Obydlia

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Lenze rucne pumpy maju obmedzenu saciu hlbku. Ja potrebujem sat asi z 9m a
Rucne pumpy maju do 8m. Ta ktoru si dal ty ma 7m. Tu co taha z 8som videl v AT ale chlapik vravel ze 9 uz je moc.
Samotna vaha vody je potom problem. Ak by voda nebola pieskova da sa to, lenze vdaka piesku sa saci kos nikdy poriadne
nezavre a membrany ci koze v pumpe tiez netesnia, tak by som musel mat sud vody na opetovne zavodnenie.
Takze ak daco tak vahadlova z vedrom ;o)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pozeram tu stranku co si sem dal a toto ma zaujalo
http://www.vodoshop.sk/cerpadla/rucne-c ... ge_id=1304 Az z 30m saje.
Dakujem za link.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Nechcem robiť reklamu, ale pozri tu:

http://www.aquapumps.sk/index.php?main_ ... ts_id=2222

Je tam podrobnejší popis, menšia sacia hĺbka (ale skutočná nie zavádzajúca) a upozornenie čo je potrebné ešte dokúpiť ( pracovný valec PV75), aby bola táto pumpa funkčná pre takú hĺbku... Čo pri VODOSHOPE asi ani netušíš... Tým nechcem VODOSHOP znevážiť, ale AQUAPUMPS mám overený a som s ním spokojný...

Ak teda týmto niekomu pomôžem...

Nemám nič spoločné s obchodom, okrem toho že poznám majiteľa...
Má dobré ceny.
eager_lumiere

Príspevok od používateľa eager_lumiere »

V oboch prípadoch ide o tú istú pumpu,k tej nižšej ponuke je ešte potrebné dokúpiť pracovný valec,a tým sa asi cena vyrovná...
Táto pumpa je však určená len pre čistú vodu-pre vodu s pieskom je to viac komplikácii,ako úžitku.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Pre vodu s pieskom je lepšie pomaly pracujúce čerpadlo (stále si myslím že malé čerpadlo napájané solárnym článkom by fungovalo), ktoré nasáva minimum piesku. Stým naplniť nádrž, alebo nádrže.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Pomalu pracující čerpadlo?
Čerpadla jsou odstředivá, membránová a pístová, prostuduj fyziku, pokud potřebuješ nějakou práci, musíš dodat energii, s tím solárem by ta voda vyšla dráž než šampus.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

sigurd napísal:V oboch prípadoch ide o tú istú pumpu,k tej nižšej ponuke je ešte potrebné dokúpiť pracovný valec,a tým sa asi cena vyrovná...
Táto pumpa je však určená len pre čistú vodu-pre vodu s pieskom je to viac komplikácii,ako úžitku.
Presne tak, ide o tú istú pumpu... Ale v oboch prípadoch sa predáva rovnako bez pracovného valca (tak je to dané výrobcom) a vtedy funguje ako štandardná pumpa do cca 8-9m.... Ale ja som chcel iba upozorniť, ak by sa chystal skemro kupovať vo vodoshope aby zameral aj na to, že pre svoju potrebu mu treba aj ten pracovný valec...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Uz som si nastudoval dakujem za rady.
No , budem sa musiet na chvilu zaobist bez pumpy ci cerpadla, trocha
som sa vysvacal z penazi ;o)
Uvidim ked zacnem pracovat a pride prva vyplata.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Kall napísal:Pomalu pracující čerpadlo?
Čerpadla jsou odstředivá, membránová a pístová, prostuduj fyziku, pokud potřebuješ nějakou práci, musíš dodat energii, s tím solárem by ta voda vyšla dráž než šampus.
šampus :-/

alternatíva čo mi našlo po 5 minútach gúglovania, a to som neschopný a netrpezlivý gúglista,
a aby si bol aj ty spokojný, tak je to piestové čerpadlo a nestojí to milion korún a beží to výhradne na solárnu energiu. Nerýpem do fyziky...a neviem čím som vyprovokoval nevrhlú poznámku. Iba sa mi zdá zbytočné na čerpanie vody nechať bežať agregát.

http://www.liujia.com/
http://www.windandsun.co.uk/media/28588 ... _sheet.pdf
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

No neviem, či by si dokázal s tou ručnou pumpou vytiahnuť vodu z 30m???
Ten prídavný pracovný valec niečo pomôže ale ... 30m to asi nebude.

Ešte jedna dôležitá vec, je úplne jedno aká je studňa hlboká a ako hlboko je sací kôš!!!
Dôležité je ako je hlboko voda, sacia alebo výtlačná výška sa vždy počíta od hladiny vody v studni! To je fyzika a fyziku neo...š :wink:
To znamená, že ak aj mám studňu napr. 15m hlbokú a sací kôš mám v 12m. Ale hladina vody je v 6m od povrchu - tak sacia výška je 6m ...
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

set solárny panel a čerpadlo s riadením..... na výšku do 10m za cca.500EU, nie je to koniec sveta
eloquent_khayyam

Príspevok od používateľa eloquent_khayyam »

Raz davno, este ked som ani nedufal, ze existuje nejake webforum a ine podobne a hlavne, ze aj niekto iny sa zaobera otazkou "wtshtf" a co ak... kupil som staru horsku usadlosti na uplnom konci jednej bocnej dolinky, asi 4 km k najblizsej obci a ludom, s par ha pozemkom - zahrady, byvala orna poda, luky a les, pri chate potocik a jazierko, velka stodola. Mam pristup k zakladnemu strojnemu vybavenie, ako napr. maly bager, maly traktor, velky offroad, penazi ako obycajny smrtelnik, nejake vybavenie nazhromazdene pre pripad... Poznam nevyhody bytia sam s rodinou na samote, ked nastane wtshtf, ale... mam cas v dobe pokoja. Co s tym vsetkym robit? Samozrejme mal som a mam iste vizie, ale nepomozete pospekulovat, co by v takomto prostredi bolo najvhodnejsie robit, na co sa zamerat atd..?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ja by som na tvojom mieste popracoval na vytvoreni skupiny ludi podobneho zmyslania. Najprv hladaj v rodine, potom to rozsir aj na znamych, pripadne hladaj novych znamych. Ak uz nic ine, moze sa priprava na velky pruser stat peknym konickom. Naucis sa postarat sam o seba a svojich blizkych.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

kuly napísal:Raz davno, este ked som ani nedufal, ze existuje nejake webforum a ine podobne a hlavne, ze aj niekto iny sa zaobera otazkou "wtshtf" a co ak... kupil som staru horsku usadlosti na uplnom konci jednej bocnej dolinky, asi 4 km k najblizsej obci a ludom, s par ha pozemkom - zahrady, byvala orna poda, luky a les, pri chate potocik a jazierko, velka stodola. Mam pristup k zakladnemu strojnemu vybavenie, ako napr. maly bager, maly traktor, velky offroad, penazi ako obycajny smrtelnik, nejake vybavenie nazhromazdene pre pripad... Poznam nevyhody bytia sam s rodinou na samote, ked nastane wtshtf, ale... mam cas v dobe pokoja. Co s tym vsetkym robit? Samozrejme mal som a mam iste vizie, ale nepomozete pospekulovat, co by v takomto prostredi bolo najvhodnejsie robit, na co sa zamerat atd..?
Velmi solid ny zaklad, na kt. sa da budovat. Viac Ti napisem v Ss, kedze tu sa kludne bez flejmu diskutovat neda.
eloquent_khayyam

Príspevok od používateľa eloquent_khayyam »

Nam sa taky light rodinny survival stal zivotnym stylom. Ziadne extremne veci, ani pripravy, ale teda nie sme uplne ovce. Aj som mal plany zasvetit do svojich predstav blizkych - sirsiu rodinu, znamych. Nie hned nejaky survival, ale obycajne kempovanie a vzdy sa aj nieco porobi. Je to vsak tazke. Dnes vsetci chodia do nakupnych centier a nie do lesa kempovat. Tiez sa o takychto veciach neda hovorit komukolvek, lebo odsudenia sa clovek docka velmi rychlo a lahko. Teda sam som vyhodnotil situaciu tak, ze - skupina, komunita ludi je no.1 ale asi aj najvacsi problem.

- zvacsit jazierko a zarybnit lepsie, - zrekultivovat zahrady, -vysadit ovocny sad roznych druhov, - vykopat novu vacsiu pivnicu, - to su vsetko veci, ktore by som robil aj tak z pasie a obycajnej potreby rodiny do buducna.
Lenze ochrana tohoto celeho je problem, kedze tam clovek nebyva. Vzdy sa najde niekto, kto sa zatula aj dalej od civilizacie (polovnik, hubar...) a aby niekto takyto si neprisiel potom inokedy nalovit na vianoce z nasich ryb, na jesen pozbierat ovocie, gastany, orechy, zemiaky... otvorit pivnicu so zasobami, dielnu s naradim...
Takze no.2 problem hodnotim ochranu priestoru, ktory ma byt safe place v pripade, ze vsetko bude ovela horsie a uz teraz je to problem. Teraz je to o chraneni si svojho majetku a nehovorim o jeho braneni v zlych casoch. Historia je najlepsia skola. V minulosti nebol najvacsi problem ludi zabezpecit si ako tak dobru zivotnu uroven, ale ubranit sa tym, co ich o nu chceli pripravit, pre svoj prospech. Vzdy sa najde niekto silnejsi... Na takomto mieste je urcite mozne si zabezpecit zakladne potreby a zrejme aj trvalu udrzatelnost, ale len kym nepride niekto, kto chce nieco ziskat lahko a bez prace.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"