OBUV -pracovné i sukromné použitie

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Kolegovia upozornenie.V piatok som si narychlo kupil tieto skvele boty v miničaku.Narychlo lebo moje goratexy z Ecca maju po 11 tich rokoch značne stvrdnutu podražku(nie zodratu) a začal som dost brazdit mesto na pešo kde sa stvrdnuta podražka ukazala dost nevhodna.
http://www.municak.sk/military/bates-de ... p-mod-2245
Narychlo prečitane recenzie ma uistili,že by mali byt OK tak som nevahal a kupil.V sobotu som v nich cely den postaval v NR a boli OK.Ake bolo ale moje prekvapenie ked som v nich skusil trocha rychlejšiu chodzu a podrepnutie.Sudruhovia v NDR respektive v Čine urobili niekde chybu pretože pri tejto činnosti sa topanky zvlaštne zalomia v mieste členku z vonkajšej strany nohy a nahrnuty material spolu z držiakom šnurky neznesitelne tlačia do nohy.Robi to na oboch topankach na rovnakom mieste,schvalne som ich dal obut znamemu s rovnakou nohou a povedal mi tiež že ho tam riadne tlačia.To zalomenie je pri obutej topanke zjavne vyditelne a z vnutra citelne čo uznal aj predavač v muničaku kam som ich včera zaniesol.Slubili že to rychlo vybavia aby som mal čo nosit - vybavili,dnes odtial nikto znudene volal že ich posielaju na reklamaciu a uvidia tak za mesiac...
:evil: to už ale patri do temy Toto ma nasralo.Bohužial možem byt nasrany akurat sam na seba...
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Chalani s čím odporúčate odstrániť biele fľaky z topánok od soli, či od akého svinstva to je? dík :)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Nechcem, aby to vyznelo ako debilna odpoved na debilnu otazku, ale skusil si vodu a handru ?
inspiring_keldysh

Príspevok od používateľa inspiring_keldysh »

v telke hovorili,že biele škvrny z koženej obuvi sa dajú odstrániť vlažnou vodou s octom,potom ošetriť voskom....možno to bude fungovať na všetkom
magical_dewdney

Príspevok od používateľa magical_dewdney »

Ja používam túto obuv ked chodím do lesov, po vode, kamenoch atď. a musím povedať že sú perfektné. Stačí ich pravidelne umývať a impregnovať sprejom, a podľa mna aj pracovať by sa v nich dalo :) tu sú http://www.pracant.org/vojenska-a-polic ... cadia.html
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Nechcem byt za rypala, ale hentaku obuv by som si v zivote nekupil. Mam skusenost s podobne vyzerajucou a rovnakymi udernymi sloganmi ovencenou pracovnou kanadou. Hydrofobna licova usen vyrobena z kozenych odrezkov. Jazyk a spojeve casti vyrobene z polyuretanovej kozenky. Super skvela olejom odolna podosva z vrstveneho PU, ktora sa odliepa od zvrsku. Vymenitelna stielka, ktoru staci par raz prepotit a je na vyhodenie...
Ked v takejto topanke prestojis par dni za sebou 12 hodin v mraze, tak mas na zakopovu nohu zarobene, to mi ver. Vdaka ocelovej spicke a umelej kozi, z ktorej je zvrsok urobeny, sa ti nahromadi vlhkost prave tam. Nevysusis to ani za par dni novinami. Nie to este dakde v prirode alebo na sluzobke. A to hovorim len o postavani na studenom betone. Vyjst si v takychto topankach na zimny "vyslap" je podla mna zahravanie so zdravim.
Toto nie su topanky, ktore by ti mali sluzit dennodenne a roky. Dufam, ze sa mylim, ale moja skusenost je skratka takato. Preto moja rada pre vsetkych - ruky prec od takychto kanad. Kupte si radsej stare vz. 60.

Najdrahsia vec na tej topanke je len bezpecnostny prvok a jeho vyhlasenie o zhode s nejakym ISO. Nie je v silach drobneho slovenskeho vyrobcu vobec zohnat skutocne kvalitnu hydrofobnu usen v potrebnej hrubke a ploche aj keby jeho sicky pracovali zadarmo. Toto mam potvrdene priamo od jedneho z nich.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rudo, BOSP je tiež slovenská firma a ich boty sa tešia celkom slušnej povesti. Osobnú skúsenosť sem nechcem zbytočne pliesť, ale neodpustím si konštatovanie, že do revíru už tri roky nosím výhradne len dva modely od nich, ktoré točím tak, že jedny mám na zimu, druhé na tri ročné obdobia. Práve tie, ktoré nosím väčšinu roka, síce už nevyzerajú víťazne, známky nosenia sú najmä na zvršku viditeľné, kým stielka aj podrážka sú vcelku OK, ale noha sa v nich aj po hodinách chôdze stále dobre odvetráva a ako som zistil pred týždňom, ešte stále sa v nich dá (len tak z roztopaše) chodiť v potoku a nepremoknú/nezatečú. Skúsenosti v mojom okolí sú podobné.
:wink:
Bavíme sa o botách od slovenského výrobcu, na ktorého aj tu, na webfore, nenájdeme moc kritiky. Cena priamo uňho bola tuším 80 alebo 90 éčiek. Takže si nedovolím tvrdiť, že je blbosť ísť do nich. Zvlášť, ak používateľ vie, na čo ich potrebuje a investícia do nejakých Meindlov alebo Hanwagov mu príde zbytočná. Takto skrátka kalkuluje obrovské množstvo ľudí, lebo kto si bude kupovať boty za 250 - 300 euri na to, aby ich potom ničil v teréne, kde by si vystačil v podstate aj v teniskách?
:D
Uniklo mi, odkiaľ Jakub pochádza. Mne práve ten model, ktorý tu prezentuje, nepríde ako úplne najvhodnejší na nejaký (ľahký) trek, ale budem celkom rád, ak sa pokúsi tie topánky aspoň trocha zrecenzovať. Nie tak pre moju potrebu, ako pre tých, ktorí budú zvažovať kúpu podobnej obuvi. Zvlášť zaujímavo vyznie, ako dlho tento model používa, keď je s ním taký spokojný, ako často a aké terény v nich zdoláva, koľko zvykne mať topánky na nohách, či si ich v jeden deň obúva aj opakovane (na viac hodín), koľko času venuje ich údržbe, či skúšal aj skutočne v nich stáť dlhšiu dobu vo vode, snehu, apod.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Jack, ja sa nenavazam do BOSPu, ale do produkcie z okresu Partizanske. Moje vysvetlenie je jednak v mojej predoslej sprave a nieco si najdes aj v texte nizsie.
V okrese PE je vela firmiciek, ktore vyrabaju pracovnu obuv. Takmer vsetky su akoby si z oka vypadli. Preto si trufam konstatovat, ze henta kanada, co sem typek plesol (vyrobok firmy Artra, nie BOSP Bardejov) je podobna, ak nie rovnaka obuv, ako mam ja: pracovna kanada Bridget od Krala. Ak mam velmi velmi diplomaticky, na obcasne nenarocne nosenie je postacujuca. Pokial ich vezmeme optikou tejto temy (odolna obuv na nudzove situacie), urcite by som si ich na zle casy nezaobstaraval. Ak odbocime od temy a vezmeme ich optikou pracovnej obuvi, nevydrzi par viac ako mesiacov celodenneho nosenia v praci.

Ak ti tvoje kanady BOSP Bardejov sluzia a si s nimi spokojny, tak nemam co dodat. Ale motat ludom hlavy, ze za 70 jevro maloobchodnej predajnej ceny ti niekto vyrobi kanadu z ozajstnej licovej hydrofobnej usne v hrubke 2,2 mm je podla mna ftakovina. Uz sa opakujem, ale toto mam priamo od Krala. Malej firme skratka nikto taku kvalitnu kozu za cenu topanky nepreda. Najvacsiu cenu pracovnej obuvi vyrobenej v slovenskej firmicke tvoria ochranne prvky.

Staci ist za nejakym sedlarom alebo brasnarom a opytat sa, kolko stoji dame tomu pol metra stvorcoveho hovadziny v hrubke 2,2 mm. Urcite ta cena prekvapi, v zlom...

Ak chces viac pokecat, mozme cez sukromnu spravu, nech sa to tu neplni jalovymi prispevkami.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rudo, nemám čo dodať. Chcel som len podotknúť, že nie sú slovenské boty ako slovenské boty. Tvoj posledný post to ale vystihol úplne presne. Najmä veta: "Ale motat ludom hlavy, ze za 70 jevro maloobchodnej predajnej ceny ti niekto vyrobi kanadu z ozajstnej licovej hydrofobnej usne v hrubke 2,2 mm je podla mna ftakovina"
:!:
Inak, aby bolo jasné, ja ani na BOSP nespievam ódy. Ich výhodou je, že časť produkcie, ktorú púšťajú do maloobchodu, je často v podstate "prebytok" toho, čo dodávajú v rámci väčších dodávok pre veľkoodberateľov, nezriedka pre ozbrojené zbory u nás aj v zahraničí. Nepochybujem, že určité štandardy tie boty spĺňajú, inak by - ani pri relatívne nízkej cene - asi neuspeli v súťažiach. Napokon, aj moja osobná skúsenosť je viac než dobrá. Ale prosím, nech to nikto neberie tak, že tvrdím, že BOSP vyrába ultramegasuperboty za sranda ceny. Všetko je to len o tom, aké vlastnosti kto hľadá a koľko je ochotný platiť. Ale toto konštatovanie sa tu už isto objavilo.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Zdravim, viete poradit predajnu v BA kde predavaju kvalitne topanky?
Pouzitie: Otvorena strelnica s blatom (kto bol niekedy v cachticiach ked prsalo vie co mam na mysli), sem tam kratsia turistika
Hlavne potrebujem poriadne pevnu podrazku, problem je ze s mojou momentalnou vahou ako nastupujem na patu tak topanky vydrzia tak rok ak mam stastie....
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pekne si kúp na Bazoši naše policajné BOSP. Je to dobrý pomer cena-kvalita
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

telra napísal:Zdravim, viete poradit predajnu v BA kde predavaju kvalitne topanky?
Pouzitie: Otvorena strelnica s blatom (kto bol niekedy v cachticiach ked prsalo vie co mam na mysli), sem tam kratsia turistika
Hlavne potrebujem poriadne pevnu podrazku, problem je ze s mojou momentalnou vahou ako nastupujem na patu tak topanky vydrzia tak rok ak mam stastie....
O HAIX si pocul? Na objednavku ich ma teta v BOZP obchode na Radlinskeho v BA ale ak mas konfekcnu velkost tak skus niektori zo shopov na jebaji. Ja som takto poridil o tretinu lacnejsie z Nemecka. Je to chorvatsky vyrobok s nemeckou kvalitou. V pripade zoslapania vedia zabezpecit znovu vyrobenie podrazky.
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa gereta »

Spytaj sa strycka gúgla na trekingove topanky. Maju ich aj v niektorych sportovych obchodoch ala exisport a pod, ale su aj specializovane predajne ala trekland.sk a pod.
Neviem kolko si ochotny obetovat, ale aby si nekupoval 2x vzdy nejaky smejd z Ciny...
Ja mam Garmonty za nejakych 80 euri uz 5 rokov a nakolko nechodim na treky, tak vyzeraju ako nove!
Beznym nosenim po lahkom terene ich nemas ako znicit.
Skus sa pozriet tymto smerom.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Telra, byť tebou, nebál by som sa zavolať do BOSP, nech ti pošlú aktuálny cenník toho, čo majú momentálne na sklade. Majú tam takého ochotného chlapíka, ktorý aj rád poradí. Ak vezmeš priamo od nich, máš to so zárukou. Alebo pozri na bazoši, ako radí Peterson. Len tam pozor, aby si ich nepreplatil nejakému chytrolínovi.
V každom prípade, na účely, ktoré spomínaš, by ti boty od BOSP mali stačiť a aj nejaký ten piatok vydržať. Moja (dlhodobá) skúsenosť s nimi je dobrá, materiály sú OK, vypracovanie kvalitné, funkčnosť solídna, trvácnosť pri minimálnej údržbe tiež a cenovo je to všetko celkom znesiteľné.
Kontakt nájdeš tu: http://www.obuvspecial.sk/sk/5-kontakty.html
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

telra - pripájam sa k vyššie napísanému a odporúčam, aby si si ku ktorýmkoľvek topánkam dokúpil dobré (bežecké) vložky. Ja v BOSP nosím tieto z lidla http://www.akcniceny.cz/detail/bezecke- ... t-1502228/
a je to pošušňaníčko, papuče sa na to nechytajú...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"