Par otazok ohladom kompenzatora

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nie neda. Rozdielny zavit a dokonca je aj lavotocivy na Ak.
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

http://www.kuulapaa.com/
Fotky kompenzatorov.Pri vystrele.
High speed ballistics photography.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Pridám svoju trošku. Ja osobne mám 4 od GP. Tri starsie a jeden novší. Osobne necítim rozdiel medzi starším modelom a novším ( 9 dierok +2 ) ... ak ide o cenu tak moj predajca mi ho vžy pribali k dalšej kose grátis alebo za nejakých 15€ ... kopanec a zdvih to tlmí značne a kedze sa spetní ráz znižovať nedá do nekonečna nič "lepšie" (drahšie) neriešim ...

inak kaslite na podložky a surovo ho spilnikujte :D (PRAX)
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

luco napísal:práve som pozeral na jednom videu na nete, kde mal nejaký Amik na našej 58-ke daný kompík z AKM47 (našikmo zrezaný), tak ma napadlo či to už niekto skúšal na 58-ku dať, resp. či je to vôbec možné reálne bez nejakých zásahov do závitu na 58-ke, lebo neviem aké závity má ten kompík.
dá sa kúpiť redukcia z VZ na AK ...

http://www.sa58.cz/products/redukce-na- ... oplnky-ak/

Načo je to dobré,netuším ... jedine že by si chcel tlmič :D
Prílohy
VZ-AK.jpg
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Podla mna je to pouzitelna vec, clovek si moze skusit aj kompenzatory, ktore sa na 58 nerobia...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Hlavne si treba uvedomit ucel pouzitia.
Ked ste nerozhodny kupte si GP a ako kazdemu vravim , najlepsi kompik za tie prachy.

Keby si si strelis napr s WARkom ,alebo inym ucinnym kompikom, tak by si okrem hluku zistil, ze sa puska inac sprava.
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

Toto je (asi) ale redukcia na ak74 kompenzator a doplnky napriklad pbs4 atp, asi všetky ak ráže 7.62 majú 14x1l závit, takže velké využitie vtom nevidím
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Moze byt ze je to redukcia medzi VZ v 5,56 / AK v 5,45. Experti to tam neuvadzaju :D Kopmik zo 74ky je v US celkom oblubeny. Kel-Tec ho planuje pouzivat no svojom novom bulpupe...
Prílohy
kt.jpg
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Ante napísal:Toto je (asi) ale redukcia na ak74 kompenzator a doplnky napriklad pbs4 atp, asi všetky ak ráže 7.62 majú 14x1l závit, takže velké využitie vtom nevidím
Čo som pozeral tak 47a 74 majú rovnaký závit... čiže tu konverziu použiješ aj na VZ + nejaká AK 47 brzda...

"ináčak ak by niekto pre zmenu zháňal brzdu na AK tak GP ju robí aj s týmto závitom ... ( mal by sedieť aj na zastavu)

http://www.grandpower.eu/kategoria-17-c ... ad-image-0
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

ano, sedí na ak aj na zastavu, mám to odskúšané
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

"Čo som pozeral tak 47a 74 majú rovnaký závit... čiže tu konverziu použiješ aj na VZ + nejaká AK 47 brzda..."

Hlúposť! Opravím sám seba ... AK 47 má 14 mm ľavý, AK 74 má 24 mm ľavý ... čiže tá redukcia od expertov je z VZ58 na 24mm ľavý ...
Prílohy
bre.jpg
bre.jpg (36.49 KiB) 4961 zobrazení
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v sobotu som testoval W.A.R. kompenzator na 58-kompakt . Maximalne pohodove postrileni, zbran sa nepohla z terca
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

chalani, máte niekto kompík od CSA (czech small arms) na vz. 58? aké máte s ním skúsenosti?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Sidce duplicitny prispevok, ale myslim ze je pomerne dolezity, tak ho dam aj do tejto temy...

Clovek sa stale uci a ja som zistil ze som necital IPSC pravidla pre pusku dostatocne dokladne. V pravidlach pre diviziu Semi auto standard je povoleny rozmer kompenzatora 26x90 mm, ale vobec tam nieje uvedeny ktore rozmery musia splnat tieto parametre. Kludne to moze byt aj Dlzka x Vyska
Takze prehodnocujem svoje stanovisko a prehlasujem, ze z mojho pohladu je kompenzator WAR pre Vz.58 povoleny v tejto divizii.

PS: za tento postreh dakujem Ferimu Blahovi :wink:
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

ma niekto skúsenosť stým to ? :
http://www.sa58.cz/products/kompenzator ... -military/
priznávam láka ma len designom..
ale dám si poradiť
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "