Dvojhlavnove perkusne pusky

friendly_shockley

Dvojhlavnove perkusne pusky

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

Zdravim nadcencov. Ma niekto skusenosti s dvojhlavnovymi perkusnymi puskami? Vsimol som si take u viacerych vyrobcov. Ako je to v tomto pripade s legislativou? Existuju aj perkusne brokovnice? Ake strelivo sa pouziva pri nich? VDAKA
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pokiaľ nejde o opakovaciu zbraň s perkusným systémom, je to zbraň kategórie D. A samozrejme existujú dvojhlavňové guľovnice aj brokovnice. Strieľaš to, čo pre príslušnú zbraň doporučí výrobca, čo potrebuješ pre príslušnú športovú disciplínu alebo čo sa Ti hodí pre tebou stanovený účel... Teda z guľovnice gule, ogivály, minie, hajzelpapier... z brokovnice asi najčastejšie broky (a ten hajzlák pre zábavu) :wink:

http://www.davide-pedersoli.com/?item=A ... 29&lang=en
friendly_shockley

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

A DVOJHLAVNOVA NIEJE OPAKOVACIA? LEN SA PYTAM. CO SA TEJ BROKOVNICE TYKA TAK AKOZE NA MIESTO GULE NASYPES BROKY? A CIM SA TO UTESNUJE? ALEBO SU NA TO NEJAKE SPECIALNE PATRONY?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Skús na niečo prísť aj sám, nielen sa pýtať... napríklad v zákone pozrieť rozdiel medzi opakovacou, jednovýstrelovou a viacvýstrelovou (napoviem - nie je opakovacia!)
Tradične sa utesňovalo filcom, dnes máš už aj špeciálne košíčky na broky pre predovky... ale ja to nestrieľam, ani nepoznám nikoho, kto aktívne strieľa s perkusnou brokovnicou. Nabíjanie v princípe prach - vysoká upchávka - broky - upchávka - zápalka na piston a výstrel.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Dvojhlavňová je /poväčšine/ dvojvýstrelová, nie opakovacia. Ale vyrábali sa všeliaké podivnosti. Napríklad aj zbrane, ktoré mali na jednej hlavni dva zámky za sebou, a nabíjali sa samozrejme dve strelné dávky za sebou do jednej hlavne.

Velké množstvo informácií o perkusoch a čiernom prachu najdeš aj tu: http://www.strelectvi.cz/forum/black-powder-f52.html
friendly_shockley

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

Igrlik napísal:Skús na niečo prísť aj sám, nielen sa pýtať...
Vdaka. Ja zvyknem na nieco prist aj tym ze sa pytam... Myslis ze preco ludia strielaju len jedranovky? Taka brokova streba musi byt preca super. Myslim tym zastavovaci ucinok. Nemas nahodou nejake linky na to strelivo co sa pouziva do brokovnic? Ovsem ak ta to nezatazuje....
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

juraj197405:
Obrana perkuskou - no prečo nie?
Len neradno zabudnúť, že po prvom výstrele v interiéri alebo stiesnenejšom priestore bude nasledovať 'tanec v hmle'. Taktickú výhodnosť si musí zvážiť každý tanečník sám :wink:
friendly_shockley

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

...hahaha srandicky..... Ale co uz? Je to asi dan novacika. Naozaj zbieram informacie o brokovych perkusnych puskach a som vdacny za kazdu pripomienku ktoru sen niekto vlozi. Mam na mysli nejake videa, linky alebo podobne pikosky co sa tyka spomynanych zbrani. Neviem si predstavit napr. strelivo do takej brokovnice. Mozno na slovensku ani neexistuje niekto kto striela s takouto zbranou. Ale skusil som a mozno sa niekto znaly aj ozve a pomoze mi zorientovat sa.Vdaka :roll:
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

yarco napísal:juraj197405:
Obrana perkuskou - no prečo nie?
Len neradno zabudnúť, že po prvom výstrele v interiéri alebo stiesnenejšom priestore bude nasledovať 'tanec v hmle'. Taktickú výhodnosť si musí zvážiť každý tanečník sám :wink:
yarco tato myslienka skrsla uz vo viacerych hlavach. Len narazili na problem so skladovanim nabitej BP zbrane. Marha prach vlhne aj pod ucpavkou a dnovy srob a hlavnou hrdzavie a hrdzavie :D Ak to co tyzden nevystrelis a neprebijes, likvidujes si kver, nehovoriac o rozpore so zakonom, pretoze toto riesenie samozrejme skusali ludia bez ZP.
friendly_shockley

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

Chlapi majte rozum. Zatial len jeden z Vas je ochotny poradit a usmernit. Pre ostatnych som sa stal vdacnym tercom na posmech. Ja naozaj neplanujem spavat s nabitou puskou pod vankusom zo strachu o svoj zivot. Zaujima ma len konstrukcia a sposom strelby. Tieto infosky asi dostanem len od cloveka co sa tomu asi aj venuje. Zatial sa to javy tak ze nikto z Vas nema perkusnu brokovnicu a teda zbytocne hladam odpovede na moje otazky.
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Snad to s tym utahovanim si z teba nebude take zle ;-) Vies my sa tu pozname aj osobne a mnohe veci co si si vztiahol na seba su ciastocne sukromnym humorom medzi nami. Ale podme na broky. BP strielam, ale broky nie. Uz som to videl, aj zazil, je to skor mensinovy `zaner`. V podstate mozes tie broky vystrelit z akejkolvek BP zbrane. Nasypes prach, radsej menej na zaciatok, utesnis bud ficom, ale dobry bude i hajzlak, potom broky a opat utesnis - oblubeny hajzlak (aby sa nevykotulali z hlavne). Tak tu pytlacia na bazantov. Staci im na to vodovodna trubka.
Najkompetentnejsie ti ale odpovie Vlado, ma nick BlackPowder a najcastejsie ho najdes na tomto fore:
http://www.strelectvi.cz/forum/black-po ... 32c9e66d7c

Je to asi najkompetentnejsi clovek okolo cierneho prachu co poznam. Pre Legis Telum to je oficialny konzultant.

Viem ze ludia skusali nasypat aj obycajne diabolky do inline BP, kedze nemali po ruke broky a efekt bol skutocne devastacny. SPomenul som si na dobrodruzne knizky z mladosti, kde sa strielalo sekanym olovom...

Ak budes mat nejake konkretnejsie otazky, napis. Sam si pamatam, ze zaciatky s ciernym prachom boli z mojej strany plne sakrovania a pripadal som si, ze vsetci su mudri, na mna se..u a aj som za vola. Nic si z toho nerob. Inak BP je najma o skusenostiach. Teoria je fajn, ale v tomto pripade je to ako so sexom. Radsej menej citaj a viac ... no strielaj :D
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

No a kedze mi to nedalo, nasiel som ti aj prislusne vlakno:
http://www.strelectvi.cz/forum/perkusni ... 02-20.html
Ak sa chces hrat s BP, celkovo odporucam spominane forum. Cez jedny Vianoce som ho z fanatizmu precital cele... :oops:
Tam najdes odpoved na vacsinu BP otazok. Ak nie UTFG (use the fucking google) :wink:
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Môj kamarát má tú brokovnicu. Velice fajnová streľba. Nabíjal to tak: Prach, brokový košíček namastený lojom zasunúť na prach a nasypal broky, na to krytku z cca 2mm lepenky priemer asi 1mm väčší ako priemer hlavne. To všetko zopakovať 2x nasadiť zápalky aaaaaa bum bum :D :D a môžeš to opakovať donekonečna. :D :wink:
friendly_shockley

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

A aku brokovnicu ma konkretne?
NzPerX napísal:No a kedze mi to nedalo, nasiel som ti aj prislusne vlakno:
Tak naozaj VELKA VDAKA za tvoje pismenka. Obavam sa ze aj ja som momentalne vo faze ,,fanatizmu" a luskam vsetky mozne vlakna co sa mi dostanu pod prsty... :lol: Uvedomujem si ze asi najlepsie by bolo vsetko si poriadne vyskusat osobne lenze kde zozeniem podobneho tipka v NR kraji? BOOOOZE co by som ja dal za to keby som sa mohol z niekym takym aj osobne stretnut a vystrelit si. Nepoznas niekoho takeho?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

NzPrX :
Vlado ergo BlackPowder toto forum sice cita ale nejde sa mu prihlasit a tak nepise... a kedze admin spi, tak mu s pristupom tak skoro nepomozeme
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"