Zbrojny preukaz v Poprade

friendly_noether

Príspevok od používateľa friendly_noether »

dakujem
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

zdravim,
mate v posledenj dobe nejake skusenosti s vydavanim ZP v PP??
eager_engelbart

Príspevok od používateľa eager_engelbart »

POPRAD. ahojte, píšem čerstvú skúsenosť z polície Poprad

Nabehla som včera ráno s úsmevom od ucha k uchu na políciu,komplet všetky potvrdenia, kolky so sebou, len vypísať žiadosť a čakať na skúšky, ze si podám žiadosť na A,E,F. tušila som, ze budu problémy, ale mladý chalan tam, tak som dúfala, že teda ma nebude nejak mučiť. omyl. ujo organ ( v jeho prípade urážam hocijaký orgán, aj ten hudobný nástroj). Že čo chcem, povedala som a potom sa od rozčúlenia takmer vznášal, hrozne nepríjemným spôsobom mi oznámil že nie, načo to chcem, prečo to chcem, čo si vôbec dovoľujem to chcieť, že ci som vojak, policajt, podnikateľ,či prenášam veľkú hotovosť, alebo ma niekto prepadol, vyhrážal sa mi a ďalších x možnosti. na negatívnu odpoveď spustil znova. nedá ani bohovi. tak som mu oznámila ze bývam na viacerých miestach (potvrdenia mal na stole), často sa presúvam, že pravidelne domov v Bratislave chodím medzi 19-24tou z práce, sama, MHDčkami. ze či ako mám isť teraz von, čakať kým ma niekto prepadne a potom prísť so žiadosťou opäť. či si ma vezme na zodpovednosť, nech čaká, že ak to prežijem, tak rozhodne to budem riešiť, že mi A nedal a ohrozil ma. že mi na chalupe behajú medvede, vlky a dvojnohé indivídua po dvore, v lese na kraji dediny kde je telefónny signál až o dve dediny ďalej. že keď ma niekto prepadne, tak ma o mesiac nájdu keď budem rodine chýbať. a ujo policajt nato, kúpte si sprej. no chcela by som ho vidieť hrdinu, ako vybehne z domu a ostane zoči voči medveďovi, že aký sprej by asi použil, no tipujem ze vlastný biologický zo zadnej časti. potom som mu povedala že pracujem na letisku kde mi môže hroziť teroristický útok hocikedy, nad čím aj asi 30s rozmýšľal a potom mi oznámil, že to ako keď Vám spadne lietadlo na hlavu? no a keď už sme nevedeli o čom sa naťahovať ďalej, tak začal študovať moje potvrdenie zo streleckého klubu. že jemu sa to nezdá, odfotil si to, a že si to poriadne preverí. ja že fajn, mne je to fuk, nech mi dá žiadosť, že vypíšem, odovzdám veci a počkám teda na rozhodnutie. odmietol mi ho dat. chudák, moc mu sedelo na dusi moje dobro, aby som naaahodou nepremeškala termín skúšok, ktoré budú 23.9. tak žiadosť nemám teraz vypisovať, ale neskor, aby bolo iste ze sa zúčastním, môj argument že mám v tom čase dovolenku bol ignorovaný, na niekoľko žiadostí, aby mi dal tie papiere mi ich skratka odmietol dať. že mám prísť niekedy koncom mesiaca, asi aby s pomocou FBI a CIA preklepol ten strelecký spolok alebo vymyslel ďalšie možnosti prečo nedostanem A ani keby po mne išla banda hrdlorezov. neviem o čo to mu chlapovi išlo, možno ma chcel nasrať, aby videl ako sa viem ovládať. mal šťastie, že som mu nepovedala čo si o ňom myslím. meno a číslo odznaku som sa premohla a nepýtala, keďže je to on kto rozhodne ci to A dostanem alebo nie, a ešte aj bude asi na skúške, tak už som ho nechcela viac dráždiť, uvidíme o dva týždne keď tam opäť nabehnem aká bude situácia. za každú radu od vás a nejaký nepriestrelný argument budem vďačná.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

Ahoj, ja som si žiadosť vytlačil na nete, vyplnil, spolu s kolkami a fotkami som ju strčil pani do ruky, keď sa opýtala prečo A, dal som jej do ruky odôvodnenie, ktoré si vzala a do žiadosti si napísala "príloha č.1"....
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Ako pisal regnak, ziadost stiahnut z netu a vytlacit, a ak odmietne prevziat, vsetko potrebne odovzdat na podatelni, tam to prevziat proste musia. Idealne si dat vsetko potvrdit na tej podatelni, ze prevzali. Alebo byt trpezliva, a pockat na spravu FBI a CIA o streleckom klube… :) Potom by som ale uz ziadost odovzdal za kazdu cenu.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Tazko ti radit, ale skus sa ohanat zakonikom. Je to tvoje obcianske pravo vlastnit zbran a trvaj proste na svojom. Ak ti odmietne dat tlacivo alebo prijat ziadost, pozaduj od neho pisomne odovodnenie nim podpisane a opeciatkovane.
Mna sa pan policajt opytal, ze na co potrebujem A. Na ochranu zivota, zdravia a majetku mu hovorim a on ze na to mame v SR policiu. Odpoved som vedel skor nez mi polozil tuto otazku, tak mu hovorim ze policajt je velmi tazky na nosenie. Ostatni jeho kolegovia sa zasmiali a on uz nijak neprotestoval.
Myslel som si, ze na skuske mi to da vyzrat, ale bol uz ako baranok.
V tvojom pripade asi pomoze este ak si vezmes sebou niekoho kto uz zbrojak ma a pomoze ti, ale to len ak sa budu velmi branit prijat tvoju ziadost.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Skylar: kludne ti naformulujem sťažnosť na toho kvázi kolegu
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

skylar napísal:keďže je to on kto rozhodne ci to A dostanem alebo nie
To je dosť málo pravdepodobné.
eager_engelbart

Príspevok od používateľa eager_engelbart »

No ja som povedala, že skratka to napíšem do žiadosti a uvidím či mi to schvália, že to risknem. A on že kto, a ja že ten čo to bude schvaľovať, načo mi víťazoslávne povedal, že to on a jedine on rozhodne či to A bude alebo nie. ak by ma náhodou len ťahal za nos, tak keď sa u kolegu prihovori aby mi to nedal, tak je mi to prd platne kto o tom naozaj rozhodne.
Popol
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa Popol »

Tak ja som tam pred rokom podaval ziadost on mi ju odmietol prevziat vcelku dost arogantny pan :D on je tam vcelku kratko mal tam este starsieho kolegu (bez neho si ohladom Acka asi ani nevijadri inac ako pridte nabuduce) ten je na zbraniach uz dost dlho ale v "nazore" na A su za jedno najlepsie je si to vytlacit a podat ako celok ak to nebudu chciet prijat tak bud podatelna alebo chod priamo za veducou (minuli rok som podal teraz neviem ako su tam ) celkom mila a ochotna osoba, a jeho som mal na skuske, skusal ma z prvej pomoci o ktorej mal celkom chabe vedomosti :D buduci tyzden idem podat ziadost o rozsirenie na A uz sa "tesim" na tu zabavu tam.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Ta podatelna bude lepsi napad, ako ist za nadriadenou osobou. Ak by aj zamietli A, tak to pride pisomne a dat staznost. Pride mi to lepsie ako si robit nepriatelov a hadat sa s niekym.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

postup referenta oddelenia zbraní je rýdzo arogantný a v rozpore s etickým kodexom policajta. Ak sa takto policajt správa voči žiadateľom a stránkam všeobecne- je na mieste, aby sa na neho zhromažďovali sťažnosti. Odporúčam postup podobný s novinárom M.Daňom :wink:
Jeho drzosť a kamery sú liek na ego takýchto arogantov
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

V tomto mas pravdu, ale riesil by som to s Ackom v ruke. Zhromazdit material a podat staznost. Lebo natahovat sa s nimi moze aj pol roka. Moj osobny nazor.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

a to áčko dostane kedy?? Pri takejto forme komunikácie vianoce 2015
Úradník nech ukáže ramená a vedomosti pri "problémových" držiteľoch.

Komunikácia by mala byť obojstranne korektná. Úradník bude mať dosť príležitostí dokázať žiadateľovi, či niečo splňa alebo ovláda/neovláda. Tak nechápem, načo pri prvom kontakte takto vystupuje.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 637
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

skylar - bol to Marek? (teda ak ich poznáš po mene...).
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"