Sig Sauer Mosquito

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Priatelia, včera som zakúpil Sig Sauer Mosquito Sport 22 LR. Po počiatočných obavách ohľadne zádržiek, nevystrelených nábojov, vzpriečených nábojníc musím povedať že som s touto zbraňou na moje prekvapenie maximálne spokojný. Nezaznamenal som jeden jediný problém. Strielalo to jak švajčiarske hodinky a hlavne presne. Strelivo bolo použité Blazer 40 grain strela a CCI Mini Mag 36 Grain strela so strelou kt. je pomosadzovaná. Kúpil som 100 Blazerov a 100 CCIčiek. Na 25m mi to tam padalo na moje počudovanie presne a to nemám skúsenosti so samonabíjacími pištolami. strielam revolver SW 327 TRR8 kde chod spúšte v režime SA a aj DA je neporovnateľný s touto zbraňou. Trošku som si musel zvykať v SA strelbe na tvrdú spúšť (v porovnaní s revolverom) a na krátky mŕtvy chod spúšte.
Problém bol s nábojmi Geco. Tieto nevyhadzoval, vôbec neobtiahol záver. prázdna nábojnica ostala v hlavni a bolo ju treba ručne vybrať. Robil to každý náboj a ako ma poučil správca strelnice tak tieto Gecká sú určené do pušiek.
Pre záujemcov o kúpu. Vrele doporučujem, výborný úchop, čitateľné a prehľadné mieridlá, vysoká presnosť, spoľahlivosť a hlavne náboje za 5 centov, resp. 8 centov. Výborná príprava na veľkého SIGA :D

Strielal som obojruč, vzdialenosť na 25 metrov
Prílohy
terc2.JPG
terc1.JPG
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

scandium:
Nechcem zbytočne brzdiť tvoj entuziazmus, ale vrelo odporúčať zbraň jeden deň po jej kúpe (a chváliť o.i. jej spoľahlivosť), to mi príde predsa len trocha predčasné.
Dopraj tomu trocha času a odstupu...
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

iste, chce to čas. Reagoval som na recenzie kde chlapi doniesli novú zbraň na strelnicu a odišli frustrovaní zo zádržiek, neodpálených nábojov a tak... takže zatial 100% spokojnosť. Uvidíme po 5000 strelách. Aj keď som ju doniesol z obchodu tak išla inak. Teraz krásne cvaká záver, má taký nádherný kovový zvuk. To keď bola celkom panenská tak to znelo inak. No zabeháva sa dievčina. Ale na prvý krát a bez skúsenosti presnosť ujde, či?
Budem sa tejto téme venovať po každom odpálení 1000 nábojov. Robím si evidenciu čo a koľko som vystrelil aj s problémami. Zatial len tie Geká a za ne zbraň nemohla. V stredu dáme parkúrik a mierenku a uvidíme.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Tiez som prave kupil Mosquito po prvej strelbe mam rozpacite dojmy. Spolahlivost s nabojmi GECO, Blaser aj SK zatial 100% (cca 150 rán). Co ma nemilo prekvapilo, bola spušťová charakteristika. Aj v SA bola spust pomerne tuha (aj v porovnani s mojim G19), ale hlavne k vystrelu bolo potrebné stlačiť spúšť až na doraz. Preto sa veľmi ťažko strieľali dvoj- strely a rýchlopaľba. Máte podobné skúsenosti?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

súhlasím. Tá spúšť je divná. Mne to príde Prepáčte za výraz, taká jak na hračkárskej pištolke, aj keď sa s tým dá slušne strieľať. V porovnaní so SW 327alebo ČZ 75 SA čo viem porovnať mi tá spúšť príde taká smiešna, fakt jak hračka. Hovorím svoj dojem z odporu, priebehu a podobne. inak je tá zbraň presná, zatiaľ spoľahlivá, berie najradšej silnejšie laborácie, ale aj najbežnejší Blazer. V poslednej dobe mi začala robiť to, že po vystrelení posledného náboja neostane záver vzadu. Keď ho ale dám dozadu ručne tak tam ostane. Neviem, zatiaľ som neskúmal v čom by to mohlo byť.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

....pre upresnenie. Mám za sebou cca 2000 rán
Dvojstrely, obojruč 10m
Prílohy
10 metrov dvojstrely.JPG
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

...dvojstrely obojruč 15m
Išlo to dole, ale "snehulák" sa sem tam objavil. Musím na sebe popracovať
Prílohy
15 m dvojstrely.JPG
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa m2trash »

Ked chcete predam svojho,, PO Generalnom precisteny,, rozobrany na minder a precisteny premazany.. ]
SPORTOVA VERZIA
elegant_torvalds

Príspevok od používateľa elegant_torvalds »

moja skusenost so zbranou SigSauer Mosquito je ze som si ju kupil uplne novu a po roku predal s trpkym sklamanim. Zjednodusene povedane je ze : to len zasekavalo, nenabijalo, nestrielalo...... vyskusanych x druhou streliva a nakoniec to islo najspolahlivejsie na tej slabsej strune a s municiou SaB HV HP... na internete som nasiel video kde neyky chlapik vystrielal z "kuračinca" dvadsatdvojky cca 10 zasobnikov zasebou v ktorych mal zmiesane naboje kadejakych vyrobcov bez JEDINEHO zadrhela. Osobne som este tym karacinam neprisiel na chut ale ak by som si mal kupit este neaku 22-ku tak ta kuracina by bola moj favorit....
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tiež mi padol kameň zo srdca keď sa mi podarilo predať mojho. Sig si tak posral meno s touto zbraňou že až.
Možno by som šiel do Rugera, údajne tá 22 je v slušnej kvalite a je všežravec, alebo kuracinu
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

Rozmýšlam nad Mosquitom .22 s asi 5000 vystrelenými kusmi za dobrú cenu, ale po prečítaní vlákna neviem neviem :roll:
Páči sa mi viac ako K22 v ráme mk12...jediná otázka.. Fakt je Sig taký zlý??
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Osobne skusenosti nemam, ale podla roznych internetovych for je zla. Chcel som ju tiez kupit, ale skoro iba zle komentare som na nu nasiel. Ked som bol v obchode zo zbranami, kde sice 22jky na predaj nemali, ale pytal som sa na tuto zbran, tak majitel mi povedal, ze ju mal a bol stastny, ked ju predal a ze uz nikdy to nechce.
Ja som kupil nedavno prave tu GP K22 mk12 a uplna spokojnost, vynikajuca pistol. Vystrelil som z nej 335 nabojov, tych najlacnejsich za 6 centov a ani jedina zavada
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja zrejme patrim k jednym z mala stastlivcom ktoremu mosquito fungovalo. Stacilo len jemne naolejovat naboje. Problemy som mal len raz za cas s SB-ckami kde mi robil problem vosk na projektiloch.

Je dost mozne, ze proti zavadovosti pomohla predlzena hlaven (mal som mosquito SD).
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

BTV a keby si neolejoval naboje, co sa stane ? GP K22 ide aj bez toho bez zadrzky
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Mosquito som mal asi pred 4-5 rokmi. Suche som asi ani neskusal. Hned od zaciatku som cital fora kde radili mazat. Tak som naboje jednoducho vysypal do sacku, strekol trosku oleja, zahrakal a bolo. Takze ziadne "ondenie"...

Ake su skusennosti teraz s odstupom casu netusim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"