ale takú akú má subcompact s možnosťou hodiť tam predlžený zásobník. Práve sú tie zbrane v skúšobni o nejaký týždeň by mali byť dostupné. Inak to XDM mňa osobne nejako zvlásť nedostalo na kolená, okrem lepšieho designu, výmenných chrbtov a toho že nie je nutné stlačiť spúšť na rozobratie tam nič prevratné nevidím.

Ak budeš v Blave a donesieš fabrické strelivo, tak pištoľ ti v pohode požičiam, beztak z tej mojej strieľala už asi polovica webfora. :D
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Dodávateľom myslíš w-a-r.sk?
Na XDM Compact som zvedavý. Dlhšia hlaveň mi nevadí, a keďže tam je rukoväť ako na XD SC, tak to je celkom fajn.

Spúšťový mechanizmus je úplne rovnaký u XD a XDM?

V BA som 2-3-krát za týždeň, strelivo používam fabrické 8g S&B, takže s tým problém nie je. :) Ďakujem za ochotu, neskôr ti pošlem PM a dohodneme sa.
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 29 Mar 2011, 11:43, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Áno, w-a-r.sk

Ak ťa zaujal XDM compact, tak sa pozri ešte na XD compact, ale ten sa k nám asi nedováža, inak čo sa týka značenia asi zavediem nejakú tabuľku modelov alebo čo, pretože výrobca to dáva fakt debilne tie názvy.

Spúšťový mechanizmus samozrejme ostal Single action.

Jasné, pošli PM.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

XD Compact má príliš dlhú rukoväť. Viem, že aj XDM je SA, skôr ma zaujíma či nezmenili niečo v mechanizme, čo by zmenilo charakter spúšte. Aby som neostal prekvapený ak kúpim XDM po streľbe z XD a tá spúšť bude úplne iná.

Tak som trochu hľadal na nete (mohol som to spraviť skôr, ale lenivosť je sviňa), a vyzerá, že spúšť XDM má kratší chod aj reset a celkovo je príjemnejšia.

Ešte veľa bude záležať na cene. XDM bude stáť určite viac ako XD, otázne je o koľko.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

XD compact má rukoväť dlhšiu o pár milimetrov, ale je to jedno u nás sa nedá kúpiť. Lepšia spúšť u XDM to neviem, mne tá moja vyhovuje, inak ak chceš vyskúšať aj XDM, tak na strelnici T&T v Bratislave je na požičanie aj XDM a aj HS subcompact, píšu tam, že 9 euro za požičanie zbrane, ale na pár nábojov ti ju snáď požičajú aj zadarmo. Ak chceš skúšať iba Subcompacta, tak môžeš ísť somnou niekedy do Colt Clubu.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Bers dnes som si bol skusit XDMko v Hermese a v mojej labe sa stracalo. Vzdialenost medzi spustou a dlanovkou je dost mala na nase ruky. Spustanie mi vychadzalo niekde na druhy clanok ukazovaka...
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak teraz si ma nepotešil. Ale však skúsim a uvidím. Som ochotný sa vzdať trocha komfortu a prispôsobiť úchop, keďže zbraň chcem na nosenie. Zatiaľ som držal iba jednu takú zbraň čo som už naozaj nevedel ako chytit - Kevin. Tam som nevedel dať na rukoväť ani jeden celý prst. :lol:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

XDM ma skrateny reset spuste oproti XD. Berserker, moje XDM mozes skusit v CC. Rozdiel v XDM a XDM compact je len v dlzke hlavne. Dlzka ramu je rovnaka, len dlzka rukovate u compactu je skratena. dlzkovo je to cca G19, vyskovo trosku vyssie ako G26.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak som vďaka Zoidbergovi skúsil HS-9 SC a musím povedať, že ma tá zbraň prekvapila. Držala sa mi dobre aj s krátkym zásobníkom, a celkovo streľba bola príjemná. Nastrielal som lepšie ako kedysi s M&P, ale možno len kvôli tomu, že som sa medzičasom zlepšil. Každopádne sa mi zdalo, že spúšť je lepšia ako na M&P. Je kandidátom #1 na moju ďaľšiu zbraň.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

krpate hs-ko je moj liebling, ale na nosenie ho nepovazujem za najvhodnejsie, v 9luger by som na nosenie zvazil pps -dnes v kine som mal hs na boku a nejak ma tlacilo sedadlo :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "