XDM-9

Používateľov profilový obrázok
aceman
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa aceman »

Pani, pred par tyzdnami som rozsiril aj ja rady majitelov XDM.

Kupovane priamo od chlapcov z W-A-Rka, pristup bol viac nez ustretovy. Po kratsej debate mi bola odporucana na nosenie taska od spolocnosti Falco, typ 519 MKII s mensimi modifikaciami (nemal som zaujem o putko na opasok z vnutornej strany - tymto poziadavkam vyrobca vyhovel). Taska sa nosi perfektne.

So zbranou som bol zatial 3x strielat. Nakolko ide o moju prvu "modernu" zbran vo velkosti full-size a v kalibri 9mm, tak to nemam s cim porovnat. Najviac som bol nesvoj z dlanovej poistky, tato obava vsak po tom, co som XDM prvy krat chytil, zmizla. Drzi sa dobre, strelba z nej je prijemna. Vystrielanych asi 500 nabojov, zatial bez problemov a dufam, ze tento trend aj ostane :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

aceman, Romanos: obom vám gratulujem a prajem nech vám robia radosť. Je pekné, že užívateľov tejto zbrane pribúda a tiež sa mi páči, že zatiaľ s ňou nemal nikto nejaký kvalitatívny problém. Pri troche šťastia vznikne nový zbraňový fenomén, pomerom konštrukcie, kvality vyhotovenia a ceny na to tá zbraň má :)
inspiring_dhawan

Príspevok od používateľa inspiring_dhawan »

kvoli zaneprazdnenosti a rodinnym dovodom, som sa dostal na strelnicu az cez tento predlzeny vykend. Zato vo velkom style, s partiou strelcov a v podstate na cely den. Mozem povedat ze som s vykonmi zbrane spokojny, strelecky aj uzitkovo. Zlepsili sa aj moje strelecke vykony {mozno iba stastny den} a kedze som nemal kedy trenovat, prisudzujem to tomu ze mi zbran sadla. Takze momentalne mozem dal len znamku 1.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Páni aj ja som si kúpil xdm-9 pred 4dňami. z braň bola mierne užívaná, žiadne škrabance, pekne vyčistená, len dosť namazaná. Keď som ju bol dnes vyskúšať na strelnici bol som dosť sklamaný. Z 80 nábojov asi 8 zlyhalo. možno aj 10. Bola to zmes toho čo som našiel v skrini v poloprázdnych krabičkách. Bol som dosť sklamaný, preto že som si zbraň kúpil na obranu, a športový trénink, ale v takejto situácii je nepoužiteľná. Kontroloval som nevystrelené náboje, a na niektorých zápalkách nebol doknca ani odtlačok po úderníku! Na glocku sa mi také niečo nestalo za celých sedem rokov čo ho mám. Keď som doma v úplnom tichu skúšal cvakať naprázdno, tak bolo počuť že niektoré nárazy úderníka boli ako keby tlmené alebo pribrzdené. Zbraň je ešte v záruke a tak ju nechcem rozoberať. Máte riešenie?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Vyzera to,že niekto mazal až premazal.Tipujem to na navaleny olej v priestore udernika.Tieto zbrane sa vyznačuju tym ,že zanechavaju uctyhodne otlačky na zapalke....
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Možno je bordeľ v okolí uderníka. Chcelo by to rozobrať a prečistiť. Záruka by kôli tomu nemala padnúť.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

sentinel: mozem poradit? namiesto rozoberania(ak uz si tak nevykonal) skus stlaceny vzduch.
ak rozoberanie, tak bacha na odskakujuce casti :D
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

No dnes som urobil úplnú rozborku záveru. Záver bol zasraný spalinami a olejom. A navyše tá tyčka-kolík čo vymedzuje úderník bol rozpadnutý na drobné časti a tie drhli v priestore úderníka. Všetko som vyčistil, vytrel do sucha a potom iba potrel vlhkým kúskom papiera od oleja. Ešte som to neotestoval ale úderník o poznanie silnejšie bije na prázdne nábojnice a po niekoľkých úderoch preráža zápalku. V porovnaní s tým čo bolo pred tým sa to nedá porovnať. Zajtra by som to mal overiť ostrým testom na strelnici.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

No práve so som sa vrátil zo strelnice. Zbraň funguvala na 100%. 150 nábojov v priebehu pol hodiny bez jedinej závady. Kolík mám nový, vymenený. Strelivo bolo v mixe SB, MFS a ešte niečo a bolo to v pohode. Jedno ma však stále trošku škrie. Po 7 rokoch s glockom som dxm-ku zatial neprišiel na chuť. Keby som sa rozhodoval s dnešnými skúsenosťami, tak by som volil glock, xdm by som už nekúpil. Dva plusy pre mňa sú ergonómia rukoväte a výmenné chrbáty. Čo sa ale týka strelby je to ako sig, dobrá zbraň, spoľahlivá ale rozhodená pri strelbe. Je to dané tým vysokým záverom mierenka ide, stranovo super, výškovo to poskakuje. Inštinktívna dvojrana - trojrana nie je zlá, ale zas je to alebo rozhodené, alebo s domierením pomalé . Asi sa vrátim k starému dobrému rakušákovi.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

ak sa nájde záujemca je mu moje hs xdm-9 k dispozícii. aj s pokladničným bokom v záruke.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

sentinel:
Ak chceš predávať, využi sekciu 'Inzercia', resp. požiadaj niektorého z modov o presun tvojho príspevku do tejto sekcie.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

Tiež by som chcel pridať moju skúsenosť. Pred pár dňami som mal možnosť si skúsiť XDM v 9mmL. Spracovanie, ergonómia super, ale streľba to už som prestal po tretej rane. Mne to neskutočne dvíhalo zbraň. V porovnaní s Glockom (nebudem to porovnávať s CZ75) sa správa nazval by som to tak drsnejšie. Dosť ma to prekvapilo (nemilo), ale čo už sto ľudí sto chutí.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

Áno mal som SP2022, ale tam som bol milo prekvapený. Keď raz budem bohatý chcem toho Siga znovu. Je to môj subjektívny názor a nikoho nejdem presviedčať o opaku no to xdm malo ten zdvih asi najväčší spomedzi zbraní ktoré som skúšal.
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Milujem moju krasku. Paci sa mi, ked je tak jemne drsna :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Ahojte, chcel by som prispieť k príspevkom mojimi skúsenosťami s HS XDM 9. Vlastním ju viac ako dva roky, mám z nej odstrieľaných cca 7000 nábojov, všetky náboje si vyrábam sám na leečku, používam strely z limitu.cz - 139gr, lovex SO20 prach a fiochi zápalky,faktor 136 Zbran šlape, ako hodinky zatiaľ bez žiadnych závad, treba dať pozor na premazanie úderníka, lebo potom neodpaluje zapalky. Mám na nej upravenú spúšť trigger kit, reset 4mm, upravená svetlovodná muška Truglo, cielnik pôvodný dopasovaný k muche. Zásobníková šachta doplnená o navádzací lievik vyfrézovaný z duralu.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "