Kupa starsej zbrane

inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

odomna to policajti vyzadovali len ked som kupoval zbran na zberatelske ucely....priamo na policii nam poskytli vzor ktory sme tam vyplnili(kupujuci aj predavajuci)..sluzilo to aj ako nahrada nakupneho kedze sa pri tejto kategorii nakupne povolenie nevyzaduje, nasledne nato si v mieste prihlasenia zbrane urobili kopiu tejto zmluvy a zalozili ju do karty zbrane (tymto zdravim turbiaka on to absolvoval so mnou :lol: )
Simoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Simoo »

No ja som to riešil na základe poriadnej prehliadky a rizikom buď-alebo. Ak teda chceš zmluvu, tak potom podpísanú pred notárom. V prípade reklamácie by to bolo zase len o dokazovaní pravosti podpisu u grafológa.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

No ked uz tu davate tlaciva, tak sem zavesim svoj vzor kupno predajnej zmluvy.Bod cislo 7 Zaverecnych ustanoveni je pisany tak trosku v prospech kupujuceho. Ak predavate zbran, odporucam prepisat BOD 7 v zmysle:

"Kupujúci prehlasuje, že sa oboznámil zo stavom predmetu plnenia podľa tejto zmluvy a kupuje predmet plnenia podľa tejto zmluvy v stave v akom je v deň predaja."

Verzia PDF : http://www.ulozto.sk/xKH2RxP/kupna-zmluva-zbran-pdf

Verzia DOC:
Naposledy upravil/-a cubitko v 18 Mar 2013, 15:52, upravené celkom 3 krát.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

dokumenty prelinkovane, zase funguju...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

znova prelinkovane... Hellshare strajkuje
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Simoo napísal:No ja som to riešil na základe poriadnej prehliadky a rizikom buď-alebo. Ak teda chceš zmluvu, tak potom podpísanú pred notárom. V prípade reklamácie by to bolo zase len o dokazovaní pravosti podpisu u grafológa.
.....a ?????

Je si potrebné uvedomiť , že podpis tej zmluvy u notára nemá vplyv na jej obsah ...
Za obsah zmluvy zodpovedá notár iba vtedy , ak ju sám vyhotovil ...

Overenie podpisu zmluvy sa dá vykonať aj na príslušnom miestnom úrade -matrike ...a vyjde to dokonca oveľa lacnejšie ako u notára ...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Arminius: po štyroch rokoch to už bude asi neaktuálne :)

Ale keď už to tu je, tak len doplním, že znalecká analýza pravosti podpisu sa dáva robiť písmoznalcovi (ich veľmi stručný zoznam nájdete na jaspi pod súdnymi znalcami). Grafologická analýza písma je vlastne psychológia písma, skúma povahové vlastnosti písateľa, jeho momentálnu náladu... proste pič... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

V tomto prípade by sa beztak primárne išlo podľa ustanovení zákona o zbraniach a strelive, subsidiárne podľa občianskeho zákonníka, takže lepšie kuknúť najprv tam, než zbytočne rozoberať notárov a grafológov a iných exotov.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Zoidberg37 napísal:Arminius: po štyroch rokoch to už bude asi neaktuálne :)
Viem , jasné ...dátumy si všímam .....teda občas ...:lol:

Ja som v podstate reagoval na cubitka , on šmaril ten vzor zmluvy ...
Takže len na také doplňujúce info to bolo ...

A tá info je aktuálna až príliš .... :roll: :wink:
maco_r
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 2 years 2 months

Príspevok od používateľa maco_r »

zdravim, nebudem zakladat nove vlakno.

Mam zopar hlupych otazok, kedze to nie je zjavne (zo zakona) a nikdy som to nerobil.
Aky je postup pri kupe malorazky (kat C) od ineho vlastnika (nie z obchodu)?
Ako bez kupnej zmluvy mozem vydokladovat pri ohlasovani, ze som nadobudol malorazku "legalne"?

Preco niektori predavajuci chcu robit prepis na policii? Podla zakona to nie je nutne (teda neuvadza sa to).
Len aby spravili odhlasenie? Ci PZ dava nejake potvrdenie (kupnu zmluvu) pre noveho vlastnika? Nie je to len folklor jednotlivych ORPZ?
Co sa stane s povodnym preukazom zbrane? Zakon nepise, ze ho ma predavajuci odovzdat (narozdiel od zbrane kat. D). :P
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Paragraf 11 , odsek 8
(8) Prevod vlastníctva zbrane kategórie A alebo zbrane kategórie B medzi držiteľmi zbrojného preukazu sa uskutočňuje na policajnom útvare, kde je táto zbraň evidovaná po jej predložení; tento policajný útvar vyplní nákupné povolenie a diel C nákupného povolenia zašle policajnému útvaru, ktorý vydal nákupné povolenie.
Zbrane kat A a B sa prepisujú na PZSR, pretože to v zákone explicitne uvedené je. Pri zbraniach kat C, odhlási pôvodný vlastník zbraň písomne, a nový si ju osobne prihlási. Kúpiť zbraň bez zmluvy je recept na prúser, dokladovať to musíš ty, čiže nemať zmluvu je tvoj problém. Pre lenivých má ale polícia priamo tlačivo "Ohlásenie prevodu zbrane kategórie C" v sekcii dokumenty na stiahnutie https://www.minv.sk/?zbrane-a-strelivo ... vyplň 2x , jedno si nechá starý majiteľ a druhé ty donesieš ako dvôkaz a vybavené.

Starý preukaz zbrane po predaji neobsahuje údaje zodpovedajúce skutočnosti - stáva sa neplatným a tým pádom začína plynúť lehota 7 dní na vrátenie
c) odovzdať neplatný preukaz zbrane policajnému útvaru do siedmich pracovných dní odo dňa zániku jeho platnosti podľa § 37a ods. 1 písm. b), c) alebo písm. d).
maco_r
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 2 years 2 months

Príspevok od používateľa maco_r »

Vdaka. Hned je to zrozumitelnejsie. :)
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Pri tých zbraniach kat D si ináč myslím že tam povinnosť vrátiť kartu vsunuli explicitne, lebo je to pre ľudí čo v podstate so zbraňami (v ich ponímaní) nič nemali a mnohokrát ani nemajú zbrojáky, takže predpoklad že poznajú celý zákon je úprimne nulový. Napr aj zákaz viditeľne nosiť zbraň sa pre kat D upravuje špecificky, zatiaľ čo v iných kategóriách to tak formulované nie je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"