Vystroj a uzitocne veci (vhodne i na barter)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tie spodky určite patria medzi "vtipné veci" - zodpovedne Vám tu prehlasujem, že ani "ži...ové" slipy neodradia "voňavých tvrďasov" , aby ich preklepli. Bol som svedkom, ako homelessy robili "osobnú prehliadku" svojmu natotál dokadenému kámošovi, nakoľko potrebovali nutne doložiť na archívny jablečný Donperiňon :D
(dobrú chuť)
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Peter Elektro napísal:Ma niekto skusenost s takymto niečim?Kvalita prevedenia alebo vykon?
http://dx.com/p/brs-8-multi-functional- ... tove-90761
Peťo no ja neviem, ale keď pri 50E variči čítam, že dokáže spaľovať "Gasoline, kerosene, diesel oil, butane gas etc." a balenie obsahuje "1 x Chinese manual" :roll:
Takýto rozsah pri jednom variči neudáva ani MSR, čo je špička medzi varičmi - http://www.vertical.cz/user/data/Clanky ... ce2012.pdf
aj keď sa to dá nájsť pri Primus Omni/Multi fuel, ale moc by som tomu neveril, sám výrobca tam vkladá to slovíčko "virtually" any kind of fuel, a sám som videl ako varič v zime nefungoval ani s benzínom s iným oktánovým číslom, takže spoliehať sa, že do niečoho za 1/4 ceny z Číny keď nalejem benzín po tom čo sa mi minie plyn, a následne naftu...no nespoliehal by som sa na to. Na kemping s rodinou v pohode, keď za chvíľu s v nejakej reštike, ale v kríze radšej kvalitu. Samozrejme, všetko závisí od finančných možností.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Pri mojom pobyte v Polsku som objavil skvelu vec: "ploskacky" kvalitnej vodky ako je Zubrówka, Soplica alebo Smirnoff. Ceny su prijatelne a obsah tiez. Napr. 2 decova flaska Zubrówky v miestnom Tescu za 9,35 zloteho. Myslim, ze ako vymenny artikel v post-krizovom sveta ako stvorene. Ludia slopat neprestanu 8)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Zlotý bol dákych 10 korún. takže to by bolo 500 za liter. Keď bude kríza, bude "stačiť" aj niečo slovenské. Ideálne domáca 52ka.... :wink:
/u nás majú podaktorý naškrečkovaných aj tisíc litrov. Vraj na horšie časy..../
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...bol, teraz sú nejaké 4 zloté za euro.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Veď vravím, že za cestársku soľ, či destilovanú okenu je to hrozne vela.... :wink:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

chlapi, idem sem:
http://www.armytraining.sk/files/prezitie%20info.pdf

ruksak nemam. Vypocital som si, ze mi bude treba cca 60 litrovy.
Chcem sa spytat: mam pozerat tie, ktore maju trubkovy ram, alebo bez ramu?

dikes
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

a po absolvovani kurzu dostanes certifikat s peciatkou ?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

myslim, ze ano, ale nejdem tam kvoli tomu :)
inspiring_gates

Príspevok od používateľa inspiring_gates »

[quote="matus69"]chlapi, idem sem:
http://www.armytraining.sk/files/prezitie%20info.pdf

Ak by sme zorganizovali paranoiacamp, tak mozme vyskusat a nacvicit co je aj v tom programe a usetris 110,-

PS: Ja by som bol za, nieco take si vyskusat, ale nevyhodim za to peniaze, v pripade zaujmu dohodneme nejaky termin, lokalitu, manzelku poucim nech ma necaka take dva dni, ktore budem na narocnom zachranarskom vycviku :) /-nemozem jej predsa povedat ze si idem uzivat vylet.../
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

matus, to je jedno. Hlavne nech je v normalnych farbach - nie cerveno modry. Kukni na obyc treksport Patagonia alebo Tibet. Alebo ceska GEMMA alebo Condor ti staci... alebo nejaky Army ultra takticky. Je ich nepreberne mnozstvo. Ja nosim stary ALICE batoh (US vojensky batoh s vonkajsou konstrukciou - ten mensi cca 45Lit) a chodim s nim aj na tyzden do lesa. Som s nim maximalne spokojny.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Pripadne dokup navlek na ruksak, ten sa hodi do dazda, alebo na maskovanie, pripadne ak si polozis ruksak na spinavu zem.

nieco taketo:
http://www.municak.sk/military/bw-obal- ... 5-flectarn
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

diky chalani.
Po tom alice som slintal. Uvidime...


edit: co sa tyka treningu, tak ja uz som tam prihlaseny, rusit to nejdem, mam na to dobre referencie, tak som zvedavy.
Ale nebranim sa neskor aj nejakemu paranoiakampu, rad sa ucim nove veci.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

chlapi, kedze mate prehlad, riesim nasledovnu dilemu so stanom.
Jeden stan mam (coleman phad) a nedam na neho dopustit, ale vazi 4kg, takze na nosenie to pre mna nie je.

Preto sa obzeram po niecom lahsom, ale zaroven lacnejsom, pricom ratam s nizsou kvalitou. Vcera som niekolko hodin hladal, a som celkom prekvapeny aka je situacia na trhu. Husky ani Jurek nemaju nic lahke v dostupnej cene (okolo 50 eur)
Nakoniec som v podstate dosiel na 2 varianty:

1. nejaky noname http://www.usarmy.sk/svk/goods/2176/sta ... estny-oliv

V podstate jedine co ma na tomto stane laka je hmotnost - 1260g. (otazka samozrejme je, ze ci sa da tomu udaju verit, ako poznam vyrobcov, tak to kludne moze byt 1.5kg - casto nerataju obal a kotvy).
Velmi na odradzaju 2 fakty a to nizky vodny stlpec (ciastocne riesitelne nosenim celty) a hlavne jednovrstvova konstrukcia. Kedze mam nieco nastanovane, tak viem aky kondenz sa vytvori aj za nedazdiveho pocasia. Kedze tento stan sa primarne bude stavat iba do dazda, tak to vidim ako celkom zasadny problem.

2. coleman crestline http://www.mall.sk/male-campingove-stan ... line-2l-09

V podstate je neuveritelne, ze za tieto peniaze sa da kupit znackovy stan. Stavba samozrejme nie je nic moc (hlavne ak prsi - ale napr u konkurencie mate toto aj v stanoch za ~150eur) lebo sa stavia zvnutra, a tiez to nie je prave najrychlejsie, ale ma samonosnu stavbu aspon, cize postavim ho a mozem ho posunut ak som ho postavil na nevhodnom mieste. Dalsou nevyhodou su sklolaminatove tycky. Hmotnost cca 2700g, cize rozdiel oproti 1) dramaticky, ale kondenz nehrozi, navyse by som ho vedel vyuzit aj inde, ked postavim iba vnutorny stan bez tropika. (na exotickejsie destinacie je phad slabo vetrany)
Cize z dlhodobeho hladiska sa mi ten crestline ako lacny stan na cundre alebo nejake akcie vyssieuvedeneho typu pozdava viac. Cena je rovnaka ako u 1)

Osobne sa priklanam k bodu 2) - skoda tej hmotnosti, inak je to plnohodnotny stan.
Vas nazor?
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Apropos - diskutujeme v zlej teme.

Lacny stan teraz = neprijemne zazitky potom.

Inak ten army training by som nezaznaval. Vedie to byvaly instruktur, ktory mal na starosti jedneho vyznamneho clena tohto fora | on sa ozve vsak Peto 8) | pocas zakladnej vojenskej sluzby u vysadkarov. Sam som dostal na tento program odporucenie.

K tym ruksakom. Po nekonecnych rozhovoroch o vselicom s jednym foristom odtialto som z neho dostal, ze kedysi spolupracoval s Treksportakmi na ich vyrobkoch. Sam povedal, ze teraz by si od nich nekupil nic. To mozem potvrdit zo svojej trpkej skusenosti - mam od nich noveho Tibeta 55. Je to Scheiss. Dokonca by som vedel na nete este najst svoj inzerat, kedy som sa ho snazil pred prvou reklamaciou marne predat. Od Treksportu (minimalne Tibetu 55) ruky prec.

Bacha na ten navlek>nie je uplne vodotesny. Mam takuto plastenku-poncho, v ktorej som chodil bicyklovat v dazdi. Pred nim ta ochrani, ale vlhkosti sa nakoniec podda.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"