Walther P22 - názory, skúsenosti?

elegant_bhabha

Príspevok od používateľa elegant_bhabha »

Toth Frantisek napísal:Svetlovodna muska TG 947-CRM cervena,zavit 2,6mm alebo aj 3mm.Cena 290KC.Adresa www.strelnicebzenec.cz. Uz som si objednal a cakam na dorucenie.
cau
ako si to namontoval ked to ma zavit? ktorú si kupovla tu 2,6 alebo 3mm? a si stým spokojny, tiež o tom rozmýšlam.

dik za info
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

Ahoj, Viem ze toto patri skor do kategorie expanzne zbrane ale tam ocividne takmer nik nechodi preto to skusim tu..

Chcel by som sa opytat ako mam vycistit hlaven expanzneho Waltra P22.. kedze su tam prepazky.. a v baleni mi bola dodana kefka ocividne pre ostru verziu pretoze koli drazkam ju neprepcham cez hlaven.. a su v nej viditelne usadeniny splodin.. viete mi poradit ako by sa dala vycistit ta hlaven?

A este jedna vec.. vsimol som si ze ma rovnaky problem ako ostra verzia ze pri plnom zasobniku zasekava druhy naboj v komore.. a u ostrych verzii je to vraj problem zasobnika.. a bezplatne ich menia za novu opravenu verziu.. to ale asi neplati pre UMAREX Walther P22.. alebo ano?

Dakujem za odpoved
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Mal som plynovú P22-ku a fakt je to na prd urobené. Keďže som s tým ale skoro vôbec nestrieľal, tak som to nečistil, ale keď je tam tá prepážka, skúšal si aj iné spôsoby? Špáradlo, prípadne nejakú niť, špagát. Potom by som do hlavne striekol balistol a nejak to do sucha vytrel.
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

susal som najtensiu latku aku som nasiel dat na drot a prepchat hlavnou ale ani to mi tade nepreslo :roll: a ja z nej tiez nestrielam takmer vobec.. ale viac ako ta zababrana hlaven ma zaujima ten zasobnik.. bo v pripade ze by som ju musel pouzit.. mam tam 1 cisty a 6 CS.. a ked vystrelim priklad ako varovny ten prvy.. a zasekne mi tam tie CSka.. tak som v... :shock: a potom ho mozem akurat umlatit tou pazbou.. (ktorej spodok je z plastu) takze este si ja narobim viac skody :lol:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Čítal som rady na čistenie tohto Walthera pomocou horúcej vody. Teda najprv by som urobil asi to, že by som do hlavne nastriekal balistol, potom by som ju vypláchol horúcou vodou. Dal by som si ale pozor, aby som vodu lial len do hlavne, tá by nemala korodovať.
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

tym som si nebol istyy.. ze vyplachnut hlaven vodou.. ale ked vravis ze by nemala korodovat tak skusim.. hadam to pomoze :roll: Diky za rady
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Netvrdím to na 100%, ale myslím že som niekedy dávnejšie túto informáciu zachytil tu na fóre. Skús si to pre istotu overiť trebárs u výrobcu, prípadne na zahraničnom, alebo nejakom špecializovanom fóre na plynovky.

Akurát som našiel na nete radu na čistenie pomocou rybárskeho silona, na ktorý si namotáš tenkú vrstvu nejakej handry.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Hlaveň, že by nemala korodovať? Ou, chlapi, nebuďte takí optimisti! Umyť vodou a hneď dôkladne do sucha utrieť. Potom ešte naolejovať a nechať pôsobiť olej. Toť moja rada. Ja vodou neumývam vôbec, radšej nešetrím olejom a občas ani Tetra Gunom.
:wink:
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

mne sa taa voda tiez vobec nepozdava.. ja mam len LUBER.. v shope mi povedal ze na plynovky to uplne staci.. ale tiez asi len prestreknem hlaven olejom a vytriem.. vodu neham radsej bokom..
inspiring_sinoussi

Príspevok od používateľa inspiring_sinoussi »

Dobry den pani dovolim si poslat par fotiek mojho Walthra P-22.Suciastky ktore su akoby zlate su potiahnute titanovou vrstvou.Je to pekne a extremne tvrde az neznicitelne.Rukoved sa mi vydela uzka iba 29mm,tak som vystrihol z gumi dve pazbicky,prilozil z obydvoch stran povodnej rukovete a natiahol kus byciklovej duse.Sirka sa zveccila na 34mm a pekne vyplna dlan.A ten vacci chrbat pazbicky som este vypodlozil podlozkou 2mm hrubou.Kompenzator vazi 70g,vyplnil som jeho spodne cast olovom o vahe 35g,cize teraz kompenzator vazi 105g.Tazisko sa posunulo hodne dopredu.A hlavne nova a tazka hlaven o dlzke 130mm.Ta spolu s kompenzatorom vytvara lepsie predpoklady pre presnu strelbu.Skusobna strelba na 10m vsetkych desat ran do desiatky nie absolutnej ale predsa len do desiatky.A nakoniec som do zaslepky na kompenzatore navrtal otvor 2mm a do tohto otvoru som nasroboval svetlovodnu musku ktora ma priemer na zavite 2,6mm.To je tak v skratke asi vsetko cim som sa chcel pochvalit.


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil/-a inspiring_sinoussi v 16 Dec 2010, 09:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Krásna práca! :D Ako je uchytená hlaveň?
inspiring_sinoussi

Príspevok od používateľa inspiring_sinoussi »

Ahoj Igrlik hlaven vyuziva povodny princip len v opacnom poradi.Povodna hlaven sa vklada od zadu potom sa na nu navlecie trubka a vsetko sa to zaisti maticou.Ja som na novej hlavni vytocil zavit a tymto zavitom sa vklada hlaven z predu do otvoru v ktorom bola povodna hlaven.Zavit z tohto otvoru vycieva asi 10mm a na tento zavit sa natoci matica v tvare nabojovej komori a samozrejme tato matica ma aj nabehovi kuzel aby naboje boli navadzane do nabojovel komori.Jednoduche a ucelne.
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

KLOBUK DOLE
inspiring_sinoussi

Príspevok od používateľa inspiring_sinoussi »

Dobry den chlapci a este jeden obrazok skusobnej strelby novej hlavne na 10m na strelnici pod mojim barakom.Try krat po piatich vystreloch spolu 15-ran.Skoda ze sa neda do zaveru namontovat hrubsia hlaven ako 12,7,skusal som13mm ale to by som musel tak stensit steny zaveru ze by to bolo az nebezpecne.Takze zatial takto a mimo ineho mam uz pripravenu novu hlaven o dlzke 152mm.Tu budem skusat neskor.



Obrázok
Euronymus81
prispievateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Euronymus81 »

pani viete mi mienkto poradit? Moj Walthrik p 22 nesie niejak prilis dole a s velmy velkym rozptilom :( nehovorim ze som najlepsi strelec ale skusalo to viac ludi a ten rozptil je prilis velky a tie naboje rozhadzuje kade tade :( Nema niekto podobnu skusenost?
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"