Závady pri strielaní 9mm

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

http://aftonarms.com/index.php?main_page=index&cPath=3

tu na obrazkoch 1 a 2 vidiet, ze ten prvy ma vytahovac viditelny z vonku. Co nie je vidno na tom druhom obrazku. Dve rozdielne zbrane ale vraj oba P226 X-FIVE :roll:
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Takže som prehodil vyťahovák s úplne novej pištole a poobede vyskúšam,ale tuším už teraz výsledok.Je zaujímavé,že niekedy vystrielam 500 na tréningu a bez závady a niekedy na jeden zásobník sa sekne aj trikrát.Bolo to aj na reklamácii u Fraňu a samozrejme nič nezistil.Pištol sa má vraj zasekávať stále keď je vadná.Jemu sa nezasekla.Ale musím uznať ústretovosť a velkú ochotu vyriešiť problém od Fraňa.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

->DUSO z toho by som nerobil nejake uzavery ... je to stranka custom shopu, takze oni to skladaju z kadecoho ... fabricke X-Five budu mat len jeden typ konstrukcie zaveru. Len teraz neviem akej :)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Su dva typy zaveru - stary a novy.

Stare typy mali inak rieseny vatahovac a aj kontajner zaveru ako nove.
Mozno tam je rozdiel v tom nakrese.
friendly_bartik

Príspevok od používateľa friendly_bartik »

Sabaka Miroslav napísal:Neviete prosím prečo niekedy nevyhadzuje nabojnicu?Robí to so 124gr MAGTECH,124gr GECO a 124gr SaB,ale aj prebijané ARES 150gr a 147gr.Zatial jediné čo fungujú spolahlivo sú 140gr SUBSONIC SaB.Robí to aj s úplne novým zásobníkom,špinavá a aj vyčistená.Neni to drźaním zbrane.Na 100 výstrelov je asi jedna závada.Mám nastrielané asi 20000 a je to prevedenie X FIVE SA.
Dakujem
Miro mne sa ti deje niečo úplne rovnaké s mojím Norincom - kópiou CZ-85 :!: Pri kúpe údajne malo za sebou 500 výstrelov. Ja som odvtedy vystrelil ďalších ca 3100 rán. Z toho Aresom bolo asi 1100 a problémov s nevyhodenou resp. zle podanou nábojnicou bolo asi 10. Takže úplne rovnaký pomer závad na počet rán! A rovnaká poruchu sa stala aj s nábojmi S&B, Norinco a s hliníkovými Blasermi. Jedine s MagTech a Blaser CCI (obidve 115gr.) na celkovo vyše 300 výstrelov nebola žiadna zádržka.
No ale úprimne povedané moc ma to netrápi – veď Norinco ma stálo smiešnych 7000 korún slovenských (prvý majiteľ ho kúpil za niečo vyše 13000). A čo je hlavné - mám ho len sa súťaže a vy čo ma poznáte s Webforum cup viete, že som spokojný s tradičnou predposlednou priečkou :lol:
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Bohužial mňa tie závady na súťaži až tak netešia.Ja neriešim cenu pištole a ani značku.Riešim problém ktorý neviem odstrániť.Je možné,že by bola chyba niekde v ráme pištole?Prvých 15-20tisís išla úplne bez závad a strielal som len 147 ARES.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ked uz predajca povedal ze zbran je OK, odporucam kontaktovat priamo zakaznicky servis vyrobcu. pripadne zbran zaniest k puskarovi. toto je uz duhy pripad reklamacie sigu o ktorej pocujem ze bola takto "vybavena"... pri tak drahej zbrani a tak renomovanej znacke by som ocakaval zasadne odlisny pristup.

osobne problem tipujem na sustavu vytahovac/vyhadzovac. preventivne by som vymenil oboje. neverim ze po 20 tis. vystreloch by mohlo dojst k zmene geometrie ramu alebo zeveru, nebodaj uzamykania. na to sa X-5 zda byt az prilis robustny.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Kua dlho som nevrtol :twisted: treba kupit niečo lacnejsie kde cloveka nemrzi ked to zacne blbnut :twisted: :wink: jaaaj uz som ticho.musel som :twisted:
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Na pohlad je všetko úplne rovnaké ako na novej pištoli.A najlepšie je to,že keď prehodím celý záver s hlavňou a pružinou s inej pištole na rám pištole čo seká tak to robí stále tú istú závadu.A záver s pištole čo seká keď dám na rám s pištole ktorá neseká tak prestane sekať.Naozaj už neviem.Vyhadzovač vyzerá bez poškodenia.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

nuz hotova detektivka...

ja v pripade nejakej zavady zbran zanesiem do salkovej kde sa povenuju mne aj zbrani. tebe zial lepsie poradit neviem. :roll:
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

->Miro,
to je zaujimave ... sko rto potom vyzera, ze bude problem s posunom hlavne do strany ... to by mohlo mat vplyv na silu potrebnu na vytiahnutie nabojnice. Skus miesto ramu prehodit len ten blok riadiaci odomykanie ( na tom nakrese cislo 17), pripadne skontroluj, ci nema v rame volu. Mal by tam sediet absolutne bez vole. Vyskusaj tento blok z novej zbrane do tej co sa seka ... pripadne ho daj do novej zbrane, ci sa zacne sekat.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Aspoň niečo nové na vyskúšanie.Skúsim-uvidím.Ale volu nič nemá.A odkaz pre Rasta Hrivnaka-ak vieš pomocť,tak máš možnosť.Ale hentie vaše trápne doťahovania sa o predraženosti,ťažkopadnosti a neviem čo ešte zbrane tu asi nikoho nezaujímajú.Priznať si problém je niekedy dosť ťažké...opakujem,že neriešim značku a ani cenu.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pomoct viem pri inych znackych,nakolko ich poznam do sroba,povedzme CZ,K-100,Glock.Siga nepoznam,takze som si vrtol aj si sa chytil,ale si jediny co si prizna nedokonalost zbrane.Mas moje uznanie :!: Len otazocka-nasiel si aj nabojnicu s vystreleneho naboja :?: bola v poriadku :?:
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Este budeme možno aj kamarati.Nemam problém si uznať chybu.Ano, pištol neni vobec dokonala.Je možno aj trošku draha.Napriek tomu sa mi páči.Je to ako so ženou...niekomu nestačí priemer...chceš viac...chceš sa aj ukázať...a tá pištol je naozaj dokonale opracovaná,neskutočne presná a správa sa pri strelbe ako chceš ty.Takže cenu neriešiš.
No a nabojnice sú v poriadku.Najnovšie seká original fabricke GECO aj MAGTECH a myslím že chyba neni v nábojniciach.Na nábojnici je škrabanec od vyťahováku.Takže ju ťahá von,ale neviem prečo to nedokončí.A to je celý problém.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Vidíš pozname sa ale mozno sa budeme na sutazi aj rozpravat viac ako doteraz :wink: je to divne ze s novym to robí :roll: lebo je po strelniciach vela nabojnic co predavaju rozne firmy ako trieda kvality B.Ked so si dokonale prezrel nabojnice tak je na nich nepravidelny okraj na drapok vytahovaca kde hrozi preskocenie :!: Ale mozno to nebude az zbranou skus este vystrelit ine strelivo,co viem aj jeden forista mal velke problemy s nabojmi SB,zbran mu isla dokonale iba tazkymi Aresmy celoplastovymi subsonikmi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"