Zbrane do 18 rokov

eager_keldysh

Zbrane do 18 rokov

Príspevok od používateľa eager_keldysh »

Chcel by som sa spytat ci existuju nejake zbrane, ktore si mozem kupit ked mam menej ako 18 rokov.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

podla zakona pokial viem su najlahsie dostupne zbrane kat.D (napr. airsoft) dostupne od 18 rokov veku.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dudo, pojem zbrane je dosť široký. Skús špecifikovať, aký druh zbraní máš na mysli.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v zmysle striktneho vykladu zakona mozes pred dovrsenim 18r veku nadobudnut len to co nespada ani do definicie zbrane kategorie D : tzn trubicku s verzatilky a mandarinkove supky do nej, rybarsky prak a snad aj luk a sipy....
inspiring_murdock

Príspevok od používateľa inspiring_murdock »

Ouuu dudo kup si tajne airsoftku jak ja ked som mal pod 18 a s nou som sa hraval na gangstra az kym ma to po tyzdni nepreslo =) Osobne samozrejme neviem ake mas pohnutky,resp okolnosti v nizkom veku nosit zbran ale legalne vela moznosti neni... Vacsinou dobre nohy a usta poriesia 95 percent problemov.Neviem ako ostatny ale ja som do 21 ky asi v zivote ziadnu zbran(nozik,boxer atd) nikdy nemal...
A tedko sa bez glocku ani nehnem,takze dockaj casu jak husa klasu.Ak sa citis ohrozeny tak nejaky ten slzny plyn alebo obusok nezaskodi nikdy mat pri sebe.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

neviem ako dnes ale volakedy sa dalo na sportovy ucel vlastnit "zbran" aj mladsim ako 18r .... zbran a zbrojak bol vedeny na pravneho zastupcu ....
podmieky si sa urcite dovtipil ...kam si siel ty a zbran siel aj dotyčný zastupca mama/otec ... a to su uz ine kalibre ne ?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dudo, ak chceš strelnú zbraň, pozri sa do zákona o zbraniach a strelive. Stanovuje podmienky, za ktorých ju môžeš legálne vlastniť už od 16 rokov, prípadne od 18 rokov. Zákon si nájdi sám a dobre si ho preštuduj, možno sa ti to zíde.
:wink:
Nomed, neviem, kedy a či vôbec si robil skúšky na ZP, ale mal by si vedieť, že v zákone č. 190/2003 nie je o tebou spomínanej možnosti ani zmienka. Podľa toho, čo píšeš, mám taký pocit, že pletieš hrušky s jablkami. Ak bol "zbroják i zbraň vedená na právneho zástupcu", potom predsa zbraň nevlastnila osoba mladšia ako 18 rokov, ale tá osoba, ktorá bola v evidencii "vedená" ako legálny držiteľ ZP a majiteľ zbrane. Osoba mladšia ako 18 rokov si potom iba prišla zastrieľať na strelnicu z kvázi cudzej zbrane! Takýto postup je možný aj dnes.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

ta bolo to pred rokom 2003 ale to neni pre mna az take podstatne


to co som pisal sa zakladalo na tom ze ked som bol mladsi tak znamy bol sportovy strelec mal 16r . takze zbrojak nemohol vlastnit tak jeho otcovy(neclenov) bol vydany na zaklade synovho posobenia v ŠK

presne podmienky neviem je to uz neky ten rocik dozadu

takze viem ze ta moznost bola ale tiez som netvrdil ze je aj teraz a ked sa nad tym logicky zamyslim mas pravdu ak je pisane vsetko na zastupcu striela z "cudzej" zbrane.


ale inak JACK musim z tebou suhlasit treba si prestudovat zakon 8)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nomed, teraz zisťujem, že to o čom si písal, vlastne ani nemuselo byť upravené zákonom. Ale fungovať to mohlo. Fantázia zapracovala. Celkom si to dokážem predstaviť. Prišiel nejaký súdruh (či pán?) predseda streleckého oddielu na OR PZ, povedal: "Dajte Ferovi zbroják, lebo jeho syn Jožko strieľa jak malý boh" a keďže u nás sa občas dejú veci zvláštne a podivné, Fero dostal zbroják a snáď sa ani nezapotil pri štúdiu zákona, ba možno si ani nemusel narichtovať ráno budík, aby prišiel na skúšku. Keď sa na to pozerám z tohto uhla pohľadu, verím, že to tak mohlo v jednom, či viacerých individuálnych prípadoch fungovať. A ktovie, možno to tak niekde funguje dodnes.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

dudo147 napísal:Chcel by som sa spytat ci existuju nejake zbrane, ktore si mozem kupit ked mam menej ako 18 rokov.
Stačí pobehať po webe. Nájdeš množstvo e-šopov, napríklad http://www.dracik.sk/produkty.aspx?kategoria=206 :twisted:
eager_keldysh

Príspevok od používateľa eager_keldysh »

Jack napísal:Dudo, pojem zbrane je dosť široký. Skús špecifikovať, aký druh zbraní máš na mysli.
mam na mysli strelne zbrane
eager_keldysh

Príspevok od používateľa eager_keldysh »

uvazoval som aj o vlastneni zbrane ilegalne ale rad by som sa vyhol moznym problemom tak by som radsej chcel zbran urcenu od 16 rokov
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

pištoľ na vodu
eager_keldysh

Príspevok od používateľa eager_keldysh »

Jack napísal:Dudo, ak chceš strelnú zbraň, pozri sa do zákona o zbraniach a strelive. Stanovuje podmienky, za ktorých ju môžeš legálne vlastniť už od 16 rokov, prípadne od 18 rokov. Zákon si nájdi sám a dobre si ho preštuduj, možno sa ti to zíde.
pozrel som to ale nenasiel som nic o vlastnictve zbrane od 16 rokov
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Asi si pozeral zle. Zbraň môžeš vlastniť od 15 rokov, ak si členom národnej streleckej reprezentácie, prípadne od 18 rokov, ak máš platný poľovný lístok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"