Závady na vz.58

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

To nie je hrdza, ale stopy oteru striel. Je to po celej dĺžke výberu, ale na ústi je to viditeľné, pretože sa na to dá pozrieť zboku. Vôbec to netreba riesit.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

dik, to si ma potesil
... som sa bal, aby som nemusel kupovat tretiu :D
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Neviem kam presne to dať, ale na strelectví.cz v téme o reklamáciách CZ858 sa objavilo toto info:

...Je dnes(13.8.) již veřejným tajemstvím, že do konce tohoto roku bude vyvezeno několik desítek tisíc( asi tak všechny volné na tuzemském trhu) pušek vz.58 z Čech jedné vzdálené spřátelené demokracii (a ty samé počty půjdou i od sousedů). Většinu zbraní bude také před vývozem nutné opravit nebo i zrepasovat, což pořádně zahýbe s dnes již nevelkými zásobami dílů k těmto puškám. A protože jich nevyrobili 100 mil. kusů (tak jako AK47miček), problémy s Hermexefektem se tím v naší kotlině vyřeší pravděpodobně velmi rychle a jednou pro vždy.

a zároveň má zelenysport na stránke:
Připravujeme na vývoz několik tisíc pušek vz.58, z tohoto důvodu je až do odvolání je prodej náhradních dílů na pušky vz.58 zastaven.

Vie o tom niekto niečo?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Zeby ta pomoc Kurdom?
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 11 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

No... aj na Donbass sa ich vojde dost :-(
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

vedeli sme ze ten den pride.

ceny pojdu asi hore ale stale bude vsade okolo dost nahradnych dielov a co nebude v originali, to sa zacne vyrabat nanovo.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

aby rec nestala - spomeniem nedavnu skusenost zo stretnutia s indickými zbrojarmi. debata sa nejako zvrtla na vz. 58 kedze svojho casu bola kosa v istých poctoch vo vyzbroji niekolkych indických ozbrojených zloziek. na moje velke prekvapenie Indovia nad vz. 58 velmi vehementne krutili hlavami s tym ze o nich nechcu ani pocut. spominali velke problemy s vypadavanim vyvrtu a olupovanim chromovania. nebol cas debatu rozviest viac. ktovie ake vykloktane zeleza sa im to svojho casu vlastne dodali :?
eager_hugle

Príspevok od používateľa eager_hugle »

Este k hermexu,ked som kupil 58-ku tak po par ranach zacala spekulovat a neudrzala udernik na ozube,zapalky boli jemne klepnute a dvakrat z asi 250 kusov urobilo nechtiac dvojranu,porovnanim criev zo susedovej 58 som zistil ze ma moj udernik v povytiahnutom stave velku stranovu vychylku v nosici zavornika a asi preto preskakuje zachyt...reklamoval som to u predajcu,vymenil udernik z expanzu s polovicnou vychylkou od osi otvoru a zatial funguje ako ma...uvidim co urobi pri mierenkarskom sposobe spustania....dam vediet
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Hm...
Prílohy
002.jpg
001.jpg
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

co si doňho ládoval 7,62x54 ??? :mrgreen:

koľko to ma za sebou výstrelov a "odniesli" to len tie dve súčiastky ?
combat66 napísal:...reklamoval som to u predajcu,vymenil udernik z expanzu s polovicnou vychylkou od osi otvoru a zatial funguje ako ma...uvidim co urobi pri mierenkarskom sposobe spustania....dam vediet
o hermexe je tu(a nete) toho popísane hodne pretože je viac úprav na "semi", každému pomohlo niečo iné, niekomu to stačilo poriadne prečistiť, inému vymedziť , niekomu pomohla až výmena vnútornosti , nosiča atd .......
Naposledy upravil/-a inspiring_boyd v 03 Nov 2014, 15:43, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Neládoval. Skúšal som, ale nevmestí sa. :D :D :D :D :D

Cca 20-30K a odniesli to ešte vodiace drážky v tele, sú v nich jamy... takže asi pôjde na stenu a musí sa narodiť náhradník....
eager_hugle

Príspevok od používateľa eager_hugle »

Tak to je sila ako ho otvorilo....zeby chyba materialu?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

po tych ranach skor uz unava ako vada ......
eager_hugle

Príspevok od používateľa eager_hugle »

Ked testovali 58 proti kalachovi tak vystrielali vyse 20 tis nabojov v rychlom slede za sebou,chladili ich v sude s vodou a odniesla si to vratna struna a vytahovac nabojnic,nie teleso z masivneho kovu...toto mi pripada ako prekrmene strelivo
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

combat66 napísal:...toto mi pripada ako prekrmene strelivo
Nerozumiem, skús prosím vysvetliť ako si predstavuješ také namáhanie, aby rozlomilo závorník na tom mieste. :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "