HK P2000, HK USP Compact, HK P8, HK P10

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Xader: HK nekupuj, ja som tuto dilemu uz riesil, zbytocne to preplatis. Ma vysoko polozeny zaver, mieridla su vysoko, hlaven je vysoko, pri strelbe ako keby sa ti otacala v ruke len hlavnou v smere nahor ku tebe, tiez to je nevyvazena zbran (Viem to posudit, lebo rovnako sa sprava aj môj Walther, ba este viac vyhadzuje muchu, dvoj a viac vystrely je s tym dost obtiazne davat, lebo mieridla idu do prdele :D), ale nevravim, ze nieje prijemna na strelbu, nieco podobne ako Glock 17, aspon P30(Mozes si vybrat z troch druhov pazbiciek v zakladnom baleni), K100 je na strelbu prijemnejsia. Ale spolahliva je, len neviem ci ti bude vyhovovat system SA/DA. Jeden chlapik v CC ju ma a som rad, ze som si ju nekupil :). O P2000 je skoda hovorit, lebo to je predchodca P30.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

C08R4 napísal:...HK nekupuj, ja som tuto dilemu uz riesil, zbytocne to preplatis. Ma vysoko polozeny zaver, mieridla su vysoko, hlaven je vysoko, pri strelbe ako keby sa ti otacala v ruke len hlavnou v smere nahor ku tebe, tiez to je nevyvazena zbran...

Sorry cobra, ale nehorazne trepes. :roll:
Prosim ta, Xader, radsej ako dat na taketo klepy kvaziodbornika, bez si ju vyskusat, potom sa rozhodnes sam, aj bez tlapania miestnych folkloristov.
Ak by si mal zaujem o osobne hodnotenie, ked tak cez PM.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Xader:
Tu zbran chces pre radost, na nejaky konkretny ucel alebo nou ides nahradit tvoju G17-ku?
Pytam sa len zo zvedavosti, kedze P30-ka je rozmermi, urcenim a kalibrom takmer identicka s G17-kou.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cobra, o čom točíš?! Ty si zhulený? Alebo si mal dneska narodky a prehnal si to s oslavami?
:shock:
Ako pardón, ale na tú kôpku nezmyslov, čo si napísal, sa ani nedá inak reagovať. No nič, ja len verím, že z nejakého z novších modelov HK (USP, Mark 23, P2000, P30, P45) si vystrieľal aspoň pár sto rán, keď tak fundovane kritizuješ. Lebo ja áno a o tvojom hodnotení si myslím svoje.
:!:
Mohol by som začať s výpočtom drobných neduhov, ktorými trpia mloky, ale myslím, že to ani nemá zmysel. Každý si musí sám zodpovedať, či chce alebo nehce priplatiť za HK. Som presvedčený, že mne za to každá jedna koruna stála. To však neznamená, že tu budem teraz vypisovať pofidérne bludy, prečo nekupovať G. Keby si si bol vtedy priplatil, asi by si dnes nerozprával o HK také bludy.
:roll:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Som vedel, ze sa to dotkne HK pozitivnych :lol:. Jack, HK P30 skusam pravidelne, lebo kamarat si ju nedavno kupil a este jeden chlapik ju ma v CC, co tam je kazdy druhy den a tiez som ju skusal. Je to mozno moj subjektivny nazor, (Ale nielen moj, ale aj cloveka co robi x-rokov u zasahovky v pz a ma uz "nejake" tie skusenosti), ze mam radsej nizsie polozeny zaver a blyzsie k ruke, striela a mieri sa mi tak lepsie. O tom som tocil, ze pri dvoj vystreloch a rychlostrelbe, mieridla az priliz odskakuju a musis znova a stale zarovnavat, pri K100 sa mi to nestavalo. A glock som si vôbec nekupil preto, ze by bol lacnejsi, ani zdaleka, pre P30 som bol uz takmer rozhodnuty a dokonca som chcel ist aj do Beretty 92FS INOX (Xader, na tvojom mieste by som nad nou uvazoval :)) A to ze mam glock, je mne uplne u prdeli, vobec sa ho nejdem silou mocou zastavat pretoze ho mam, iba hovorim o tom, aky mala na mna dojem P30, po niekolkatich navstevach strelnice. A gewehr prosim ta, odpust si tie debilne poznamky, pôsobis na mna ako nejaky namyslenec, neuraz sa, co si ty nejaky svetovy zbrojar ci co, ked sme tu pre teba "folkloristi"? Ja nevravim , ze som nejaky odbornik, strelba mi nejde nejako super, lebo sa mi odmalicka trocha trasu ruky, ale do konstrukcie mozem nieco povedat. Napr. vcera som robil uplnu rozborku Walthera (Nemal by som ju robit, iba zbrojar a netrufali ju robit ani skusenejsi strelci), ktory som cistil a Holeka- menil som na nom aj suciastku menom Hand, ked vies vôbec co to je :) a cuduj sa, vsetko mi krasne funguje a nestratil som ani jednu pruzinu :lol:.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:17, upravené celkom 1 krát.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Ahoj strelci, som tu novy ale dovolte mi reagovat. Ja som mal 5 rokov HK P10. Vystrielal som z nej cez 18000 vystrelov a bol som s nou vzity. Ale pokial som sa z nej naucil strielat potreboval som cca 1000 vystrelov. Az jedneho dna som si kupil G22 v razi 40SW. Zacal som porovnavat obidve zbrane, nosil som ich spolu na strelnicu. Mozem iba potvrdit to co pisal Cobra. Bohuzial nie je to len moj dojem ale aj ostatnych co so mnou strielavaju. HK je velmi kvalitna a dobre spracovana a neposlednom rade velmi pekna zbran, ale v strelbe sa nevyrovna G-ckam ani zo silnejsim kalibrom. Bohuzial preto, lebo ja som bol velky zastancom HK a Glocky som nenavidel.../velmi skareda zbran az je pekna/ ale musel som uznat ze mlok sa sprava pokojnejsie a pohodlnejsie... Nechcel som ale HK isla z domu pretoze som nenasiel pre nu uplatnenie a strielat som s nou uz nechcel... Nechcem sa Vas HK-ckarov dotknut ale Cobra ma vo vela veciach bohuzial pravdu... Sorry za moju vlastnu skusenost..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cobra, nejde o to, čo si napísal. Tvoj názor ti nikto neberie, veď sme na diskusnom fóre. Ide o to, ako si ho podal. Takmer ako nemennú Božiu pravdu.
:D
Moja osobná skúsenosť je presne opačná ako tvoja. Naučil som sa, ako HK USP správne držať (chcelo to pár sto rán) a vtedy som si začal naplno vychutnávať, aká príjemná a kultivovaná zbraň to je. Preto sotva môžem súhlasiť, keď tu čítam, jak vysoko "lietajú" mieridlá, či koľko času potom treba na ich zrovnanie.
:?:
Týmto vôbec nechcem povedať, že ty alebo kuro159 ste nešikovní, či neschopní strelci. To by som si nedovolil. Len vravím, že voľba zbrane je podobne ako voľba frajerky vec prudko individuálna. Preto niekomu radiť "HK (alebo inú značku) nekupuj, je to veľa peňazí za málo muziky, kúp Glocka ten je naj" je prudko neseriózne a zaváňa nedostatkom odstupu. Ako som napísal, môžem tu začať písať zoznam nedostatkov mloka, pritom som z neho vystrieľal iba nejakých 300 rán. Ale má to zmysel? Nakoniec i tak skončíme jak v kačenkárskom fóre dišputou, kto ho má väčší.
:wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

:mrgreen: vsak sa necerti... ja som len zo svojej skusenosti a z postrehov inych... Ja stale tvrdim ze HK je velmi kvalitne spracovana zbran. Keby som si vyberal podla krasy tak to bude HK. A okrem toho je to fakt na kazdom z nas co si kupi a co mu je simpaticke... Ja som na to pozeral prakticky, pretoze HK-cko u mna lezalo stale v sejfe a bolo mi ho luto, tak som ho predal cloveku ktoremu robi urcite radost... :wink:
A nesikovny strelec nie som :twisted:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ano, podla povrchovky a krasy, to bude HK. Este na doplnenie, mne osobne nesedi to HKckovske vypustanie zasobnika v luciku, ale vôbec. A to mam prsty dlhe a tenke :lol:. Musel som s tym robit nebezpecny pohyb, otacat to do stran, aby som vôbec na tu packu dociahol :lol: a rychle prebijanie si ja s tym neviem predstavit. A Xaderovy odporucam HK naprv vyskusat na strelnici (So vsetkymi pazbickami) a tak isto aj toto. A potom sa uvidi :wink:.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

....mimochodom Jack tvoje slova na vlakne Glock22 si Tiborovi13 pisal toto:.....a vyprdni sa potom na Glocka v 40SW je urcite lepsi HK USP.... a to si tiez len z vlastneho pocitu-usudku.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kuro159, ako som povedal, môžem začať menovať nedostatky Glocka, ale o čom to bude? Ja viem, že si spokojný majiteľ G22, ale pozri sa už len na množstvo svedectiev o nehodách s používaním prebíjancov kalibru .40 SW v G dôsledkom slabej opory, ktorú komora poskytuje nábojnici. Máš ich plný net. G22 je totiž viac-menej prekalibrovaný G17 a nie je od počiatku konštruovaný na .40 SW. A toto už je fakt. Silnejší ako moje/tvoje pocity a dojmy. Ale takto sa dostaneme opäť len k jalovej debate.
:arrow:
Preto tak zdôrazňujem, že názor na zbraň si musí každý spraviť sám, lebo jednému môže chýbať SA/DA spúšť, iný si radšej zvykne. Jedému môže chýbať konvenčné vypúšťanie zásobníka, iný si zvykne na nekonvenčné, atď. Problémom však je, že veľké množstvo ľudí si Glocka kúpi, lebo je to výhodnejšie a potom si vymýšľa pofidérne argumenty typu "nekupuj HK, lebo G je lepší ako HK, lebo HK je taký nestabilný ako P-01". Preto sme tu viacerí reagovali na Cobru. Pre nič iné.
:roll:
Buď budeme prudko subjektívni a aj tvrdenia typu "glock/HK=shit" potom budú OK, alebo sa pokúsime o objektívne porovnávanie (pokiaľ viem, o to sa pred časom pokúsil nejaký americký časák a jediné, čo zvýhodňovalo G22 bola cena), ale nepleťme jedno i druhé dohromady.
:D
Ale už fakt končím s týmto kecaním a idem robiť niečo užitočné (len ešte neviem čo :D ). Ako napísal Cobra v predchádzajúcom príspevku, najlepšie je vziať do vlastných praciek a vyskúšať, čo v nich najlepšie sedí. Pod to sa podpisujem.
:wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Ja sa nehadam, iba reagujem na tvoje prispevky a narazky.
To ze su mloky plne KB, dobre vies ze ide o premrstene navazky, vacsinou. Tak isto preto ze Glock je najpredavanejsia a najviac rosirena pistol a je samozrejme ze pri tolkych buchaciek a experimentalnych navazkach pride KB. Co sa tyka plnej podpory hlavne ta sa riesila u Gastona myslim okolo roku 96-97. A este ti chcem pripomenut ze ja som mal HK P10 a myslel som ze nie je nad HK. No iba myslel. To ze sa mlok sprava pokojnejsie je fakt, ktory nikto nemoze spochybnit. To je vsetko co som pisal a mozem to posudit osobne a nie iba z testu na strelnici. Ked som predaval HK mali sme spolu za cez 18.000 vystrelov a z Glocka v tedy cca 1000. Takze si nemyslim ze som nejaky amater co sa chce hadat a tak. Zbrojak mam 12 rokov a strielam nejakych 20 rokov pravidelne a vystriedal som 11 roznych zbrani a zakotvil som u mloka. A myslim ze u mloka asi ostanem, pretoze mi najviac vyhovuje.
Ale uznavam, pretoze som bol taky ako ty, ze kazdemu sa paci to jeho... :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

HK USP compact vs Glock 23

http://www.youtube.com/watch?v=UJ9wXzhr ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=UZmVcR4C ... re=related

Hadajte ktora vyhrala. No Glock. Chalan to tam dost podrobne popisal. A k comu som mal vyhrady, tiez je tam spomenute, aj ked su to kompakty.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kuro159, už skôr som písal, že nespochybňujem tvoje strelecké kvality. Ale mám na vec iný názor. Toť vsjo. Ďalej sa mi v tejto debate nechce pokračovať, lebo by to neskončilo do aleluja.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"