Príprava: Spojenectvá, klany

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tak neviem ako je to v inych castiach Slovenska, ale z 3 prepojenych obci pri Piestanoch kde mam babku/tetu + zahradu so zahradnym domcekom ma minimalne na zimu tych niekolko vriec zemiakov, mrkvu, kalerab, kapustu, sliepky,muku/cukor/meso v mrazaku, vybavenie na pole,vybavenie beznej dielne + zahradu odhadom tak 80-90% usadlosti. Tiez so zbrani strelcov a polovnikov by sa dala postavit minimalne 100 clenna velmi dobre ozbrojena a presne strielajuca milicia. (pocitajuc aj mna, otca, svagra a uja).

Obce v okoli Ba by sme zrejme mohli z definicie "dediny" pre WTSHTF vyskrtnut. Tak si tak su prilis blizko velkeho mesta a budu vyrabovane + vetsina obyvatelov ma minimalny pozemok a 0-vu sebestacnost, 0-ve pracovne navyky v polnohospodarstve a predpokladam ze aj 0-ve schopnosti branit sa.

Tesco ma v skladoch tovar na doplnenie tak 80-90% regalov, viac nie -velku cast skladov zaberaju balene vody/cola/pivo etc. Ked som studoval, tak som tam brigadoval. Pri pripadnom WTSHTF odporucam ist rovno do skladu a brat psie granule. Zda sa to hlupe, ale je to plne tukov,proteinov,umelo dodanych vitaminov, dlho to vydrzi a nik sa vam to zrejme nebude snazit zobrat. Kdezto o taku muku bude asi pekna bitka.
Ak uz by ste teoreticky chceli brat muku, skuste to rovno v pekarni. Vzadu v pekarni su jedny tazke dvere do mraziaceho boxu, tam skladuju mrazene vyrobky na dopecenie - na tie sa vykaslite.
Potom su tam naboku este jedny masivnejsie kovove dvere a to je sklad muky, drozdia a podobnych veci. Ak uz muku tak chodte tam, su tam toho cele vrecia.

PS: samozrejme nikoho nenavadzam na zlocin, ide o cisto hypoteticku konstrukciu. Ak by k tomu uz aj doslo (ciastocne zrutenie spolocnosti a rabovanie), nechajte im aspon v regali peniaze - pri WTSHTF su vam na houno a mate ciste svedomie ze ste zaplatili.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo, Ja som, rád som vás pobavil. Ale podľa zákona je to čo? Mesto alebo obec? Obec. 8)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

cubitko: No neviem, vo večšine psích granúl je ako konzervant síran meďnatý, od 10-80 mg/kg. Na barter ok, ale aby som tým kŕmil rodinu ...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

R: v pripade najvyssej nudze, kym dorastu nove zemacky budu na prilepsenie aj psie granule ok. Na prezitie 2 tyzdnov az 2 mesiacov ma zrejme kazdy z nas zasob doma dost.
Pri najblizsej prechadzke po tescu si pozriem ci Siran Mednaty a ine chemicke maskrty obsahuju aj tie najdrahsie znacky granul.
Co sa tyka kvality, podla toho co preferuju psy a macky, su macacie granuly zrejme kvalitnejsie/chutnejsie nez psie. To len tak na okraj. Podla mojich skusenosti aj psy si vyberu macacie granule ak maju na vyber. (mozno ide len o vonu, neviem)
friendly_bohr

Príspevok od používateľa friendly_bohr »

No ja by som si to s granulami z Tesca 2x rozmyslel skor by som rozmyslal nad konzervami :lol: , Pedigri ma sice peknu reklamu ale troska znaly psickar si urcite dobre rozmysli ci to da svojmu psovi a to este nie sebe , z vacsiny granul co som kupuil v tesku moj vlciak grcal alebo mal riedku stolicu, a priatelka si pred nedavnom kupila madasku vyzlu minuli sa granule tak som v Tescu kupil v nudzi 1kg pedigri junior chudacik sa cely ztoho vyhadzal , Ten kto sa sa trocha stara o zdravie svojho milacika vie ze ma kupovat Eucanuva alebo Royal Canin a to hocikde nekupis, No ale k veci len som chcel povedat ze ked niekto uvazuje pripade nudze konzumovat granule pre psov nech si to vyskusa pred WTSHTF ako bude reagovat jeho zaludok a ci nebude potrebovat vyplach zaludka :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

sorry OT
Kapo napísal:Tak aj človek v biede bude mať pocit, že snáď niekde za troma kopcami je ... čerstvá perníková chalúpka.... 8)
tak tych je v dubravke, vrakuni a petrzalke docela dost :lol: 8)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Veru, potom berte tie granule, šampóny a noviny. Aspon ostane viac normálnych vecí pre mňa. :)

A trošku sme tu už zalietli do inej témy.

Proste kto chce, nech si robí svoje klany a aj klony. Ale asi bude ťažko niečo na poslednú chvíľu stĺkať dokopy. Takže aj tak nám ostane k mání to, čo máme teraz momentálne okolo seba.

A tak učte aspoň deti a manželku formou hry a oddychu dáke staré remeslá, zbierať huby, chodiť na ryby, spoznávať bylinky, dačo dobré a lacné ukuchtiť na ohni, prespať v prírode, udržiavať styky s rodinou na vidieku, zakúpiť chalupu........proste taký aktívny oddych.
friendly_bohr

Príspevok od používateľa friendly_bohr »

Tak tak tvoja rodina tvoj klan dnes sa neda nikomu doverovat .
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Kapo: Dufam ze nemyslis takyto aktivny oddych v prirode pri ohnicku:

Obrázok

Na druhej strane klany mozu byt vselijake... :shock:

Obrázok

To len tak trochu na odlahcenie, kazdopadne vratme sa tu radsej naspat k teme - skupinkam a klanom (a debatu o potravinach presmerujme tam kam patri), dik :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

Nerozmýšlal niekto z Vás nad obdobou spoločného nákupu streliva - nad spoločným nákupom potravín a vybavenia? Určite by sa tak dali získať zaujímavé veľkoobchodné ceny.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

@2wierd2die - Ja osobne planujem vybavenie nakupit hromadne tu: http://www.commando.sk/

Otvorili u nas v meste pobocku a maju tam zatial bezkonkurencne ceny. Niektore produkty aj o 1/3 lacnejsie ako u konkurencie. Hromadne chcem nakupit hlavne kvoli zlave pretoze pri nakupe nad 500€ je zlava 9%. Keby nas bolo viac a brali by sme vacsi objem tak by sme mozno ukecali este vacsiu zlavu.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

No... preletel som si celu stranku a myslim si, ze kupit tam nieco = epic fail alebo vyhodene peniaze.. To iste zozenies na trhovisku od cinanov, popripade v inom airsoftovom obchod. Ceny napr. ruksakov su sice zaujivame ale kvalita otazna. Zato krajina povodu mnohych vyrobkov je takmer ista.
Toto ako vybavu - aspon z mojho pohladu urcite nie! Radsej posetrit a kupit si kvalitnu vec.
Kto chce nieco kvalitnejsie, nech mrkne www.6mm.sk - ceny su vyssie, ale to iste sa da povedat aj o kvalite (napr. Warrior).
Obcas byva problem s dostupnostou, cize je dobre, vyziadat si pri objednavke "spätné potvrdenie".
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

myslel som viac základné trvanlivé potraviny, stany, elektrocentrály, iné vybavenie... vytvoriť niečo ako spotrebné družstvo, len aby sme sa vyhli obchodníkom z hornej-dolnej, ktorí sú schopní dať na jednu položku 50-150% maržu - ísť priamo k výrobcovi alebo prvému distribútorovi v línii.

Viem, s tými potravinami sa to dá riešiť cez metro... ale ide aj o položky, ktoré v metre nekúpite...
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Ja mam napriklad so znackou mil-tec (ktoru tiez predavaju na tej stranke) velmi dobre skusenosti. Mam od nich niekolko produktov a uz roky som s nimi velmi spokojny. Ako priklad mozem uviest maskace, ktore mi dlhe roky sluzia. Momentalne ich pouzivam ako pracovny odev a kedysi som s nimi denne chodil na bicykel alebo turistiku ked bolo chladnejsie, takze maju za sebou naozaj drsne zaobchadzanie a rozne pocasie. Ak dobre ratam tak po 8 rokoch takehoto nosenia akurat vybledli a inak im absolutne nic nie je.

A okrem tejto znacky tam maju aj ine, ktore povazujem za spolahlive. Nemyslim tym samozrejme ziadnu optiku, ktoru tam predavaju alebo ine doplnky zbrani, ktore uz na prvy pohlad vyzeraju ako cinske hracky vhodne maximalne tak ako lacne vyzerajuca dekoracia.

EDIT: Co sa tyka elektrocentraly, planujem si casom vyrobit prenosny skladaci solarny panel. Daju sa sice taketo panely kupit hotove a pomerne odolne a dobre prepracovane, no ich ceny musel podla mojho nazoru urcovat nejaky mentalne hendikepovany clovek, pretoze sa jedna o 10 az 100 nasobky ceny, za ktoru to dokaze clovek vyrobit doma na kolene s trochou skusenosti z elektrotechniky a nejakym zdrojom, ktory dokaze zohnat za normalnu cenu solarne clanky.
Na fore rozpad.cz som zalozil vlakno na tuto temu.
Neviem ci sem mozem dat link na konkurencne forum, tak skuste pohladat ak vas tato tema zaujima ;)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Fórum "rozpad.cz" nie je a ani nebude konkurenčné. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"