Ekonomika

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Sales are more than 150 percent higher than last month, according to Shane Bissett, director of bullion and commemorative coin at the Royal Mint.

http://www.zerohedge.com/news/2013-04-2 ... les-triple
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

strucne a vystizne
http://eurokriza.sk/2013/04/barroso-odt ... ro-172013/

btw celkom ma prekvapila pasaz:
Centralizovanie moci v Bruseli má rôzne podoby. Tou najviditeľnejšou sú rôzne regulácie, či povinné odvody do rozpočtu. No sú aj menej nápadné prejavy. Napríklad Europol, teda európska kriminálna agentúra, žiada prístup do všetkých policajných dát v členských štátoch. Ak ste niekedy boli na polícii vypovedať o výčinoch vášho opitého suseda, Europol by mal dosah na kompletný spis o vás.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

co je s Bitcoinom po nedavnom poklese? Funguje stale? alebo stratil dôveru?
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

https://mtgox.com/

Weighted Avg:$117.30726
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Ani sme sa nenazdali a máme to tu zase. Tak sa mi vidí, že tie intervaly sa skracujú.

http://proinvestory.cz/limit-zadluzeni- ... paign=feed
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Este nedavno sa dusovali, ze take nieco neprichadza v uvahu:

http://www.cas.sk/clanok/251213/eu-chce ... cenar.html
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

najprv sa snažia eliminovať hotovostný platobný styk, "každý" dnes musí mať účet a teraz toto..
banka je podnikateľský subjekt ako každý iný. Neviem prečo by jej veritelia mali platiť za jej chyby, resp. prečo by daňoví poplatníci mali ručiť za vklady do určitej výšky.
To je ako keby podnik zachraňovali jeho dodávatelia, zamestnanci bez nároku na podiel na akciách, bez žiadného ďalšieho bonusu. (zamestnancom by pri obchodnom podniku zostala práca, dodávateľovi odberateľ, pri banke záchrancom zostane holá riť).
pokiaľ chce mať niekto chránené svoje vklady, mal by ich mať poistené, lebo práve poistenie má jeden z hlavných znakov solidaritu.
V prípade nehospodárneho nakladania so zverenými prostriedkami by mal štatutárny orgán pekne predstúpiť pred súd.
jak som mladý, tak som sprostý, kedysi som bol za úniu, teraz viem, že nám ju bol čert dlžný
Naposledy upravil/-a 2weird2die v 22 Máj 2013, 10:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Najvacsi problem by som videl principialne v tom, ze mam rucit za chod niecoho, co nemam ziadnu moznost ovplyvnit. To je rozdiel medzi rucitelom a rukojemnikom. V pripade navrhovaneho by boli klienti to druhe.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

tlacia ludi do toho, aby prestali doverovat bankam. Vacsiu ch****** uz nemohli vymysliet.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

2weird2die:
ja nechápem prečo si myslíte, že banky sú nejake inštitúcie, ktoré musia byť garantované, pod extra dohľadom a neviem čo ešte. Banka je SÚKROMNY peňažný ústav, podnikateľ. Keď zle podniká, má krachnúť a nie aby ho štát z mojich prachov sanoval !
Nikto nenúti obyvateľov aby napráskali všetky prachy do banky. Keď ich tam máš (aj ja ich tam mám, dokonca tam pracujem), máš si byť vedomí rizika.

Banky tu nie sú aby pomáhali, ale aby zarobili. A na rozdiel od vacsiny, ja na tom nič zlé nevidím.

A scenár ako na Cypre ? Otázka pár rokov. Možno.

edit: sorry 2weird2die, už som asi unavený. Chcel som reagovať na teba ale potom som sa nejak rozpísal. No hard feelings. Ten post nepatril tebe, bol písaný skor vseobecne. Idem do perín
Naposledy upravil/-a Snoopee v 22 Máj 2013, 22:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

tí zlosyni v eu parlamente tuším majú nejaký fetiš v tom zaťahovať ľudí do záchrany bánk. alebo tie banky patria im.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ricinr: mýliš sa, ani fetiš, ani vlastníctvo, eu zmrdi sú majiteľmi bánk dobre platení aby robili túto politiku.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

..pokial nedôverujete bankám, nedávajte im peniaze, ja to mám ľahké, nemám tam nič :-)
pravda, ak banka krachne a stratia peniaze čo tam majú, týmpadom by mali padnúť aj úvery a pôžičky :D :D ale samozrejme to nepôjde 8)
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

úvery nepadnú, toho sa nebojim. V banke držím minimum, nejake prachy mam v trezore (10-20€ bankovky). Po prusere na Cypre už bankovníctvu v ramci EU neverím.
Našťastie strelba je naročny koniček, tak mi vela penazi neostava
Naposledy upravil/-a Snoopee v 24 Máj 2013, 20:11, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"