Postup získania ZP skupiny A

Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Ono sa to možno niekomu nezdá, ale aj medzi policajtmi sa nájdu normálni ľudia a seriózni úradníci. :|
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Ako vsade.Lenze darmo je clovek normalny,ked jeho nadriadeny je debil.A ti najnormalnejsi su vecsinou na najnizsich miestach,kde nik neohrozuje ich plac...tak si mozu dovolit byt normalni :wink: .
Používateľov profilový obrázok
Ivanhoe40
prispievateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 5 years

Príspevok od používateľa Ivanhoe40 »

fotograf napísal:Ono sa to možno niekomu nezdá, ale aj medzi policajtmi sa nájdu normálni ľudia a seriózni úradníci. :|
potvrdzujem. ked som vybavoval Acko ja, referenti boli rezervovani, ale ferovi. Poradili mi co treba uviest (firma pomohla s potvrdenim) a nemusel som sa doprosovat a uz vobec nie hadat. Vsetky papiere co bolo treba podpisat mi okamzite pripravili, zbojny bol vymeneny na pockanie a to potvrdenie stacilo doniest o tyzden. To som splnil.
Ved aj tak si kazdy drzitel za svoje konanie zodpoveda pred zakonom sam. Nie referent co mu Acko vydal...
mirec33
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa mirec33 »

Ono je to v poriadku, každý nech robí podľa seba ako uzná za vhodné. Ale teraz si to predstav , že pri vydávaní vodičáku splníš všetky náležitosti a keď si pôjdeš pre papiere, tak nejaký chytrák na prepážke sa ťa spýta prečo ti nestačí chodiť vlakom alebo bicyklom a že by si mal priniesť aspoň nejaké zdvôvodnenie prečo musíš chodiť autom.
PS. Bežný ľudia sa takýmto systémom dobrovoľne nechávaju pomaličky a dobrovoľne variť a ani nezistia kedy už nebudú schopný vyliezť z "hrnca"
.
Používateľov profilový obrázok
Ivanhoe40
prispievateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 5 years

Príspevok od používateľa Ivanhoe40 »

Riadit auto v rychlosti na ceste plnej ostatnych aut je zodpovedna cinnost. Platia tu predpisy, ich porusenie je trestne a nasledky pochybeni mozu byt fatalne. A deje sa to. Pomerne casto. Auto vsak nie je primarne urcene na zabijanie a dnes sa vnima ako kazdodenna potreba. Dokonca sa znizuje vek na sposobilost ho riadit. Bez skusok pred policajtom do auta ako sofer nikto neusadne... Smrtelne nehody z nezodpovednej jazdy najma neskusenych mladikov su v spravach podchvilou...

Nosit nabitu zbran znamena obrovsku zodpovednost. Platia tu predpisy, ich porusenie je trestne a nasledky pochybeni mozu byt fatalne. Deje sa to vsak extremne zriedkavo. Kolkokrat sa v spravach objavi prestrelene stehno nositela na appendixe? Kolkokrat priestupok za porusenie skryteho nosenia, kolko trestnych cinov vyhrazania so zbranou, nebodaj strelba? Bavime sa o legalnych drziteloch samozrejme... Preco je to tak? Asi preto ze zbran na doklady moze dostat len bezuhonny clovek ktory absolvuje aspon vedomostne preskusanie. Tresty za pochybenie vlastnikov su daleko vyssie ako pri autach. Par priestupkov alebo jeden trestny cin a zbran uz na doklady clovek v zivote nedostane. Toto si kazdy uvedomuje a aj ked uz nie su prakticke skusky vyzadovane, vo vlastnom zaujme by mal mat natrenovane aspon zakladne drily aby nesposobil svojou nedbalostou nehodu, mal by mat nastudovanu legislativu aby sa vyhol pochybeniam. Mal by mat nastudovane trestne pravo a nikdy nepouzit zbran mimo zakonom definovanych okolnosti...

Napriek tomu sa musime zmierit s tym ze policajti neradi nechavaju ludi nosit zbrane. Nastastie sa to este stale da... Ale obavam sa ze bude horsie... radsej nepokracovat...
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Ivanhoe40 napísal:... Auto vsak nie je primarne urcene na zabijanie ...
A krátka guľová áno...???
Používateľov profilový obrázok
Ivanhoe40
prispievateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 5 years

Príspevok od používateľa Ivanhoe40 »

My vieme naco nam sluzi kratka gulova. Ale opytajme sa 95% ludi ako to vidia...
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

OK. nenapadlo ma že to myslíš takto....
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Mirec33 nato pozera pohladom,akym by mali pozerat vsetci slobodni obcania,myslim si.Lenze lahsie je vybrat sa cestou mensieho odporu :oops: ....Takisto si myslim,ze doba,kedy bude treba potvrdenie o potrebe vlastnit auto pride v blizkej buducnosti a to PS. sa uz naplnilo.Doba,ked ludia uz nebudu schopni vyliezt z hrnca je uz tu :( .
Zalezi uz len na tom,ako dlho a akym tempom budu kurici prikladat pod hrniec.....
Ivanhoe,ty si dopln k podmienke ziskania zbrane na doklady k bezuhonnemu cloveku,este cloveka,ktory sice nieje bezuhonny,ale ma prachy a znamosti :mrgreen: ....zijeme predsa na lovensku :mrgreen: .
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Ivanhoe40 napísal:...
Napriek tomu sa musime zmierit s tym ze policajti neradi nechavaju ludi nosit zbrane.
...
Dovolím si malú poznámku: To, že niekto má ZP "A", znamená, že môže nosiť..., nie že musí. Píšem to preto, že sám poznám veľa držiteľov KGZ, ktorí majú A-čko - a nenosia, resp. iba minimálne. Konštatujem - nevyvolávam "flame". :arrow:
Používateľov profilový obrázok
Ivanhoe40
prispievateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 5 years

Príspevok od používateľa Ivanhoe40 »

ano samozrejme, vzdy je moznost nechat zelezo doma. ja tiez nenosim vzdy len v case a na miesta ked sa citim "s" lepsie ako "bez"...
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

V zakone nevidim povinnost nosit pri sebe lekarsky/psychologicky posudok, no psycholog ma informoval, ze ho musim nosit spolu so zbrojakom. Nosite pri sebe?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Treba lepšie hľadať ;-)
Psychológ mal aj nemal pravdu - závisí to od druhu zbrane.


§28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
...
f) mať pri manipulácii so zbraňou pri sebe zbrojný preukaz a preukaz zbrane a držiteľ zbrane kategórie A uvedenej v § 4 ods. 2 písm. b) alebo zbrane kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. f) aj doklad o psychickej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo nie starší ako desať rokov,
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Vdaka, prehliadol som to.
Pre "klasicke" kratke samonabijacie to teda neplati.
mega
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 2 years 11 months

Príspevok od používateľa mega »

Citam, ze ak policajt nechce prijat ziadost o A skupinu, treba si poziadat o B, spravit skusku a zobrat ju, a potom si poziadat o A.
Tak ma napada, ked policajt zase nebude chciet prijat ani rozsirenie z B na A, co robit? Skusal to niekto s pravnikom?
A ak policajt zoberie ziadost o rozsirenie z B na A, aka ja sanca ze to Acko nakoniec bude?
Nebude sa treba zase domahat svojich prav ked oznamia ze z Acka nic nebude?
Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"