Sig Sauer Mosquito

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Opacny rozdiel rychlosti medzi puskou a pistolou.

Nebude to nahodou v rychlosti horenia prachu t.j. ze ked hori prach velmi rychlo tak dlhsia hlaven je uz na skodu lebo v podstate uz len brzdi strelu v drazkach lebo strela uz za sebou nema dostatocny tlak lebo prach uz stihol davno vyhoriet ? Moze nastat aj takyto pripad ?
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

To BKSL: môže ...
Podobný prípad nastáva napr. aj pri nábojoch 5,56x45 - nad istú dĺžku hlavne dochádza k poklesu úsťovej rýchlosti.
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Ano, do pusiek sa dava prach s pomalsou rychlostou horenia a do pistoli naopak... ale su podla vas naboje BLAZER urcene pre pistol? Cez tyzden vyskusam aj ine naboje a uvidime aky bude rozdiel.
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Dnes som meral zo vzdialenosti 3 metrov naboje SellierBellot .22 LR HV s hmotnosťou strely 2,33g. Z Mosquita boli vysledky nasledovne:

1. 320,4 m/s - 119,6 J
2. 327,8 m/s - 125,2 J
3. 320,9 m/s - 120,0 J
4. 321,5 m/s - 120,4 J
priemer: 322,65 m/s - 121,3 J

Z pušky Lakefield MarkII, s hlavňou dlhou 527 mm hodnoty dosahovali:

1. 383,7 m/s - 171,5 J
2. 383,2 m/s - 171,0 J
3. 381,4 m/s - 169,5 J
4. 383,0 m/s - 170,9 J
priemer: 382,81 m/s - 170,73 J

Vyrobca udava, ze z hlavne dlhej 60 cm dosahuju ustovu rychlost 405 m/s co podla nameranych hodnot bude asi pravda. Je pre mna prekvapujuce, ze ked som meral tuto municiu z pistole pred tyzdnom a puzil som starsiu krabicku tak som dosahoval v priemer rychlosti okolo 338,85 m/s a 133,76 J. Toto meranie mi dokazalo, ze sa viac oplati pouzivat Blazery, ktore su vykonovo skoro rovnake a podstatne lacnejsie.

Taktiez som zistil ako je mozne odstranit zasobnikovu poistku, ktorou sa trochu znizi odpor spuste, ked bude trochu casu, nahodim sem postup.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Neviem co je na tom pravdy (JPP) ale ze vraj slabsie navazky pri 22LR su presnejsie nakolko sa tak strela nedeformuje na zaciatku vystrelu v drazkach hlavne vzhladom na vyssie tlaky a prirodzenejsie kopiruje (bez extremneho oderu) drazkovanie hlavne a tym vyleti z hlavne menej poskodena a v spravnej rotacnej polohe vzhladom na jej os a podobne.

Napriklad spominane obycajne blazery su v puske presnejsie ako naslapanejsie HV naboje.

Je to pravda ?
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

To BKSL: pravda je to iba čiastočne, dochádza tu k vzájomnému vplyvu viacerých premenných - deformácia olovených striela nie je príliš podstatná pri normálnych rýchlostiach - do 500 m.s, pri vyšších rýchlostiach skôr hrozí strhnutie strely v drážkach (ale treba brať do úvahy aj tvrdosť olova a množstvo antimónu v ňom).
Svojho času Federal podrobne analyzoval vplyv jednotlivých faktorov na presnosť streliva .22LR - záver bol taký, že najpresnejšie strely boli tie (resp. samotná laborácia nábojov), ktoré z hlavne vylietali nadzvukovou rýchlosťou, pričom za ústím hlavne rýchlosť klesla na podzvukovú.
Najväčší vplyv na presnosť streliva má smerodatná odchýlka úsťových rýchlostí a hmotností striel. Čím sú menšie, tým je aj strelivo presnejšie.
Existuje ešte kopec ďalších faktorov - výťažná sila strely, stupeň ušpinenia vývrtu, teplota, homogénnosť samotnej strely, rýchosť a pravidelnosť horenia prachu, druh prachu, atď.
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

ODSTRANENIE ZASOBNIKOVEJ POISTKY - tak ako som slubil. Mnohým z vás možno vadí zásobníková poistka tak ako mne. Nedalo mi to tak som viac bádal a podarilo sa mi zistiť, že sú to len tri súčiastky, ktoré treba odstrániť. Niekde som čítal, že by mohlo dôjsť k zníženiu odporu spúšte, no môžem povedať, že som si nevšimol žiadnu veľkú zmenu. Odstránenie zásobníkovej poistky - postup:

1. Vybrať zásobník, stiahnuť záver zbrane.
2. Odstrániť hlaveň. Sú to dve skrutky na oboch stranách, treba použiť správny skrutkovač aby ste si nepoškodili skrutky. Po odskrutkovaní skrutiek
3. Odstrániť črienky - 4 skrutky. Na zachovanie černených skrutiek opäť doporučujem dobrý skrutkovač.
4. Po odstránení ľavej črienky je možné vidieť vypúšťač kohúta s pružinou. Obe tieto súčiastky treba vybrať. Predtým však treba vypustiť kohút.
5. Odstrániť čap spúšte. Treba ho vytlačiť z jednej alebo druhej strany von.
6. Odstrániť záchyt zásobníku. Zatlačiť ako keby ste išli vybrať zásobník - pozor vyjde na druhú stranu. Obsahuje tri súčiastky z toho jednu malú pružinku http://www.ulozisko.sk/321007/P1050283.JPG .
7.Teraz je čas vytiahnuť celý kovový celok z plastového rámu von. Treba to robiť opatrne aby nič nevypadlo a obzvlášť dať pozor na pružinu v dolnej časti. Ja osobne som časť s tou pružinou oblepil lepiacou páskou aby mi pri manipulácií nevyskočila.
8. Odstrániť záchyt záveru. Obsahuje malú pružinku.
9. V tomto bode by to malo vyzerať takto http://www.ulozisko.sk/321008/P1050285.JPG . V červenom kruhu je zásobníková poistka pozostávajúca z troch súčiastok. Čap tejto poistky treba zatlačiť dovnútra a potom vybrať všetky tri súčiastky.
10. Zásobníková poistka je odstránená http://www.ulozisko.sk/321009/P1050288.JPG , zložiť zbraň krok po kroku od 8. bodu hore.
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa m2trash »

No a jak si spomenul ten odpor spuste,,, To som sa cchel opytat Tiez som natrafil na tento navod,, ale nechel som to zbytocne odstranovat, vobec mi nevadi,,,zvykol som si ... Ale ten odpor spuste by som chel zmensit ale rapidne,,,,,, Neviete este nieco poradit_? resp.. kde kupim novy spust? albo niekloho kto by to vedel upavit...
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Bavil som sa na tuto temu s jednym puskarom(moj znamy) a hovoril mi, ze sa do toho nechce pustat, lebo sig sauer ma uplne iny/nepristupnejsi spustovy mechanizmus ako napr CZ. Ja osobne som mal rozborane moskito do poslednej skrutky, no ani ja si nedovolim lestit suciastky, ktore ukazuju v clankoch, ze treba lestit na odstranenie odporu... Osobne som sa uz s moskitom zzil a v SA mode sa s tym da pomerne slusne strielat.
inspiring_perlman

Príspevok od používateľa inspiring_perlman »

na starom mosquite som mal super spust ako mam nove tak ma z neho nebavi ani pukat, strasna spust.tiez by som bol rad keby sa s tym dalo nieco robit
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa m2trash »

No nic.. Skusim popztat este osobne v predajnach ci sa chce niekomu do toho pustat,,, ale vidim to asi trak ye budem setrit na x five.. heh
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Tak dnes som bol s kolegom v Colt klube, kolega strielal s mochitom. Krabicka blaserov bol no problemo a lietali jedna radost. Potom sme menili znacku, bo blasery dosli, a presli sme na SellierBellot standard. Tieto som uz pred nejakym polrokom odskusal, a boli celkom v poriadku, tak ked v predajni nemali blasery som ich spokojne zobral. A tym sa zacalo peklo :)

Ked to zhrniem, tak mali sme z toho opakovacku. Chalan mal problem vystrielat 2 krabicky za nejakych 40 minut. Spociatku tak 2 zadrzky na zasobnik, druha krabka bola tak 8 zadrziek. KOnkretne islo o FTE, nabojnice proste nesli von. Pistol zasrata nebola, vytahovac sa pekne chytal za nabojnice, avsak na pol ceste von sa vysmykol. Nabojnice boli v tomto priestore trosku vydute, a isli von tazsie, o dost, o nejakom hladkom vytiahnuti ani reci. S blasermi som doteraz nemal takyto problrem, a tato skusenost ma len utvrdila v Skemrovom hesle, ze SaB mi do baraku nesmi. Netusim ci to bola vadna seria alebo co, ale uz to nechcem zazit, bolo to utrpenie a kolega si to vobec neuzil. Ale aspon som ho podpichol, ze sa naucil odstranovat zavady :)

trosku OT: A na koniec mi este z k100 pri poslednych 3 ranach odpadol cielnik :) Pri cisteni mi tam predtym natiekol olej a povolil sa srobik a cele sa to krasne zosmyklo. No po technickej stranke mi dnes nesla karta, ale kym to bolo pokope tak presnost bola dobra.
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Na aké pružiny si strieľal ktoré náboje ( Silná - slabá )
Ja strielam Blazer - silná S&B slabá a všetko v pohode a pokiaľ nie tak slabé sekajúce náboje ľahko namažem a pohoda
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Blazer na silnej, potom som dal na Selliery slabu.
Ale ako vravim, vsimol som si ze tie SaB nabojnice sli vonku tazsie, boli v predu trosku rozirene. Keby som mal so sebou olej tak by som ich strekol, to ma tiez napadlo, ale nemal som.
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Pokiaľ S&B deformovalo nábojnice tak sú na H.... a nekupuj. Ja pokiaľ môžem tak kúpim aj 5000 Blazerov a pokoj a spoľahlivé strieľanie na silnú pružinu
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"