Závady na vz.58

Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

hm... mne to robil jeden, ale bol za 5 eciek tak isiel do smeti...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

samozrejme , ze je problem v zasobniku. Volnym okom nemas sancu spoznat rozdiel desatiny mm
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Snoop> mas na kose namontovanu ficuru "vypustac zaveru predlzeny od firmy XYZ " ???
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

cubitko: no features. Vypúšťač záveru nemám ani neplánujem, zbraň nebola nijako upravovaná, vystrielaných pár ths nabojov. Skusim vyčleniť zo stáda dva problemove zasobniky.
Roman: je možne ich nejak upraviť alebo do koša ?
Dík chalani
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

Podla mna...vyhod ich, sak je to par eciek...
teraz,teraz som bral 8 ks z http://armyshop.msmarmy.sk/index.php?ro ... uct_id=164

v nedelu objednane vo stvrtok u mna doma. Cena ze jeden magazine 3,3 €.
Su jasne pouzivane, jete ale funkcne.Ked aj kazdy druhy vyhodim , stale dobry kseft.Aj ked tu niekto mal s nimi nejaky problem u mna spokojnost.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Snoope: preco by si ich vyhadzoval, zober tenke klieste, troska sa pohraj s tym kovom ktory tlaci na zachyt zaveru a budu fungovat ein-zwei.

Sam som takto jeden zasobnik "opravoval" a slape nadalej ako ma.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

niekedy pomoze len ked sa zasobnik vycisti zvnutra.
Je treba si pozriet ako ten zasobnik vlastne funguje.
Ide o to , ze vycnelok ktory po podani posledneho naboja zatlaci na zachyt je sucastou toho podavaca co tlaci naboje von a v prazdnom stave sa opiera o vyvodky. Staci nalepene zrnko bordelu na vyvodke zo spodu a podavac skonci o desatinu mm nizsie nez by mal. Takisto mozes mat ohnutu jednu z vyvodiek dole, zasobnik mohol niekomu padnut na beton. Ten plechovy vystupok co tlaci na zachyt moze byt z nejakeho dovodu znizeny, odraty ohnuty, janeviem...
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Dopocul som s o takej prihode co sa nedvno stala pri strelbe z 58 uviazla strela tesne za komorou a tym padom nepodalo dalsi naboj celkom dnu. Zauima ma ako to mohlo obtiahnut ked by malo fungovat uzamykanie zaveru nie?
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Obtiahnutim nosica zavorniku sa cca v prvych 11-13 mm (uz si presne nepamatam) odomkne zavora.
Nosic zavorniku nie je uzamknuty. Len zavornik je uzamknuty do ramu pomocou zavory.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

A naco je potom obtahovaci piestik?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

vanto napísal:Dopocul som s o takej prihode co sa nedvno stala pri strelbe z 58 uviazla strela tesne za komorou a tym padom nepodalo dalsi naboj celkom dnu. Zauima ma ako to mohlo obtiahnut ked by malo fungovat uzamykanie zaveru nie?
...a skutočne to obtiahlo? Z počutia býva zriedkavo celkom presná informácia... môj scenár: Ak údajne strela zostala v hlavni, hneď v kuželi, asi ju hnala iba zápalka. A teda žiadny výstrel, iba "puk". Strelec obtiahol ručne, vyhodil vystrelenú nábojnicu a podal ďalší náboj, ale ten už do komry nevošiel. :?:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Igrlík

Bola to moja zbraň, strieľal kamarát. Výstrel, obtiahlo záver, zasunulo náboj, ale nedovrelo záver. Potom sme zistili, že strela je tesne za komorou a pár mm trčí do komory. Čo bolo šťastie.

Podľa stôp na projektile bol tento zarezany cca do polovice. Neviem, či by mala zápalka takú silu. Nemohlo ísť len o slabú navážku prachu? A spätný pohyb záveru vyvolal tlak nábojnice a nie piest?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Neviem, ak sa mylim skuste ma opravit, ale 58 je uzamknuta zbran a pokial nedojde k pohybu nosica zaveru, tak zaver sa kvoli uzamknutiu nepohne, aj keby nan tlacili 2 vystrely naraz (dimenzovnie zavory a tela s bezpecnostnym koeficientom). Otvorenie zaveru moze byt sposobene iba cez pohyb nosica (piestom alebo rukou) nikdy nie tlakom dna nabojnice na zaver. Cize ak strela neprejde okolo kanalika na odber plynov a piest nepohne s nosicom, nema ako prebit.

POHON automatiky odberom plynov na 58 je dost ine konstrukcnei riesenie ako browningom uzamykana pistol, nedajboze dynamicky zaver :wink:

K novemu nabitiu zbrane u 58 pri zlyhani naboja (predpokladajme ze gula neopusti hlaven) moze prist iba v 2och pripadoch:
1. gula zostane visiet za odbernym kanalom a pred ustim, teda piest dostane dostatocny impulz
2. ak gula zostane pred odbernym kanalom, mechanizmus uzamykania sa nepohne a potom nove prebitie moze zabezpecit jedine obsluha rucnym obtiahnutim nosica
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Roman ma pravdu, bol to pp. pripad 2, pretoze osoba obsluhujuca Sa vz. 58 ho par krat obtiahla. Bol som na vedlajsom poste.

Nevedeli sme, co je problem, este zopar krat bola zbran obtiahnuta, potom sme ju vymenili. Bolo to ozaj stastie, ze gula ostala tak blizko, bolo by to asi 'pekne' divadlo, keby sa dala zbran opat nabit a doslo by k dalsiemu vystrelu.

Aspon mam ponaucenie, ked mi zbran nevystreli, neskusim to s druhym nabojom, kym ju celu neprezriem.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

ak sa naozaj stalo tak, potom to podporuje moju teoriu o vz58 bez plynoveho piesta. pokial strelca hodilo vzad pri vytrele a dostatocne razantne to zachytil (pazba slabsie opreta a nasledny naraz), tak to mohlo pekne obtiahnut.
A teraz ma asi ukamenujete... :oops:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "