Ako nabit predovku?

eloquent_feistel

Ako nabit predovku?

Príspevok od používateľa eloquent_feistel »

Pekny den,mam prosbu na vsetkych predovkarov,,,mam perkusnu pistol a neviem ako ju spravne nabit,,moze mi niekdo poradit??teda ake mnozstvo prachu na spravny vystrel,,a ako sa to da ked nemam original prachovnicu,,nejake zlepsovaky????dakujem za pomoc...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

hmmm preco robis duplicitu vlakna ?
eloquent_feistel

Príspevok od používateľa eloquent_feistel »

to tu vazne nikdo nevie ako sa to nabija ci nechce povedat????je to kaliber 45, to som zabudol udat.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Táto téma (Perkusné zbrane - pozn. aut.) má okrem Tvojho ďalších 21 vlákien, zaoberajúcich sa príslušnou tématikou. Na webe sú tisíce strán, nalinkované celé príručky, návody, postupy, stovkykrát dookola, v slovenčine, češtine, angličtine... stačí používať hlavu aj na niečo iné, nielen aby nám nepršalo do krku a rozhliadnuť sa! Otvoriť ústočká a vykríknuť "dajte mi hotové!" je síce to najjednoduchšie, ale v živote sa takto ďaleko nedostaneš... :roll:

Ak naďabíš na skutočný problém, sú tu ľudia, čo Ti ochotne a radi pomôžu. :)
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

http://www.e-zbrane.sk/index.php?Itemid ... &task=view

stačí dať do googlu ako nabiť predovku a nájde ti to ako tretiu adresu!
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Ked ste uz Bleska bleskovo zdrbali, skusim nieco k teme.
Tento rok som skusal nabijat pistol nadkalibrovanou gulou a celkom to funguje. Bezne sa do pistole kalibru .45 pouziva sfericka strela .440, alebo .445 + flaster napusteny tukom. Strela sa do drazok zarezava len flastrom. Skusal som zostavu 24gr Vesuvitu, koliecko maziva priemeru 12mm a hrubky 4-5mm natlacena do hlavne, gula kalibru .457, ktora sa mi presne zareze do drazok a dobre vyplna hlaven. Uvadzam ako jednu z moznosti nabijania.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nadkalibrovú guľu som jemne nabíjal dreveným kladívkom a potom dotlačil nabijákom. Pod ňu namazané filcové koliesko - upchávku.

Kamarát dával na prach suchú papierovú upchávku, potom na okraj ústia mazadlo z injekcie a guľu kladívkom...
eloquent_feistel

Príspevok od používateľa eloquent_feistel »

POCUJ TY CHYTRAK IGRIL ,,,TEN NET MAM PRELUSKANY A CITAL SEM ASI STO CLANKOV,,ALE KEBY SI ICH AJ TY CITAL TAK BY SI ZISTIL ZE KAZDY DRUHY PISE O INOM POSTUPE,,,A JA SEM SA PYTAL JAK TO JE PODLA LUDI TU NAJLEPSIE,PODLA VLASTNYCH SKUSENOSTI,,,CHAPES??????????AK NIE TAK SA TO NAUC.... :twisted: :evil:
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Musime to riesit? Je tu potom bordel :roll:

Ked uz mas nastudovanych tolko sposobov nabijania a nemas v plane podrobne napisat aku mas zbran, skusenosti a moznosti...tak zacni zaradom skusat, s cim ti to striela najlepsie, niet nad osobnu skusenost :wink: ...Lebo nie je univerzalne najlepsi sposob, bol som na sutazi a kazdy k tomu mal iny pristup, ine naradie, inu zbran...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

to bles . hmmm ides niekomu vycitat ze je chytrak ked ti napise ze mas viac navodov na nete ?

ved to je to ze vsetky postupi su tie iste prach upchavka a gula to je to najlepsie 8)
ale nikto ti neporadi kolko prachu aku upchavku a aku gulu .. ne preto ze nechcu ale keby si to cital pocopiz ze kazda hlaven potrebuje to "svoje" a na to musis prist sam co je pre tvoju zbran to najlepsie :?
a podstata pri pc to nezistis musis na strelnicu a skusat ... staci ked si pozres sekcie malorazka alebo snipers najdes tam ze kazdy skusa najst to optimalne pre zbran takze si vytlac postupy z netu a sup sup na strenicu a skusaj co tvojej flinte ci co to mas vyhovuje ! :twisted:
pripadne sem daj aj nastel :shock:
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Chlapi, ale stale ste mu nenapisali ako sa ta predovka nabija! Ja mu to poviem: Z predu. :D
Teraz vazne, blesk skutocne zacni strielat a skusaj. Nemas prachovnicu, nevadi sprav si odmerku z odrezanej striekacky a syp. Nemas upchavky, nevadi, natlac tam hajzlak s obyc. cervenou vazelinou. Ale gule si kup. Ak su male, odstrihni si pasik latky a pouzi to ako flaster.
Ked som ja zacinal, som nevedel ako vyzera internet, ale buchal som kolko bolo prachu. A ked sa minuli gule, tak sme buchali len fujtase (flastre), lebo sa nam pacil ten smrad z toho.
A este nieco, velke pismena znamenaju ze kricis. Nekric. Niekedy sa to nemusi vyplatit. Zhodou okolnosti, ked budes potrebovat nejaku fundovanu odpoved, niekedy v buducnosti, proste vyssi level v predovkach, tak igrlik by mohol byt ten kto Ti poradi......................
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

:shock: akurat som minule cital pochvalu na predovkarov ze uz toaletak nepouzivaju .... zostava na strelnici bordel jak svina...... a kuk tu mu ho poradia :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Inak, starý recept, ako si určiť približnú náplň čierneho prachu na akýkolvek kaliber na predovku: guľu si položíme na nejakú rovinu a pomaličky na ňu sypeme prach až kým ju nevidno. Potom guľu vyberieme a zostatok je ona dávka.

-samozrejme množstvo si možno upraviť podla seba. Ale predovka nemá problém aj z 2-3 násobnou dávkou prachu. V žiadnom prípade nemiešať a nepoužívať iný prach, ako určený do predoviek.

-odmerka sa dá potom urobiť napríklad z nejakej prázdnej nábojnice, ktorú si podla potreby odrežeme, a presnú dávku sypeme potom po vrchný okraj.

-presnosť strelby ale závisí aj od rovnomerného dávkovania a nabíjania

-dôležité je strelu-guľu dotlačiť až na prachovú náplň, bez vzduchovej medzery. Inak hrozí poškodenie zbrane a úraz.

-gulu ale dotláčať s citom. Aby sa nedeformovala. Inak sa znižuje presnosť strelby.

-nesypať prach do laufu hneď po výstrele. Zbytok tlejúceho prachu môže sypanú čerstvú dávku zapáliť a spôsobiť zranenie. Preto ani nesypať prach rovno z prachovnice, ktorá by z bezpečnostného hladiska nemala byť kovová.

-ucpávky robia bordel všeobecne. Teda až na sypané. /detská krupica/
Po strelbe sa dajú však pozbierať a tak po sebe trochu upratať.

A hajzlák má krátku dobu rozpadu a je ekologický, takže je to to najmenšie zlo. V porovnaní z hlukom, jedovatými spalinami a olovom.
:wink:

Inak aj tu je čo to: http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... 3&Itemid=7
A aj tu: http://www.strelectvi.cz/forum/black-po ... 045fe9923f
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Jedneho s hajzlakom preziju.. :wink:
A ked zisti co a ako, tak aj tak potom prejde na filc, alebo krupicu...
Blesk co mas za kver? aky kaliber? dopis.....
eloquent_feistel

Príspevok od používateľa eloquent_feistel »

no mam kaliber 45,a pistol perkusna nejaka dikar black powder
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"