S&W Bodyguard 380

friendly_lichterman

Príspevok od používateľa friendly_lichterman »

Asi som trochu OT ale chcem sa spytat: laser uz nie je u nás zakázaným doplnkom zbrane? Ďakujem
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Uz cca 9 mesiacov nie je zakazanym doplnkom.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Take Down Lever problem
Take Down Lever Update
Takže keď kúpiť, tak asi len verziu čo už má ten krúžok okolo laserového spínača. Ináč tú poistku mohli naozaj vynechať.
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

keby som si mal vybrat zbran na denodenne nosenie tak svoj zivot by som zveril skor tomuto ako bodyguard 380tke :twisted:

http://www.zbrane-frano.sk/main.php?pag ... k=produkty
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

357 Mag je dierkovaci kaliber, na obranu podla mna neefektivny (rozumej zly pomer pre cena vs zastavovaci ucinok). 9mm Luger odvedie taku istu pracu a lacnejsie :wink: .
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Kriste pane BKSL, tieto tvoje hlody založené na ničom :lol:

V 90. rokoch sa konal takzvaný štrasburský test (neuhádneš v ktorom meste), kde sa zobralo okolo 600 kusov alpských kôz, ktoré majú byť stavbou tela najpodobnejšie človeku, ich srsť nahrádzala oblečenie, strieľalo sa vždy na jedno miesto - neviem ktoré, ale také ktoré je najčastejšie trafené pri sebaobraných situáciach a počítalo sa ako rýchlo zviera zhasne po tom jednom výstrele. Najvyššie skončili HPčka či JHPčka 40S&W a .357 magnum, zhodne mali 96% efektivitu. Prekonali aj také kalibre ako .45 ACP či .44 magnum. Samozrejme v našich podmienkach s FMJ ten účinok bude menší, ale tvrdiť, že je to terčový náboj :D

Marshall Sanow štatistiky tomuto kalibru tiež pripisujú veľmi vysokú zastavovaciu schopnosť.


Druhá vec je, niečo ohľadom .357 magnum vypáleného z dvojpalcovej hlavne. Nejaký týpek na strelectvi.cz to myslím nechal prehnať hradlami a zistil, že keďže sa tam používa nejaký pomalšie horiaci prach, tak ten náboj má v dvojpalci veľmi výrazne okresané možnosti, dával tam čísla ktoré sa blížili 9 Lugeru, ale samozrejme nie je všetko len o Jouloch a rýchlosti, takže toto skutočne neviem.

Osobne si .357 magnum neskôr zaobstarám, ale v 4 palci, kde s dobre nalaborovanými nábojmi dosahuje aj 1000J.
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

tak jedine co by som do toho ladoval by boly .357 MAGNUM - SP

http://www.sellier-bellot.cz/cesky/pist ... product=86
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

No Zoidberg37 kalkuloval som to teda podla cien jednotlivych nabojov na nete vs. energia strely a vyslo mi, ze koeficienty su priblizne rovnake takze uznavam ze som sa v tom odhade trochu sekol. Myslel som ze 357Mag su podstatne drahsie naboje ale nie je to tak, co ma dost prekvapilo lebo sa mi nezda, ze by 357Mag zbrani bolo tolko medzi ludmi.

Takze sa opravujem: 9mm Luger je rovny s 357Mag v efektivnosti, t.j. cena vs vykon.

A preto som to nazval dierkovaci kaliber lebo cloveka to s velkou pravdepodobnostou prestreli skoro vzdy v beznych smeroch t.j. znacna cast energie sa nezuzitkuje na zastavenie utocnika lebo strela este leti dalej.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

BKSL: sorry, ja to stále ale nechápem. Celkovo rovnica cena vs výkon na sebaobrannú situáciu je pre mňa veľkou neznámou, niečo v zmysle ako vznikli pyramídy alebo prečo natočili Rockyho V. Ja som myslel, že keď človeku ide o život je mu jedno či na zastavenie útočníka minie 5 alebo 10 korún, zjavne som sa mýlil? Respektíve ak to mám počítať týmto spôsobom, tak lacnejšie víde keď zo zeme zdvihnem šuter (diky Agger) a hodím to po útočníkovi (áno, šuter bude mať asi menej joulov, ale pri nulovej cene je jeho koeficient aj tak vyšší).

Keby som bol v tomto prípade na tvojom mieste a chcel niekoho prehovoriť, tak použijem ako argument napríklad kapacitu pištol vs revolver alebo nutnosť u revolveru pretláčať DA po každom výstrele (alebo naťahovať kohút) alebo keby som už vyslovene chcel niečo s cenou, tak by som písal že pri 9 luger za tú istú cenu natrénuješ dvakrát toľko ako s .357 magnum... proste tie klasické argumenty čo padajú v nekonečných flame diskusiách pištoľ vs revolver.

Ale ty nie, ty si radšej zostavíš nejaký svoj vlastný hodnotiaci systém cena nábojov vs energia strely, s týmto systémom sa pochopiteľne neráčiš nikoho oboznámiť, takže mu chápeš iba a ty a potom tu vznikajú takéto kvalitné diskusie.
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Ak ma niekto zaujem o tuto zbran, lebo ja mam tiez, tak ju budu mat v Nitre u Frana niekedy zaciatkom marca. Vraj uz ich predal asi 3 ks. Informoval som sa tam osobne.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

kolko bude stat?
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Myslim ze hovoril 430 Eur. Vyzera fajnovo. Viem si ju predstavit v lete, ako ju nosim vo vrecku ku kratasom a tricku. Ma sa ozvat ked mu dojdu. Zabehnem sa tam na nu pozriet.
Naposledy upravil/-a petermac24 v 22 Jan 2012, 00:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

je to moj dalsi horuci favorit :D
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

tak co ten Tvoj favorit? zobral si tu pistolku?
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Nezobral, momentalne mam kde tlacit peniazky. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"